Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Morrowind

Skaner Plustek OpticSlim 2610

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Mam dwa pytania na temat tego skanera. Jego specyfikacja do wglądu.I tak:

 

1. Urządzenie domyślnie zasilane jest z portu USB 1,5m kablem, w specyfikacji mamy:

Podłączenie: USB 1.1 (jak się domyślam obsługiwany przez skaner standard)

Zasilanie USB: 5V / 0.5A

Wymagania dotyczące sprzętu komputerowego: Wolny port USB (USB 2.0 rekomendowane)

 

No więc... Czy mogę podłączyć skaner do wyższych gniazd USB (USB 3.1 (Gen 1 lub Gen 2))?

Z Wikipedii wiem, że:

Zasilanie przez interfejs USB:

USB 1.1, 2.0: 5 V i 500 mA

USB 3.x: 5 V i 900 mA

A więc prawie dwa razy więcej amperów. Czy to bezpieczne by podłączać pod te gniazda (USB 3.1 (Gen 1 lub Gen 2)) skaner? Wiem że smartfony mają zabezpieczania ładowania przed większym niż potrzebują prądem, ale jak w przypadku takich starszych skanerów?

 

2. Użycie 2m przedłużacza (całość łącznie będzie miała 3,5m pomiędzy komputerem a skanerem (1,5m ze skanera i 2m z przedłużacza)). Już teraz wiem, że przedłużacz będzie mi potrzebny, ale wydaje mi się że jego użycie zmniejszy ilość dostarczanych A (choć się nie znam). Tak więc czy w tej sytuacji nie było by nawet lepiej skorzystać z wyższych gniazd USB - które zresztą i tak chciałem użyć (USB 3.1 (Gen 1 lub Gen 2))?

 

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum to napewno nic się nie stanie w USB 3.0 i czy to skaner czy czy cokolwiek napewno posiada jakieś zabezpieczenie przed czymś takim

 

Sam mam taki skaner nie wymagający zasilania dodatkowego

 

2. Użycie 2m przedłużacza (całość łącznie będzie miała 3,5m pomiędzy komputerem a skanerem (1,5m ze skanera i 2m z przedłużacza)). Już teraz wiem, że przedłużacz będzie mi potrzebny, ale wydaje mi się że jego użycie zmniejszy ilość dostarczanych A (choć się nie znam). Tak więc czy w tej sytuacji nie było by nawet lepiej skorzystać z wyższych gniazd USB - które zresztą i tak chciałem użyć (USB 3.1 (Gen 1 lub Gen 2))?

 

Przetestuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działał będzie normalnie na usb 3.0 .

Co do kabla to w usb co 5m trzeba używać czegoś w rodzaju injektora z zasilaniem (obstawiam że przy dobrym kablu z 3-3.5m nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum to napewno nic się nie stanie w USB 3.0 i czy to skaner czy czy cokolwiek napewno posiada jakieś zabezpieczenie przed czymś takimSam mam taki skaner nie wymagający zasilania dodatkowegoPrzetestuj

 

 

Działał będzie normalnie na usb 3.0 .Co do kabla to w usb co 5m trzeba używać czegoś w rodzaju injektora z zasilaniem (obstawiam że przy dobrym kablu z 3-3.5m nie powinno być problemu.

 

Dziękuję za odpowiedzi :-) Już wiem, że faktycznie wszystko działa. Podłączenie wygląda następująco:

 

PC --- 2m przedłużacza USB --- HUB aktywny Unitek Y-3090 (40 cm własnego kabla USB) --- skaner ze swoim kablem / drukarka ze swoim kablem

 

Co ciekawe, urządzenia końcowe działają nawet przy odłączonym zasilaniu aktywnego huba - może się komuś przydać ta wiedza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...