Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Volcik89

Problem po wyłączeniu Windows7 pro 64 bit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z wyłączeniem komputera pewnie juz o tym było sporo tematów ale zakładam świeży.

Po zainstalowaniu systemu Windows nie chciał się wyłączyć systemowo zawieszal się, jak instalowałem sterowniki wyłączył się ale tylko wtedy kiedy był potrzebny reset po instalacji np karty graficznej. Po aktualizacji sterowników system wyłącza się lecz pozostaje czarny ekran wiatraki, wszystko pracuje tak jak by był w stanie uśpienia hibernacji można go wyłączyć tylko przytrzymując Power. Nie mam już pojęcia za co się zabrać sprawdzane były wszystkie podzespoly podmieniane na inne bios byl resetowany antywirus nic nie pokazuje komenda shutdown też odpada specjalnie zakupiłem nowy dysk żeby postawić system nic nie pomaga może jakieś wskazówki może ktoś miał podobny problem może brakuje sterownika moze bateria ? nie wiem już sam a nie chce oddawać kompa do serwisu bo zapewne powiedzą że kup Pan nowa płytę będzie okej.

Moja plyta to GA-H55M-S2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w rejestrze klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

 

wartość power down after shutdown, czy jest 1

 

nie jestem pewien, czy jest w 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma tego u mnie ? może jest to zastąpione czymś innym. Wczoraj opcja uruchom ponownie wyłączyła płytę z zasilania na chwilę przed ponownym uruchomieniem a na polecenie zamknij tak jak było czyli lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na jakiś problem ze sprzętem; może nie używaj wyłącz tylko hibernację - w hibernacji używa trochę prądu, chyba kilka w na dobę; jeśli będzie działać po prostu zamiast wyłączania stosuj uruchom ponownie - wtedy ram jest czyszczony i system ładowany na nowo

 

ewentualnie spróbuj dopisać tę wartość - jeśli nie stosowana w 7 zostanie zignorowana, a może podziała

 

kliknij prawym na wolnym obszarze prawego panelu klucza winlogon - nowy - wartość ciągu, w nazwę wpisz PowerdownAfterShutdown, ok, potem kliknij 2 razy na tę wartość, w dane wpisz 1, ok

 

regedit w folderze windows uruchom z prawego kliku - uruchom w trybie administratora

 

jeśli nie podziała usuń - kliknij na wartość prawym - usuń

 

żeby podziałało musisz załadować system na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ewentualnie spróbuj dopisać tę wartość - jeśli nie stosowana w 7 zostanie zignorowana, a może podziała

U mnie jest ta wartość w obu Windows 7 z tym że w wersji Home Premium dane wartości mam ustawione dla niej 0 i nie ma problemu z wyłączaniem systemu/komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...