Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hoooy

Packet loss do routera - płyta główna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy packet loss do routera może powodować płyta główna mimo wstawienia nowej karty sieciowej na pcie?

Próbowałem już wszystkiego, zmiana sterowników do zintegrowanej sieciówki, nowy windows inna wersja, inny port na routerze, inny kabel Ethernet a ostatnio - nowa karta sieciowa na pcie i wyłączenie onboard sieciówki w biosie. Dalej to samo.

Na laptopach podłączonych kablem do routera takiego problemu nie ma, jedynie na komputerze. Problem występuje sporadycznie, czasem dwa dni spokoju a czasem co kilka godzin 1-10% lossa już na 1 hop do routera i co za tym idzie na niektórych pozostałych hopach też.

Nie chcę mi się wierzyć, że płyta główna może być problemem mimo nawet użycia osobnej sieciówki na pcie, ale czy to możliwe? Reszta już chyba wykluczona.

 

Dzięki za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli ten sam Win10 jak i inna wersja na drugim laptopie działa dobrze, a na pc przeinstalowany dalej źle, więc chyba nie ma sensu sprawdzać na Linuxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja że kable Ethernet masz lipne.

W PC pewnie jakieś realteki a laptopy karty Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz to nie sprawdzaj.

Tak jak pisałem, czasem nawet cały dzień działa więc ciężko wyłapać moment jak się nie sprawdza w tle..

 

Opcja że kable Ethernet masz lipne.

W PC pewnie jakieś realteki a laptopy karty Intela

 

Raczej na odwrót, w jednym laptopie jest realtek, w drugim nie wiem a w pc integra intela a teraz pcie tp-linka.

Kabli sprawdzałem chyba z 4, każdy jeden port czy kabel dobrze działa z laptopami a z pc problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...