Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bez A

RTX 2060 jaka wersja

Rekomendowane odpowiedzi

TLDR - jaką wersję niereferencyjnego RTX 2060 kupić (a może jednak FE)?

 

Witam wszystkich, jestem nowy więc proszę o ewentualną wyrozumiałość ;)

Przymierzam się do wymiany gratów w piecu, interesują mnie nowe rzeczy.

Mój wysłużony radek 270 gaming x odmówił posłuszeństwa już drugi raz czas wiec na rtx 2060

R9 służył mi dzielnie 5 lat i marzy mi się by nowa karta mniej więcej też na tyle mi starczyła (nie jestem super wymagający)

Jaką wersję rtx 2060 polecacie kupić - cena 1600-1750zł?

Na razie następujące podzespoły siedzą w budzie Gladius M40:

i5 4570

MSI Z87-G43

8gb ballisticx 1600

Zasilacz XFX TS 550W

monitor 1080p (kupiony 3 miesiące temu więc zostanie ze mną jeszcze kilka lat)

Planowana wymiana na coś lepszego z czasem (może na przyszłe Ryzeny...), ale na razie dobra karta!

Jeśli było coś podobnego, proszę o skierowanie do odpowiedniego wątku.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak nie brał FE, dzisiaj oglądałem jak wygląda rozbieranie tej karty, a raczej jej nie rozbieranie (jakaś masakra) przy odsprzedaży karty powiedzmy za 3-4 lata jak ktoś będzie chciał zmienić pastę to krzyżyk na drogę.

W dobrej cenie jest gigabajt z dwoma wentylatorami, sam czekam na test tej wersji jak to chłodzenie wygląda w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward Phoenix GS ma niezłą opinie i kosztuje 1689zł. Ja go nie wybrałem ze względu na brak backplate i lichy wygląd. Jeżeli tobie na tym nie zależ, bo nie masz obudowy z oknem, to możesz śmiało go łykać.

https://www.x-kom.pl/p/473305-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-2060-phoenix-g-s-6gb-gddr6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit, rok dłuższa gwarancja niż Gainward, odblokowany limit TDP, jedyny minus to brak backplate. Trzeba czekać na testy Gaming X od MSI, bo tylko te 3 karty obecnie opłaca się kupić. FE odrzuciłbym z miejsca, zbyt mała różnica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward Phoenix GS ma niezłą opinie i kosztuje 1689zł. Ja go nie wybrałem ze względu na brak backplate i lichy wygląd. Jeżeli tobie na tym nie zależ, bo nie masz obudowy z oknem, to możesz śmiało go łykać.

https://www.x-kom.pl/p/473305-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-2060-phoenix-g-s-6gb-gddr6.html

A jaką wybrałeś? u mnie karta bez bakplejta też nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fe i tak nie kupi bo ich po prostu nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości po co wam ten backplate bo nie rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości po co wam ten backplate bo nie rozumiem ?

Jak ktoś lubi widzieć swój środek i ma panel ze szkła to może nie lubi mieć gołego pcb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z innej epoki gdzie liczyła się wydajność i kultura pracy. Przez to pytam już rozumiem :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z innej epoki gdzie liczyła się wydajność i kultura pracy. Przez to pytam już rozumiem :mad:

Ja z kolei nie trawie RGB ale środek przez szkło mi się podoba i podświetlenie listwami na jeden kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit, rok dłuższa gwarancja niż Gainward, odblokowany limit TDP, jedyny minus to brak backplate. Trzeba czekać na testy Gaming X od MSI, bo tylko te 3 karty obecnie opłaca się kupić. FE odrzuciłbym z miejsca, zbyt mała różnica w cenie.

 

To ile daje Palit, 4 lata?

https://www.x-kom.pl/p/473305-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-2060-phoenix-g-s-6gb-gddr6.html

 

Pomyłka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli FE raczej odpada! Dzięki za opinie! :)

 

Na wyglądzie mi kompletnie nie zależy (także na rgb) nie mam budy z oknem z resztą stoi sobie zwykle pod biurkiem.

