Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

low carb

dziwny problem podlkrecanie xeon 5460 lga 771 > 775 + ga p35 3sg

Rekomendowane odpowiedzi

plyta glowna najnowszy bios f5 gigabyte p35 s3g 775

procesor xeon 5460 3.16ghz stock

8 gb ddr2 ram 2x 4gb

 

i teraz tak

 

jeszcze wcozraj jak ustawilem fsb na 415 i mnoznik 9.5 to uzyskalem 3.94ghz na napieciu 1.31V i bylo stabilnie. ale po restarcie komputera juz takie fsb nie jest mozliwe. moge ustawic max 338 bo 339 to wylacza mi kompa zaraz po zniknieciu post logo...

 

pamieci mam ponizej stockowego 800mghz

 

pcie 100mhz

 

no i cos tu sie dzieje przy przejsciu z 338 fsb na 339+ bo wtedy jzu nie wstaje.. a wczoraj i 415 zrobilem i jakos za ktoryms razem sie wlaczyl. tu jest jakis problem

 

podobna sytuacje mialem z prockiem na tej plycie core 2 duo ze aby stockowe 333mhz fsb wybic na 400 musialem pelno razy restartowac kompa i odpalac ustawienia biosa na 400 bo po restarcie stawial default.

 

teraz juz wogole nie moge wyjsc powyzej 338...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię, że komplet 2x4GB ci działa.

 

Generalnie najpierw trzepnąłbym reset CMOS i od nowa próbował. Druga sprawa zobacz czy masz możliwość zmiany strapa. Jak tak to ustaw go na strap 400. Być może zmieniasz strapa ustawiając odpowiedni dzielnik pamięci. Z tego co pamiętam GA ma oznaczenia jaki strap jest przy danym ustawieniu pamięci. Ogarnij to.

 

Zobacz czy możesz zmieniać timingi pamięci. Jak tak zainteresuj się opcją trfc i wydłuż mocno, bo gęstość 4GB to już sporo.

 

Zobacz jakie jest napięcie FSB (VTT). Daj trochę wyższe niż default. Byle nie wyższe niż napięcie na cepa.

 

Zobacz jakie napięcie masz na MCH. Przy takiej pamięci mostek północny ma ciężką pracę i daj mu trochę V by ustabilizować kontroler.

 

Edit:

Nadto z tego co widzę mobka ma tylko 3 fazy. Ciężko będzie na czymś takim bić rekordy. Pewnie Vdroop ostry idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

teraz juz wogole nie moge wyjsc powyzej 338...

Bo pewnie masz złe ustawienia w biosie. Jakbyś podał fotkę z wszystkimi ustawieniami w zakładce MB Intelligent Tweaker(M.I.T) oraz screeny zakładek Memory i SPD (dla obsadzonych slotów) z CPU-Z, łatwiej by było coś doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy pamieci mam 4x 2gb sory

 

ja chce to podkrecic z podstawowa wiedza bez kombinowania . tutaj zasilacz to corsair v450w jet ok bo karta 750ti wasadzilem dzisiaj zamiana z 9600gt

 

prtocesor niedawno lecial na 1.31V 3,95ghz czyli 9,5 x 415 a na 420 znowu ekran sie wylaczyl. wiec procek moze wiecej. cos jest nie tak z ta plyta albo gdzies mam cos zle ustawione..

 

uploaduje film w ktorym pokaze wam jak to wyglada w biosie. napiecia na ddr moch czy fsb nie maja tutaj znaczenia czy +0.3V czy + 0.0V daje bo 3.95ghz robilo na podbitym tylko cpu do 1.31 bo ponizej cinebench nie przechodzilo.

 

zaraz dodam link do filmu jak wejdzie upload na yt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj reset CMOS i daj nastawy raz jeszcze. Może coś mu się tam napaprało i nie bangla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu macie film

 

potwierdzenie ze na 415 dzialalo 2 razy a teraz nie dziala

 

i na 388 tylk owstaje a na 339 juz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

screeny zakładek Memory i SPD (dla obsadzonych slotów) z CPU-Z

Jeszcze to podaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jakbyś miał dziury FSB. Chociaż w sumie jak działało to teraz też powinno.

 

Daj FSB 400, mnożnik 2.0 dla pamięci, timingi tak jak masz + trfc wydłuż nawet na 80 jeżeli możesz (teraz masz pięćdziesiąt parę).

 

Daj odpowiednie napięcie CPU (IMO jak 3.9 robi na 1.31V to dla 3.6 starczy 1.2V) i zobacz co się stanie.

 

Edit:

sorka masz mnożnik 9.5. Wywal tę połówkę. Zobacz na 9 lub odpowiednio dowoltuj jak chcesz 9.5 (około 1.27V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijaj timingi ręcznie. Czyli 6-6-6-18. Nie wiem w końcu co płyta ustawia. Wg cpuz masz serię cl5, a pamięci są 800cl6. Choć w BIOS pokazuje jakby było cl6. Więc weź to ręcznie ogarnij (tCL-tRCD-tRP-tRAS -> 6-6-6-18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jakbyś miał dziury FSB. Chociaż w sumie jak działało to teraz też powinno.

