Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kibolkks

i7 3770

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zwykła wersję i7 3770 bez K wraz z SilentiumPC Spartan 3 PRO i płytą główną GA-Z77-D3H.

 

Na standardowych ustawieniach napięcie w programie CPU-Z skacze między 1-1,248V.

 

Przy podniesieniu mnożnika odpowiednio na każdy rdzeń +4 (43, 42, 41, 41) napięcie (ustawione na auto w biosie) waha się 1.2-1,248V.

 

Przy testowaniu ustawień wszystko chodzi stabilnie ale maksymalna częstotliwość w grach wynosi tylko 4,1 GHz.

 

Próbowałem podnieść FSB np. do 104 ale po około 30 min testów gra się wyłącza i pojawiają się zacięcia systemu.

 

Moje pytanie brzmi jakie jest bezpieczne maksymalnie napięcia dla tego procesora? Mogę w biosie ustawić 1,29v i próbować zwiększać FSB?

 

Kolejne moje pytanie dlaczego program CPU-Z pokazuje wyższe wartości niż to co ustawiłem w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
częstotliwość w grach wynosi tylko 4,1 GHz.

i więcej z niego nie wyciągniesz - to max zegar na 4 rdzeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijajac fsb podbijasz i inne rzeczy jak pamięci itp może być nie stabilnie u mnie fsb idzie maxymalnie na 103 i zobacz jak się będzie zachowywało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ustawiasz na sztywno (jeżeli tak to na jaką wartość) czy auto w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie mam na auto temp nie przekracza 60 stopni może ci się wiesza przez temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...