Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tYsU^

Samo pudło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do przeznaczenia mam około 6000zł.

Sprzęt ogólnie do grania.

Co do grafiki, to szukam aktualnie używek 1080ti, więc w sumie bez karty graficznej do wydania jakieś 4k.

 

Złożyłem coś takiego:

Intel i5-9600K 3.7 GHz

Gigabyte Z390 GAMING X

G.SKILL 16GB 3000MHz Ripjaws V Black CL15

Phanteks Eclipse P350X TG

SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Crucial 1TB SATA SSD MX500 M.2 2280

 

Na x-kom wychodzi 3 863,01 zł

 

Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2600 - 729zł

MSI B450-A PRO - 399zł

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) - 599zł

MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB GDDR6 - 2379zł

Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX - 379zł

SilentiumPC Grandis 2 XE1436 - 179zł

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 - 299zł

Fractal Design Meshify C Blackout - 389zł

Ceny z xkomu

Razem ~ 5400zł

Karty porównywalne i taki rtx 2070 do FHD czy 1440p w zupełności wystarczy a jest nowszy i masz pełną gwarancję. Lepszy zasilacz, szybsze ramy, lepszy cooler. Procek w zupełności wystarczający a nie taki refresz i5 8600k z 6 gołymi jajcami (jak chcesz tego intela to weź zmień mobasa bo gigasztory mają ujowe VRM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 Ti to wydajność bliżej RTX 2080 a nie 2070.

 

Pod jakie gry to będzie oraz pod jaki monitor? OC CPU oczywiście będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 Ti to wydajność bliżej RTX 2080 a nie 2070.

 

Pod jakie gry to będzie oraz pod jaki monitor? OC CPU oczywiście będzie?

Fakt moja pomyłka pomotało mi się z 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ostatnio to i mi się miesza. Cały czas zamieszanie.

W wracając jeszcze do vrm Gigabyte w Z390. Akurat w Z390 z tego co czytam, to jest rewelacja od modelu Z390 Aorus Pro. Sekcja na miękko daje radę z 9900K @ 5.2 GHz. Nie wiele gorzej niż na Z390 Aorus Master. Z390 Tomahawk klęka, MPG EDGE się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 Ti to wydajność bliżej RTX 2080 a nie 2070.

 

Pod jakie gry to będzie oraz pod jaki monitor? OC CPU oczywiście będzie?

CS GO, COD, Wiesiek, itd.

Monitor 144hz 2k.

OC proca jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś szedł w 9600K, to zmień mobo co przyszłościowo poradzi sobie z 9900K.

Supremo na Seasonica Focus 550/650W. Ma to sens i jak najbardziej ma to sens z 1080 Ti w cenie RTX 2070.

 

Tańsza opcja na Ryzenie też da radę. Zmieścisz się nawet z R7 2700 albo weźR5 i czekaj na nowe gen.

 

Osobiście sam miałbym dylemat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego będzie w porządku?

Fractal Design Meshify C TG

Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Gigabyte Z390 AORUS PRO

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red (2x8GB)

Intel i5-9600K 3.7 GHz 9MB BOX

Crucial 1TB SATA SSD MX500 M.2 2280

Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

4 443,01 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę w jakiej rozdzielczości grasz, nie wiem czy dobrym pomysłem jest dopłata 1000 zł do platformy intela..

Kilka % na korzyć niebieskich po wykręceniu na 5ghz. Według mnie lepiej kasę schować na 7nm. Sprawdziłbym tylko CS-a,

jak to wygląda w 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ryzen w każdej grze jest z tyłu, nie rozumiem w ogóle propozycji z nim związanych.

Nawet porównując ryzena 7 2700x, który jest droższy od i5 9600k wypada słabiej od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty porównujesz do 1920 x 1080? W wyższej rozdzielczości różnica się zmniejsza. Różnica kilku % - nieadekwatna do ceny jaką trzeba zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ryzen w każdej grze jest z tyłu, nie rozumiem w ogóle propozycji z nim związanych.

Nawet porównując ryzena 7 2700x, który jest droższy od i5 9600k wypada słabiej od niego.

 

Trzeba nadmienić trochę o tych różnicach. Największe różnice na korzyść Intela, to miejsca mocno obciążające procesor, miejsca krytyczne. Jeżeli chodzi o testy w których wyniki są przedstawiane za pomocą słupków, wykresów, to zazwyczaj taki test jest przeprowadzany właśnie w takiej ciężkiej dla CPU lokacji. Pytanie ile takich lokacji w danych grach jest? Czasami żeby zrobić test wydajności CPU, trzeba więcej czasu spędzić na wyszukaniu odpowiedniego miejsca niż na samym teście.

 

Drugie testy to gameplaye. Tutaj przy porównywaniu wydajności CPU jest ogromny rozstrzał. Wiele filmów nagrywanych jest przy obciążeniu CPU 40-50%, gdzie takie miejsce bardziej odpowiada do testowania wydajności GPU a nie CPU a nie każdy wyłapie na OSD skok zużycia CPU i spadek klatek.

 

2700X nawet nie bierz pod uwagę. Ten zestaw który skleiłeś będzie ok. Przy Z390 Aorus Pro trzymasz sobie możliwość modernizacji CPU do 9900K pod OC.

Jak stoisz za niebieskimi ok. Biorąc AMD 2600 i nastawiając się na upgrade do nowych jednostek, które przed nami, też raczej nie powinieneś się tutaj rozczarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam:

Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Gigabyte Z390 AORUS PRO

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red (2x8GB)

Intel i5-9600K 3.7 GHz 9MB BOX

Crucial 1TB SATA SSD MX500 M.2 2280

Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

 

Karta graficzna to Zotac 1080ti Extreme.

Teraz jaka obudowa, aby ta karta pasowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...