 

Daj FSB 400, mnożnik 2.0 dla pamięci, timingi tak jak masz + trfc wydłuż nawet na 80 jeżeli możesz (teraz masz pięćdziesiąt parę).

 

Daj odpowiednie napięcie CPU (IMO jak 3.9 robi na 1.31V to dla 3.6 starczy 1.2V) i zobacz co się stanie.

 

Edit:

sorka masz mnożnik 9.5. Wywal tę połówkę. Zobacz na 9 lub odpowiednio dowoltuj jak chcesz 9.5 (około 1.27V)

 

 

no ja tak probowalem ;/ jest cos dziwnego ze pozyzej 388 nawet na proocku 1.36V i innych +0.4V nie wstaje gasnie po biosie ekran i reset na default

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze z tymi timingami jak wyżej pisałem -> ręcznie seria cl6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cięzko mi uwierzyć że jak ustawiłeś wczoraj FSB 415 i podbiłeś napięcie CPU to system się załadował bez podbijania pozostałych napięć. W pierwszym poście pisałeś że pamięci ustawiłeś poniżej fabrycznych 800 ale na filmiku tego nie widać. Dla FSB 338 ustawiłeś taktowanie ramu na 811MHz. Tak samo taktowanie PCI-E na filmiku jest na Auto, a w 1 poście 100. Jak po ustawieniu zmian i ich zapisaniu w biosie, po restarcie bios wraca do ustawień domyślnych, znaczy że te ustawienia są złe (niestabilne). Trzeba podbijać pozostałe napięcia, szczególnie na mostku północnym. Uwierz mi, 8GB na P35 to spore wyzwanie dla niego. Według biosu i zakładki SPD w cpu-z moduły mają zapisane w układzie SPD timingi 6-6-6-18 dla 800MHz a kolega ustawił w biosie ambitnie 5-5-5-18 dla 811MHz. Jak już tak szalejesz to chociaż podbij trochę napięcie na ramie albo zmień timingi na 6-6-6-18.

Edit. Jak nie idzie powyżej 338MHz FSB pomimo podbijania napięć, ustaw dzielnik ramu tak żeby dla FSB 339 było taktowanie ramu było 678MHz. Wtedy timingi ustaw na 5-5-5-15 i dovoltuj mostek północny o 1 czy 2 wartości powyżej Normal a CPU o 1 wartość powyżej Normal. Po zapisaniu ustawień zobacz czy się system załaduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięzko mi uwierzyć że jak ustawiłeś wczoraj FSB 415 i podbiłeś napięcie CPU to system się załadował bez podbijania pozostałych napięć. W pierwszym poście pisałeś że pamięci ustawiłeś poniżej fabrycznych 800 ale na filmiku tego nie widać. Dla FSB 338 ustawiłeś taktowanie ramu na 811MHz. Tak samo taktowanie PCI-E na filmiku jest na Auto, a w 1 poście 100. Jak po ustawieniu zmian i ich zapisaniu w biosie, po restarcie bios wraca do ustawień domyślnych, znaczy że te ustawienia są złe (niestabilne). Trzeba podbijać pozostałe napięcia, szczególnie na mostku północnym. Uwierz mi, 8GB na P35 to spore wyzwanie dla niego. Według biosu i zakładki SPD w cpu-z moduły mają zapisane w układzie SPD timingi 6-6-6-18 dla 800MHz a kolega ustawił w biosie ambitnie 5-5-5-18 dla 811MHz. Jak już tak szalejesz to chociaż podbij trochę napięcie na ramie albo zmień timingi na 6-6-6-18.

Edit. Jak nie idzie powyżej 338MHz FSB pomimo podbijania napięć, ustaw dzielnik ramu tak żeby dla FSB 339 było taktowanie ramu było 678MHz. Wtedy timingi ustaw na 5-5-5-15 i dovoltuj mostek północny o 1 czy 2 wartości powyżej Normal a CPU o 1 wartość powyżej Normal. Po zapisaniu ustawień zobacz czy się system załaduje.

tak robilem. teraz ustawilem 5-5-5 bo widzialem ze ludzie tyak stawiaja.

 

jak mialem te 415 to mialem 840mhz cl6 mnoznik 2.0 bo nizej sie nie da

 

bez podbijania V tylko na procku norlanie leci 415 bo dzialalo do pierwszego restartu. teraz nie moge wyjsc ponad 388 mimo ramu ponizej 800 i cl 6. zavbawa z wiecej pradu gdzie sie da nie daje rezultatu.

 

tak czasem mam auto czasem 100mhz na pci to nie robilo dla mnei roznicy bo wstawal komp przy 415 . no ale mowie wstawal na 415 po kilku resetach. i sie cieszylem 3,9 ghz na 1.31 a teraz mam marne 3200. jeszcze wczoraj po kilkui restartach wchodzil do 415 i nizej a teraz sztywno doszedlem do tego za 388 i koniec. masakea

 

dla mnei to albo cos jeszt zle ustawione. albo cos z plyta bo zapas na procku duzy bo sie resetuje kiedy przy wyzszych ustawieniach kilka dni temu bylo cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie wiem. Jeszcze możesz sprawdzić czy coś pomoże zainstalowanie 4GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...