Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

niebieskiptak

Windows 10 - pobieranie aplikacji z Microsoft Store

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam taki problem - zakupiłem sobie grę Gears of War 4 w Microsoft Store i próbowałem ją zainstalować. Mam za mało miejsca na dysku C, więc zmieniłem go na inny w System->Pamięć->Zmień lokalizację nowej zawartości. I tu zaczyna pojawiać się problem, gdyż każda próba pobrania gry kończy się komunikatem, że instalacja nie jest możliwa oraz w szczegółach jedyne co jest podane to kod błędu 0x80070057. Wypróbowałem także zainstalować inne aplikacje i to samo, bez skutku. Gdy zmieniłem z powrotem lokalizację na C i próbowałem zainstalować jakąś małą aplikację to nie było już problemu. Występuje on jedynie przy zmianie docelowego dysku. I tu mam problem, gdyż sam dysk ma mniejszą pojemność niż waży sama gra, a na tym gdzie mam miejsce wyskakuje problem. Wie może ktoś jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam ten sam problem i z wielką chęcią zobaczę rozwiązanie.

 

Ok, co do użycia powershell to bez błędu przechodzi jeśli wyłączysz usługi: Windows Update, Usługę inteligentnego transferu w tle i usługę kryptograficzne. Wyłączyłem je, bo w innych poradnikach mówili aby to robić, ale czy trzeba wszystkie trzy to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic, kolejne strony przeszukane, brak rozwiązania. Doszło jeszcze do tego, że odkryłem brak folderu WinStore. Jak szukałem jak go zrobić to mi wyskoczyły tematy jak uruchomić sklep w ogóle. Mimo ze ten działa i tak je wypróbowałem, pobierać dalej nie mogę, a folder też się nie utworzył. Czy naprawdę poza formatem i zamieszczeniem systemu na tym dysku (a wolałbym tego nie robić) nie ma żadnego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może są,być może coś źle robisz...ten system to niestety badziewie...ja niestety nie mogę pomóc ale mam ustawione na inny dysk instalowanie aplikacji ze sklepu zaraz jak się ta funkcja pojawiła i przenosiłem tam już zainstalowane a działa bez problemu...wcześniej trzeba było kombinować jak to przenosić co też miałem zrobione.Co ciekawe mam system aktualizowany z pięć-o letniego win 7 i działa...najlepiej opisać sprawę na forum pomocy MS bo jak nikt nie miał takiej sytuacji to ciężko o pomoc,choć tak też najczęstsze rozwiązanie to instalacja na nowo,badanie spójności plików i próba naprawy z nośnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może są,być może coś źle robisz...ten system to niestety badziewie...ja niestety nie mogę pomóc ale mam ustawione na inny dysk instalowanie aplikacji ze sklepu zaraz jak się ta funkcja pojawiła i przenosiłem tam już zainstalowane a działa bez problemu...wcześniej trzeba było kombinować jak to przenosić co też miałem zrobione.Co ciekawe mam system aktualizowany z pięć-o letniego win 7 i działa...najlepiej opisać sprawę na forum pomocy MS bo jak nikt nie miał takiej sytuacji to ciężko o pomoc,choć tak też najczęstsze rozwiązanie to instalacja na nowo,badanie spójności plików i próba naprawy z nośnika :)

 

No właśnie ktoś do nich pisał z tym błędem na ich forum pomocy. I zero odpowiedzi. Z tym to naprawdę skopali sprawę, żeby nie zawsze działało poprawnie coś tak prostego jak instalacja aplikacji na innym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Logo” + “R”

Wpisz WSReset.exe wciśnij “Enter”.

Uruchom ponownie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Logo” + “R”

Wpisz WSReset.exe wciśnij “Enter”.

Uruchom ponownie kompa.

Panie, to było jedne z pierwszych co zrobiłem. I to nie raz, nie dwa. Grzebałem w rejestrze, tworzyłem nowe konta użytkowników, nadawałem uprawnienia w zabezpieczeniach, odinstalowałem i instalowałem cały sklep, używałem sfc/scannow (brak błędów), powershell (wynik tego wspomniany wyżej). I dalej nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...