Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zayu

Wymiana procesora a watpliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem posiadaczem konfiguracji:

i5 4460

asus b85m-g

RX 570

PSU to SPC L2 500W

12 gb ramu (2x2 1333mhz i 2x4 1866mhz)

 

Zastanawiam sie nad zmianą procesora na i7 4770, tylko że nie jestem pewien paru rzeczy. Czy moja płyta główna ogarnie taka i7? Widziałem że ten procek może chodzić 3,9 GHZ, czy jest to możliwe z moim mobo i psu? Obecnie chłodzenie CPU mam boxowe, więc pewnie by wypadało zmienić, tylko na jakie? No i trochę wróżenie z kuli: na ile by wystarczyła taka zmiana? Nie chciałbym zmieniać platformy tak do 2 lat, gram głównie w weekendy i chciałbym dokonać takiej zmiany tanim kosztem żeby w nowych grach procesor mi nie ciążył. Ma to sens? Troche laickie te pytania ale wole mieć pewność niż działać na oślep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnie.

https://www.asus.com/pl/Motherboards/B85MG/HelpDesk_CPU/

 

Zwróć tylko uwagę jaki masz BIOS i jaka wersja jest wymagana do danego procka.

Nie kupuj procka z literką K bo i tak na tej płycie nie podkręcisz, chyba że zależy ci bardzo na dodatkowych 100 MHz ( procesory bez K mają ciut niższe taktowanie bazowe).

Jest jeszcze 4790 - ten ma najwyższe taktowanie na tą platformę. Nie zapomnij o chłodzeniu - box'a sobie daruj. Nawet najtańszy HE1024 będzie dużo lepszy.

Nie patrz na ilość MHz w trybie turbo a raczej na bazowe (turbo jest dla obciążonego 1 rdzenia, obecne gry obciążają racze większość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 4770 starczy ci jeszcze na ładnych pare lat , i7 4790 jest nie opłacalny, życzą sobie za niego krocie, a jest tylko 200Mhz szybszy (4 rdzenie), czego nie odczujesz przy obecnej karcie (a nawet przy mocniejszej byś nie odczuł)

reszta podzespołów wszystko ogarnie, tylko jak kolega wyżej napisał, możesz sobie przed wymianą bios do najnowszego zaktualizować , o ile już nie masz takowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, chyba trzeba bedzie tak po prostu zrobić. A chłodzenie jakieś konkretne? Myślałem nad Spartanem 3 a fera 3 v2 od SPC, warto dopłacać?

Nie wiedziałem że istnieje wersja i7 4771, ale dzięki za link. Czas szykować kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM masz ogarnięty? Wpisałeś kości z różnym taktowaniem. Płyta obsługuje max 1600 Mhz i na tyle powinno chodzić. Pozostaje tylko powalczyć o w miarę niskie timingi (CL 8-9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są z różnym taktowaniem, ale jak sprawdzałem w biosie (czy tam uefi) to wszystkie czyta na jednej wartości tylko nie pamietam jakiej (pewnie te 1600mhz) a teraz nie moge sprwadzić. Timingi duże beda miały znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...