Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rooofie

Zbyt słaby zasilacz? Corsair VS550

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wczoraj złożyłem kompa jak poniżej:

 

i7 8700 @3,20

MSI Z370 SLI PLUS

Nvidia 1080Ti STRIX

Gskill 16GB 3200Mhz

 

Nie zmieniałem jedynie zasilacza i pozostałem przy Corsair VS550W.

 

Gdy przeglądam neta, oglądam filmy lub po prostu nie robię niczego wymagającego PC działa bez zarzutu.

 

Natomiast gdy odpalę jakąkolwiek nowszą grę (AC Odyssey, Kingdom Come, Wiedzmin 3) to po ok. 5-10 minutach komputer łapie zwiechę i pomaga jedynie twardy reset (przytrzymanie przycisku, którym uruchamiam PC przez kilka sekund). Zwykły przycisk RESET nie reaguje.

Czy to jest typowa objawa zbyt słabego zasilacza?

Zaznaczam, że procesor i7 8700 kupiłem używany - czy problem może być również po jego stronie?

 

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair VS, to kiepska seria zasilaczy. Ostatnio sporo problemów z nimi. Na 90% to wina zasilacza - mocne obciążenie na linii 12V i napięcia na 5V i 3,3V się rozjeżdżają przy grupowej regulacji napięć.

 

Dla potwierdzenie ściągnij jeszcze OCCT i wrzuć test PSU - jak będzie reset czy zwiecha w ciągu kilku sekund to podpaleniu, to na 95% zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair VS, to kiepska seria zasilaczy. Ostatnio sporo problemów z nimi. Na 90% to wina zasilacza - mocne obciążenie na linii 12V i napięcia na 5V i 3,3V się rozjeżdżają przy grupowej regulacji napięć.

 

Dla potwierdzenie ściągnij jeszcze OCCT i wrzuć test PSU - jak będzie reset czy zwiecha w ciągu kilku sekund to podpaleniu, to na 95% zasilacz.

 

Dzięki za szybką pomoc. Jak rozumiem PSU test jest w zakładce POWER SUPPLY na poniższym screenie? Przy okazji pytanie, current CPU pokazuje waha się pomiędzy 4300 - 4600 Mhz. To znaczy, że jest podkręcony czy to normalne? Ja osobiście nic nie kręciłem dlatego mnie to zaintrygowało

 

XVBTNtJ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair VS, to kiepska seria zasilaczy.

 

To mam chyba wielkie szczęście :D

Kupiony kilka lat temu używany VS450.

Zasilał i5 3570K @ 4,5GHz oraz GTX770. Obecnie i7 3770 @ 4,2GHz i GTX970. 100% stabilny, cichy i bezawaryjny.

 

Ale zgadzam się, zapewne to zasilacz. Jeśli zawiesi się na 100% obciążenia GPU i CPU będzie niestety do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam chyba wielkie szczęście :D

Kupiony kilka lat temu używany VS450.

Zasilał i5 3570K @ 4,5GHz oraz GTX770. Obecnie i7 3770 @ 4,2GHz i GTX970. 100% stabilny, cichy i bezawaryjny.

 

Ale zgadzam się, zapewne to zasilacz. Jeśli zawiesi się na 100% obciążenia GPU i CPU będzie niestety do wymiany.

 

Ok, to ja lepiej już nic nie testuje XD . We wtorek powinien przyjść do mnie nowy XFX TS Single Rail 650W. Będzie wystarczający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi oczywiście o test Power Supply.

 

Skoki taktowania to norma, tak działa turbo boost :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki taktowania są normalne i pożądane. W spoczynku taktowanie jest niziutkie dla oszczędzania energii, przy normalnym użyciu skacze do typowego poziomu, a przy silniejszym użyciu "boostuje" jeszcze kilkaset MHz.

 

A te Corsairy i kilka podobnych modeli zasilaczy, zwłaszcza SPC, to dobre rozwiązania do budżetu i mid-range. Zazwyczaj od początku są nie za stabilne i chociaż nie są to złe zasilacze, do sprzętu za taką kasę aż wstyd je wkładać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Wymieniłem zasilacz na XFX TS Single Rail 650W. i niestety problem nadal a jest nawet jeszcze gorzej. Aktualnie nawet nie mogę systemu odpalić bo w trakcie ładowania PC się blokuje i trzeba robić twardy reset. Ktoś jest w stanie powiedzieć co mu dolega?

 

Nie mam aktualnie żadnego innego dysku żeby podłączyć i sprawdzić czy wczyta inny HDD.

 

Moje podejrzenie pada wlasnie na dysk bo nie robiłem formatu przed upgradem lub na procesor, który był używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...