Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

av1988

Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB- Głośna?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Kupiłem Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB, z tego co czytałem miała to być jedna z chłodniejszych i mniej hałaśliwych wersji, w wiedzminie w stresie mam 77stopni i ok 2000rpm wiatraczków (otwarta obudowa) i nie ukrywam ze jest jak na moje oko dosyć głośno- czy macie jakiś pomysł aby ją wyciszyć, a może z moim egzemplarzem jest coś nie tak? (kupiłem używany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne, karta jest prądożerna i jedynie potężne chłodzenia z wieloma wentylatorami (aorus, strix asusa) są w stanie jakoś to schłodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta musiała wyschnąć, karta zapewne pracowała nonstop w koparce. Spróbuj wykonać UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie jest tak jak pisze ventech :E ,nie obrażając nikogo ale ilu na forach jest fachmanów którzy piszą brednie bierz pan saphire niesłyszalna i temp. 50c oczywiście sarkazm ale tak to mnw wygląda.Miałem rxy480,580 i pochodne :E saphire,gigabyte,msi pewno jeszcze inne ;) to fakt saphire były troszke mniej słyszalne niż wiekszość stawki ale nie na tyle żeby robiło to dużą różnice.Co by nie mówić radełony swoje łyknąć muszą i są bardziej ciepłe niż ich odpowiedniki u zielonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uv to znaczy zmniejszyć napięcie? jest jakiś poradnik jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Kupiłem Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB, z tego co czytałem miała to być jedna z chłodniejszych i mniej hałaśliwych wersji, w wiedzminie w stresie mam 77stopni i ok 2000rpm wiatraczków (otwarta obudowa) i nie ukrywam ze jest jak na moje oko dosyć głośno- czy macie jakiś pomysł aby ją wyciszyć, a może z moim egzemplarzem jest coś nie tak? (kupiłem używany).

Wymień pastę termoprzewodzącą :exclam:

Underwolting możesz przeprowadzić jak będziesz wciąż niezadowolony, w co wątpię. Pasta na karcie jest stara i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Kupiłem Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB, z tego co czytałem miała to być jedna z chłodniejszych i mniej hałaśliwych wersji, w wiedzminie w stresie mam 77stopni i ok 2000rpm wiatraczków (otwarta obudowa) i nie ukrywam ze jest jak na moje oko dosyć głośno- czy macie jakiś pomysł aby ją wyciszyć, a może z moim egzemplarzem jest coś nie tak? (kupiłem używany).

Skoro masz otwartą obudowę to co się dziwisz? Wydaj parę zł na wentylatory do obudowy i ją zamknij. Sapphire to najcichszy model ze wszystkich radeonów dostępnych w PL.

Wymiana pasty na markową może też pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pastę wymienię- a co do obudowy to myślałem ze jak otwarta to lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pastę wymienię- a co do obudowy to myślałem ze jak otwarta to lepiej.

Nie, bo nie ma cyrkulacji powietrza.

 

rrrrr1.jpg

 

Zamknąć i zrobić zgodnie z prawami fizyki, gorące powietrze idzie do góry. ;)

 

Obudowa też ma bardzo dużo do gadania, jak masz coś taniego z ryżowego metalu to dźwięk się niesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam e jak mówimy o prawach fizyki to moja obudowa (chyba midi tower) jest tak mała ze ta karta prawie zakrywa cały obieg powietrza ale spróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne, karta jest prądożerna i jedynie potężne chłodzenia z wieloma wentylatorami (aorus, strix asusa) są w stanie jakoś to schłodzić

 

To nie jest normalne. Chłodzenie od szafira świetnie sobie radzi z tą kartą. U mnie lekki szmer przy maksymalnym obciążeniu. GTX 760 od MSI i 660 od ASUSa były głośniejsze.

 

Raczej tak jak koledzy piszą - wina budy i wentylacji. Jak chłodzenie zaciąga juz nagrzane powietrze to jak ma chłodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku szafirków nitro rx470/80 sporo pomagało podobna wymiana pasty przewodzącej ciepło, producent użył jakiejś starej gumy do żucia i karta byłą głośna i ciepła (ciepła w sensie rdzenia nie radiatora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku szafirków nitro rx470/80 sporo pomagało podobna wymiana pasty przewodzącej ciepło, producent użył jakiejś starej gumy do żucia i karta byłą głośna i ciepła (ciepła w sensie rdzenia nie radiatora)

W serii RX5xx się poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest to, że ludzie czytają mocne słowa i same ochy i achy, a następnie myślą, że karta pod pełnym obciążeniem będzie słyszalna dopiero po przystawieniu ucha do obudowy.

 

Niestety podczas gry KAŻDĄ kartę słychać. Mniej lub więcej, ale nie ma opcji, że siedząc obok komputera zastanawiasz się, czy jest tam jakaś karta, czy może gość gra na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku szafirków nitro rx470/80 sporo pomagało podobna wymiana pasty przewodzącej ciepło, producent użył jakiejś starej gumy do żucia i karta byłą głośna i ciepła (ciepła w sensie rdzenia nie radiatora)

Nope.

Tak się składa że posiadałem Sapphire Nitro RX480.

Po wymianie pasty na Arctic MX-2 karta nadal nie grzeszyła kulturą pracy.

Pomagało dopiero UV.

 

Ale akurat w przypadku RX580 powinno być lepiej, bo tam Nitro dostał większy radiator niż w starszej serii.

