Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WASATY

Pomoc w wyborze monitora do 1800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry forumowicze.

Stoję przed wyborem monitora. Może zacznę od specyfikacji komputera.

-I5 - 7 GEN

-GTX 760 (zamiar wymiany za niedługo)

-8 GB RAM DDR4 (będzie 16 GB, też niedługo ;) )

 

Monitory jakie wybrałem:

- SAMSUNG U28E590DS

- PHILIPS 276E8VJSB/00

- DELL U2518D

- AOC G2460PF

- AOC AG241QX

- LG 25UM65-P

- LG 29UM58-P

- LG 29UM59A-P

- MSI OPTIX MAG271C

- ASUS VZ27AQ Ultra-Slim

- Acer EB321HQUAWIDP

- SAMSUNG LC27H711QEUXEN

- PHILIPS 272B7QPJEB/00

 

Przeznaczenie to użytek domowy, projektowanie w programach typu AutoCAD, SolidWorks, Fusion 360, czasami pograć w Warface, WoT, GTA V, Battlefield 1, filmy i seriale

 

Budżet do 1800 zł, raczej skłaniałbym się w okolice 1500 zł, ale dopłacić do czegoś lepszego nie ma problemu.

 

obecnie mam jakiegoś LG na matrycy TN, 19 cali to i przy tych programach to przestrzeń użytkowa mnie dobija, dlatego moim faworytem w tym zestawieniu jest ten Acer 32 cale. Monitory ultrapanoramiczne wziąłem z ciekawości co powiecie jako użytkownicy, nie jestem do nich przekonany. Monitory 4K również wziąłem z ciekawości, bo nie sądzę aby moja grafika na ten moment to uciągnęła, a również jestem sceptykiem co do 4K - po prostu nie widzę aż tak znaczącej różnicy w porównaniu do 1440p. Jeszcze kwestia zakrzywienia... Wydaje mi się, że to bajer. Może przy 80 calowych telewizorach to lekkie zakrzywienie robi robotę, ale przy 27 calach? Też proszę o radę.

 

Jest to mój pierwszy post, pierwsze dni jako zarejestrowany użytkownik, wcześniej przeglądałem "inkoguto" ;) proszę o wyrozumiałość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem go ale szczerze czym on się wyróżnia? W moim zestawieniu jest na przykład PHILIPS 272B7QPJEB/00. względem Twojej propozycji różni się jedynie częstotliwością odświeżania, a cena 300 zł na korzyść Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użytek domowy, projektowanie w programach typu AutoCAD, SolidWorks, Fusion 360, czasami pograć

 

Zastosowania sugerują jak najwięcej pikseli i zdecydowanie brak krzywizn, bo linie proste powinny być proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie wiedzialem ze to moze tak zniekształcić obraz.

Z racji twgo wzialbym tego 4K ale czy karta GTX 760 mi to obsłuży? Ona jest 1.5 Gb, nic specjalnego,ale z drugiej strony mysle ze w ciagu pol roku/rok zmienie grafikę. Szybciej dołożę RAMu ale to nie ma wiekrzego znaczenia.

Alternatywa dla tego 4K, 27 cali (PHILIPS 276E8VJSB/00) jest 1440p, 32 cale (Acer EB321HQUAWIDP).

Chyba ze jak nie 4K, a 1440p na 32 cale moze byc malo to jakis 1440p 27 cali. Np: ASUS VZ27AQ Ultra-Slim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Racja, nie wiedzialem ze to moze tak zniekształcić obraz.

Z racji twgo wzialbym tego 4K ale czy karta GTX 760 mi to obsłuży? Ona jest 1.5 Gb, nic specjalnego,ale z drugiej strony mysle ze w ciagu pol roku/rok zmienie grafikę. Szybciej dołożę RAMu ale to nie ma wiekrzego znaczenia.

Alternatywa dla tego 4K, 27 cali (PHILIPS 276E8VJSB/00) jest 1440p, 32 cale (Acer EB321HQUAWIDP).

Chyba ze jak nie 4K, a 1440p na 32 cale moze byc malo to jakis 1440p 27 cali. Np: ASUS VZ27AQ Ultra-Slim

 

Kup tego Acera 32" i powiedz jak się spisuje w ACAD-ie, bo sam szukam czegoś podobnego. cool.gif Zastanawiałem się również nad monitorem z większym odświeżaniem, bo w 60 Hz krzyż kresek nieprzyjemnie miga. Wszystkie cenowo dostępne monitory 4k są właśnie w 60 Hz. jeżeli już coś kupisz, daj nam znać w recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...