Backplate jeszcze usztywnia kartę ponoć - ale ten palit nie jest chyba na tyle długi by tego potrzebował?

W którejś recenzji czytałem opinie że brak backplate wpływa też pozytywnie na wymianę temperatur i co za tym idzie temperatury karty.

Czy do czegoś jeszcze jest potrzebny?

 

Palit wygląda ciekawie, a msi ventus?

gaming x pewnie będzie przekraczał budżet nie ma go też nawet na stronie producenta w tej chwili (gaming z jest jedynie ale ona chodzi za 1850+)

A co sądzicie o Gigabyte GeForce RTX 2060 OC albo Windforce OC? - są to półpasywne karty co może być pewną zaletą. Z tego co widzę to są obie wersję różnią się jedynie rozmiarami wiatraków (2x90 vs 2x100) i co za tym idzie wymiarami karty - taktowanie jest takie samo. Która wersja jest lepsza i cichsza?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karty Gainwarda już od dłuższego czasu jest gwarancja 36 m-cy.

Np. ja swojego gtx1080 GS kupowałem z gwarą 2-letnią, a później jak sprawdzałem moje zakupy na koncie w morelach, to doszedł dodatkowy 1 rok "w gratisie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli FE raczej odpada! Dzięki za opinie! :)

 

Na wyglądzie mi kompletnie nie zależy (także na rgb) nie mam budy z oknem z resztą stoi sobie zwykle pod biurkiem.

Backplate jeszcze usztywnia kartę ponoć - ale ten palit nie jest chyba na tyle długi by tego potrzebował?

W którejś recenzji czytałem opinie że brak backplate wpływa też pozytywnie na wymianę temperatur i co za tym idzie temperatury karty.

Czy do czegoś jeszcze jest potrzebny?

 

Palit wygląda ciekawie, a msi ventus?

gaming x pewnie będzie przekraczał budżet nie ma go też nawet na stronie producenta w tej chwili (gaming z jest jedynie ale ona chodzi za 1850+)

A co sądzicie o Gigabyte GeForce RTX 2060 OC albo Windforce OC? - są to półpasywne karty co może być pewną zaletą. Z tego co widzę to są obie wersję różnią się jedynie rozmiarami wiatraków (2x90 vs 2x100) i co za tym idzie wymiarami karty - taktowanie jest takie samo. Która wersja jest lepsza i cichsza?

Pozdrawiam

Backplate może coś pomóc tylko wtedy gdy styka się jakoś z PCB, jeżeli zamontowany jest z odstępem to może i nawet pogorszyć oddawanie ciepła. Ogólnie mówiąc bakplejt to tylko wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie z tych względnie normalnych wersji chyba tylko Palit GamingPro OC jest dostępny :E

 

https://xtreem.pl/karty-graficzne/1019-palit-geforce-rtx-2060-gamingpro-oc-6g-ne62060t18j9-1062a.html

 

Chłodzenie na 99% wzięte żywcem z 2070. Wbrew pozorom 175W ogarnia bez problemu - 65c przy 1500 rpm. Przy tych wentylatorach 90 mm jest to ledwo słyszalne z metra. Żeby było śmieszniej ta karta ma wyższe limity mocy niż 2070 - 190/225W :E

 

Fabryczna krzywa wentylatorów jest zbyt agresywna co w połączeniu z wysokim power limitem nie daje szałowych rezultatów w testach.

 

Powinna kosztować 1,5k. Uprościłoby to wybór 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką wybrałeś? u mnie karta bez bakplejta też nie wchodzi w grę.

 

Gigabyte Gaming OC Windforce 3x

Wygląd spoko, backplate, i logo RBG - ja lubie ledy :P No i cena 1759zł a nie jak ROG od ASUSa z 3 śmigłami 2059zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Gaming OC Windforce 3x

Wygląd spoko, backplate, i logo RBG - ja lubie ledy :P No i cena 1759zł a nie jak ROG od ASUSa z 3 śmigłami 2059zł.

