Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maro112

brak reakcji na monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze swoim windows 7. Już od długiego czasu mam bardzo dziwny problem polegający na tym, że podczas startu komputera monitor kompletnie nic nie wyświetla - czarny ekran i czerwona lampka na monitorze, zupełnie jakby był uśpiony. Dopiero się załącza gdy na ćwierć sekundy jest niebieskie tło i napis "ładowanie" i zaraz widzę pulpit. Od kilku dni sprawa się pogorszyła bo nawet nie wyświetla mi BIOSU - wciskam f2 i wiem na 100%, że jestem w BIOSie ale monitor kompletnie czarny więc postanowiłem zrobić format i od nowa czystą instalkę win7. Oczywiście z rozruchu nie poszło bo czarny ekran - po prostu włożyłem CD z windowsem i tak na "żywo" instalowałem jak zwykłą grę. Ucieszony, że ruszyło załadowało się w 100% "przygotowanie instalacji systemu windows" czy jak tam się nazywał pierwszy krok i komp się ponownie uruchomił bo tak wygląda procedura formatu. Po formacie zgon - ciągle czarny ekran i kompletnie nic nie widzę by kontynuować instalację a rzecz jasna "stary windows" sie nie uruchamia bo już został chyba usunięty.

 

Jest to win7 oraz dysk SSD 250gb na system i gry oraz HDD jako magazyn. Próbowałem odłączać najpierw SSD, później HDD i kompletnie nic. System całkiem się zjebał i kompletnie nic nie mogę zrobić bo nic na monitorze nie widzę.

 

Co w takim wypadku mogę zrobić? Można podłączyć SSD pod jakiś laptop i z laptopa jakoś całkiem na zero sformatować SSD bez instalacji windowsa? Pomogło by to coś?

 

Nawet nie wiem czy ten temat pod problem z windowsem 7 czy pod SSD powinienem wrzucić.

 

 

EDIT płyta główna to ASRock z87 extreme4 jak coś

 

EDIT 2: już naprawione, wyczyściłem CMOS za pomocą jumpera i już monitor normalnie nadaje. Coś było nasrane w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...