 

Nie, bo nie ma cyrkulacji powietrza.

 

rrrrr1.jpg

 

Zamknąć i zrobić zgodnie z prawami fizyki, gorące powietrze idzie do góry. ;)

 

Obudowa też ma bardzo dużo do gadania, jak masz coś taniego z ryżowego metalu to dźwięk się niesie.

Żeby zrobić dobrą cyrkulację w obudowie, nie zabijając przy tym kultury pracy, trzeba mieć odpowiednią budę, liczbę wentylatorów dobrej jakości i wiedzę jak to ogarnąć.

W przypadku biedniejszych obudów bez lub z 1/2 wentylami otwarcie budy to często najprostszy i najskuteczniejszy sposób na obniżenie temperatury komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sapphire rx580 w wersji Pulse ma mniejszy radiator od Nitro+ i nie przekracza 75C na ustawieniach auto, karta była prawie niesłyszalna wtedy.

Otwarcie obudowy to najprostszy sposób aby sprawdzić, co jest problemem w "termoobiegu", jak temperatury drastycznie spadają winą jest wentylacja obudowy (powietrze się kisi w obudowie i recyrkuluje w radiatorach-jest zbyt słabo wyciągane/ wpychane do środka).

Jak pisałem wyżej pasta do wymiany na coś pokroju przynajmniej MX-4 lub najlepiej coś od Grizzly, ja ze swojej storny polecam ciekły metal Grizzly Conductonaut, temperatura potrafi spaść o 20-25C :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotopsokot

Moja RX 570 Strix tez była bardzo głośna, wentylatory dochodziły do 1800 rpm, temperatury ok. 70oC.

Zrobiłem undervolting i teraz mam temperatury ok. 55-60oC i wentylatory na 1200-1400 rpm (niski poziom hałąsu, niektóre karty tyle mają w IDLE). Polecam spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Żeby zrobić dobrą cyrkulację w obudowie, nie zabijając przy tym kultury pracy, trzeba mieć odpowiednią budę, liczbę wentylatorów dobrej jakości i wiedzę jak to ogarnąć.

W przypadku biedniejszych obudów bez lub z 1/2 wentylami otwarcie budy to często najprostszy i najskuteczniejszy sposób na obniżenie temperatury komponentów.

Brak odpowiedniej obudowy to nie jest usprawiedliwienie, a gościowi przeszkadza hałas. Lekarstwem na to nie jest otwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne, karta jest prądożerna i jedynie potężne chłodzenia z wieloma wentylatorami (aorus, strix asusa) są w stanie jakoś to schłodzić

to nie jest normalne, te karty nitro+ są jedne z najcichszych na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba nikt nie doczytał:

powiem wam e jak mówimy o prawach fizyki to moja obudowa (chyba midi tower) jest tak mała ze ta karta prawie zakrywa cały obieg powietrza ale spróbuje.

Obstawiam że to jest mini tower z GPU wiszącą 1 cm nad zasilaczem i stąd problemy. Ale dopóki autor nie napisze co ma to trudno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitro + ma wylot powietrza z radiatora na śledziu i po przeciwnej stronie karty, jak ma zakryty ten tył gdzie wylatuje go najwięcej to karta może się gotować. Osobiście też mam nitro + i jest praktycznie najcichszą 580 (testowałem jeszcze XFX i RedDevila).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitro + ma wylot powietrza z radiatora na śledziu i po przeciwnej stronie karty, jak ma zakryty ten tył gdzie wylatuje go najwięcej to karta może się gotować. Osobiście też mam nitro + i jest praktycznie najcichszą 580 (testowałem jeszcze XFX i RedDevila).

590 też jest bardzo cicha, tak jak mówisz, trzeba trochę mieć o tym pojęcie a nie od razu płakać ze karta głośna i się gotuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz otwartą obudowę to co się dziwisz? Wydaj parę zł na wentylatory do obudowy i ją zamknij. Sapphire to najcichszy model ze wszystkich radeonów dostępnych w PL.

Wymiana pasty na markową może też pomóc.

 

dookładnie tak. otworzył okno i dziwi się ze z dworu hałąs leci.

otwieranie oobudowy na dłuższą metę to głupota. cyrkulacja powietrza może być wtedy dużo gorsza (jeśli na przodzie ma się dwa mocone wtłaczające wentylatory) bo powietrze ucieka na boku. do tego kurz.

 

wyczyścić + wrzucić nową pastę. i uv

 

 

Żeby zrobić dobrą cyrkulację w obudowie, nie zabijając przy tym kultury pracy, trzeba mieć odpowiednią budę, liczbę wentylatorów dobrej jakości i wiedzę jak to ogarnąć.

W przypadku biedniejszych obudów bez lub z 1/2 wentylami otwarcie budy to często najprostszy i najskuteczniejszy sposób na obniżenie temperatury komponentów.

 

bez przesady. to nie jest żadna technika budowy rakiet.

a słabe obudowy zawsze moożna stuningować za pomocą meshu, trytytek i piły do metalu. sam mam boczny wentylator montowany tym sposobem. karta ma chłodniej o prawie 10 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam, wymieniona obudowa genesis titan 750 (4 wiatraki), pasta nowa mx2, i dalej to samo, moze słóaby zasilacz? GPS 550a-b? zauważyłem tez ze zegary mi spadają z gpa uaj jest ponad 74stopnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...