Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ContadorPL

Windows 10 - nowe konto

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Państwa wie jak utworzyć nowe konto w Windowsie 10 tak aby pracownik zalogował się na 'czysty' pulpit bez zainstalowanych żadnych programów?

 

Teraz loguje się i ma moje programy, w konsekwencji np. Płatnik ZUS działa albo u mnie albo u niego. Chodzi mi o efekt czystego Windowsa, gdzie on sobie wszystko instaluje od nowa itp.

 

Przykładowo: zakładam nowe konto, nadaję uprawnienia administratora a człowiek loguje się na swoje konto i ma tam już zainstalowane programy (ale nie wszystkie, która mam ja, dziwne) i np. niektóre programy logują się do mojej bazy.

 

 

Czy jest możliwe stworzenie nowego konta o jakim piszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programy na pulpicie konta pojawiają się bo są w folderze pulpit\desktop folderu konta albo w folderze desktop w folderze dla wszystkich użytkowników, ten folder nazywa się albo common albo public w users\użytkownicy - czyli wystarczy usunąć ikonkę z folderu desktop w common\public, i ikonki nie będzie na nowym koncie; tak samo jest np z programami we wszystkie programy\programy w menu start - w tym wypadku skróty są w menu start w common\public

 

programy podczas instalacji pytają niekiedy, dla jakiego konta zainstalować, i wtedy tworzą ikonkę tylko dla wybranego konta, czyli w pulpit w folderze konta - niestety nie wszystkie, dużo tworzy tylko w common, i wtedy te programy są na pulpicie wszystkich kont

 

ale problem chyba nie w instalacji, ani w programach - zawsze można przecież utworzyć skrót danego programu i przekopiować do dowolnego folderu pulpit, itd - problem w tym, czy dany program wspiera tzw profile użytkowników, tzn czy np po utworzeniu osobnego profilu utworzy także osobna bazę danych dla tego profilu, i czy ten profil i jak można załadować, itp - to już zależy tylko od programu, nie od kont

 

jeśli chodzi natomiast o zabronienie używania jakiegoś programu na jakimś koncie to nie problem, ale tylka na wersjach obsługujących tzw zasady grupy, tzn powyżej home - wtedy stosuje się wpis w rejestrze disallow run, i program nie wystartuje - ale z reguły konta powinny być nierównorzędne, tzn to z zakazem powinno być tzw standardowy użytkownik, nie administrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...