Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ItsMeHax

Windows 10 na USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko apropo windowsa 10, a raczej nośnika na którym chce go kupić.

Planuje przesiąść się z Windowsa 7 na Windowsa 10 home, myślę o zakupie wersji BOX USB z x-komu i mam wątpliwości czy nie będę miał problemów z wykrywaniem pamięci USB z systemem przy uruchomieniu komputera, bo przy instalacji Win 7 z płyty nie wykrywało mi urządzeń na USB podłączonych do 3.0 i 2.0 i musiałem używać wejścia PS2(W biosie miałem ustawione wsparcie dla USB podczas instalacji).

 

Wersji na płytę CD nie mogłem nigdzie znaleźć dlatego chcę kupić USB ;/

Moja płyta główna to MSI B350 TOMAHAWK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz numer seryjny W7 to robisz ze strony Microsoft pendrive bootowalny i instalujesz z tego pandrive W10. Podczas aktywacji podajesz numer W7 i powinno wszystko działać bez kupowania nowego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykrywało Ci USB, bo wcześniej instalowałeś win7. Win7 nie ogarnia fabrycznie kontrolerów usb3 (na których działają porty usb2 na nowych płytach).

Win8+ ogarniają usb3.

 

Nieważne na czym kupisz - instalka będzie przestarzała po pół roku. Dlatego sam instalator ściągaj ze strony MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz numer seryjny W7 to robisz ze strony Microsoft pendrive bootowalny i instalujesz z tego pandrive W10. Podczas aktywacji podajesz numer W7 i powinno wszystko działać bez kupowania nowego systemu.

 

To 3 pytanka:

-W jakim sensie numer seryjny? Chodzi ci kod aktywacyjny który podaje przy instalacji Windows?

-Czy będę mógł normalnie korzystać z MS store i czy nie będę miał żadnych problemów z orginalnoscia systemu?

-Jak mam Win 7 home premium to jaka wersję 10 pobrać bo jest chyba oddzielnie home i premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden nośnik instalacyjny, i z niego w zależności od klucza (albo tego co wybierzesz - jeżeli nie podasz klucza) jest instalowana jakaś wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie problemu z oryginalnością systemu i korzystaniem z MS store? Bo glownie zmieniam system ze względu na wymogi gier w jakie chce grać, no i brak wsparcia technicznego w niedlugiej przyszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z tym problemu, sam używam windowsa 10 home na kluczu z win7 home i od 2 lat ładnie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M$ sam przez długi okres wręcz wymuszał na użytkownikach darmowe przejście z Win 7, 8, 8.1 do Win 10, co niektórych wręcz wprowadzało szał, dopiero po licznych pretensjach, aferach M$ zablokował opcje automatycznej aktualizacji do win 10. Klucze z poprzednich systemów działają do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłby któryś z Panów tak miły i podesłał link z którego mógłbym pobrać ten instalator? Byłbym niezmiernie wdzięczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój link klikasz "Pobierz narzędzie" potem za pomocą tego "narzędzia", tworzysz bootowalnego pendraka, albo zgrywasz plik ISO na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko, jak zainstaluje win 10 z kodem od 7 to nie bedzie potem problemu z wykorzystaniem go znowu do 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 3 pytanka:

-W jakim sensie numer seryjny? Chodzi ci kod aktywacyjny który podaje przy instalacji Windows?

-Czy będę mógł normalnie korzystać z MS store i czy nie będę miał żadnych problemów z orginalnoscia systemu?

-Jak mam Win 7 home premium to jaka wersję 10 pobrać bo jest chyba oddzielnie home i premium

Tak,

Tak,

j.w.

 

A jeszcze jedno pytanko, jak zainstaluje win 10 z kodem od 7 to nie bedzie potem problemu z wykorzystaniem go znowu do 7?

Tego nie próbowałem :) ale nie powinno.

Jak robiłem coś takiego, że kiedyś wracałem z w10 do w8, który mam box z płytą to aktywował się prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącza się pod temat, bo chciałbym zmienić system na windows 10.

 

Czy nie będzie problemów z instalacją przez oryginalny pendrive usb Windows na komputerze z sygnatury? Mój sprzęt będzie kompatybilny?

 

Coś trzeba ustawiać oprócz bootowania z USB żeby instalacja ruszyła?

 

Najlepiej i tak pobrać ISO ze strony Microsoftu niż używać oryginalnego nośnika?

 

Jaka jest różnica między OEM a BOX przy Win10? Warto dopłacać do BOX jeśli komputer służy tylko do gier? Sprzęt w sumie zmieniam nawet często, a podobno teraz system nie integruje się z płytą główną.

 

Home wystarczy dla zwykłego użytkownika?

 

 

 

Z góry dzięki :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej najnowszą wersję z MS pobrać, ponieważ skracasz czas na kolejne żmudne aktualizacje.

Nic więcej.

Nie będzie problemu z twoim sprzętem.

Oem/Box to kwestia licencji. Instaluje się tak samo i z niczym się nie integruje.

Jak masz numer seryjny/kod aktywacyjny oem lub box to zwyczajnie podajesz go podczas aktywacji i tyle.

Moim zdaniem Home wystarczy. Do użytku domowego oem/box moim zdaniem nie ma znaczenia. Brałbym ten tańszy, chyba że róznica 20-50zł to brałbym box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :). Zakupię zatem Home Box.

A musiałbym aktualizować bios płyty głównej? Mam teraz z 2014 roku, a aktualizacja z 2017 wprowadza m.in poprawki dotyczące Legacy boot i partycji GPT:

SABERTOOTH Z87 BIOS 2302

1. Modify ASUS SPD information for XMP profile

2. Improved the verification of GPT partition.

3. Removed the card-reader item in popup menu.

4. Support TPM-L R2.0 .

5. Fixed legacy boot fail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej mieć najbardziej aktualny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko: można spokojnie brać Windowsa z Proline? Bo widzę, że chyba mają najtaniej z takich bardziej znanych sklepów. Czy lepiej x-kom? Czy to bez znaczenia :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...