Jak z kultura pracy ten gigabajt? Ta wersja z 3 wentylami będzie cichsza niż z dwoma większymi? Miałem to chłodzenie windforce 3x na GTX 570 i było głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windforce będzie głośny. Bierz palita GamingPro OC najlepszy do ok 1800 zł klik. Dobra kultura pracy temp do 65 i niezła wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ventus wygląda też dobrze, dziwię się że nikt nie polecił. Ogólnie póki nie ma testów to zawsze wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zamówić Gaminga X(właśnie pojawił się test wersji Z na techpowerup) w xkom i poczekać na dostawę. Chłodzenie, które przerasta każde inne w tej cenie(~1750zł). A tak to Ventus i Palit/Gainward(o ile brak trybu półpasywnego nie jest problemem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zakupami w polskich sklepach, a szczególnie w xkomie bez podanej daty dostawy to bym mocno uważał. Bo można czekać na GPU miesiąc i więcej :E

 

Jak z kultura pracy ten gigabajt? Ta wersja z 3 wentylami będzie cichsza niż z dwoma większymi? Miałem to chłodzenie windforce 3x na GTX 570 i było głośne.

 

Z gigusiami uważaj. Tutaj aurus ma raczej na pewno dobre chłodzenie.

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2060AORUS-X-6GC#kf

 

A reszta to wystarczy spojrzeć na ich stronkę i jak wyglądają chłodzenia.

Te z dwoma wentylami to bida tylko 2x heat pipe.

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2060WF2OC-6GD#kf

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2060OC-6GD#kf

 

Z trzema wentylami ta jedna wersja powinna mieć dość dobrą kulturę pracy. Ta z 4 x heat pipe czyli 2060 GAMING OC PRO 6G

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2060GAMINGOC-PRO-6GD#kf

 

Druga wersja z 3 wentylami czyli 2060 GAMING OC 6G ma już 2x heat pipe czyli będzie lipa

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2060GAMING-OC-6GD#kf

 

 

Jeden z pewnych wyborów to MSI Gaming Z, ale z zakupem wersji X bym się wstrzymał, tej wersji jeszcze nawet nie ma na oficjalnej stronie MSI, więc pewnie wyjdzie jakiś czas później, prawdopodobnie z tym samym chłodzeniem co Z, ale gwarancji nigdy nie ma.

 

 

Co jeszcze zakupy gpu na premierę to zawsze problemy, wielu kart nie ma w sklepach i nie wiadomo kiedy dopłyną, po drugie nie ma testów wielu chłodzeń. Moim zdaniem z zakupem najlepiej poczekać miesiąc-dwa od premiery, kiedy sklepy będą zapełnione ceny będą w normie i będą testy większości modeli dostępnych na rynku. Wtedy sobie wybierasz i przebierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z kultura pracy ten gigabajt? Ta wersja z 3 wentylami będzie cichsza niż z dwoma większymi? Miałem to chłodzenie windforce 3x na GTX 570 i było głośne.

 

Przyjdzie to zobaczymy :P

Ogólnie o WindForce różne opinie chodzą. Ja przeżyłem Strixa RX470 więc gorzej być nie może :D

Jak będzie lipa zawsze można odesłać. A jak fabrycznie będzie trochę za głośno to zabawa krzywymi i UV dodaje tylko frajdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinieneś wiedzieć czego się spodziewać te chłodzenia zostały przeniesione z starszych serii.

 

Jak wybrałeś wersję 3 x wentyl to będzie mniej więcej tak

 

a jak wersję z dwoma wentylami to jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro chyba nigdzie nie było, więc pewnie 2 heatpipe... Lekka tragedia z kulturami pracy, bo w GTX 1060 tak średnio to się sprawdzało :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...