Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Neri

Mrygający i skaczący podkreślnik w Biosie po reinstalacji Windowsa 10

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Po reinstalacji Windowsa 10 zauważyłam dziwną rzecz - na chwilę po zniknięciu ekranu z opcjami uruchamiania biosu etc wyświetla się w lewym górnym rogu na czarnym ekranie podkreślnik, który następnie przeskakuje do środkowej części ekranu i wraca do lewej. Chwilę później uruchamia się system. Podczas instalacji Windowsa i podziału na partycje komputer także zachowywał się trochę dziwnie - kilka dni temu także wykonywałam reinstalację, wtedy za każdym razem tworzył dla każdego dysku część zastrzeżoną, a dla pierwszego utworzonego także część przeznaczoną na pliki systemowe i odzyskiwanie; w tym wypadku nie zrobił żadnych dodatkowych podziałów (tzn utworzył tylko dyski podstawowe). Czy powinnam się tym martwić i co z tym zrobić? Nie da się ukryć że komputer uruchamia się wolniej przez okno z migającym podkreślnikiem.

W dodatku w menadżerze urządzeń widnieją zdublowane programy, np. sześć razy pod rząd wypisany jest procesor, mysz czy klawiatura. Prawdopodobnie jest to pozostałość po zdublowanych sterownikach - bo tego właśnie naiwnie chciałam się pozbyć reinstalując system.

Na dodatek programy typu Driver Fusion aktualnie (czyli po reinstalacji) nie wskazują na żadne zdublowane sterowniki - co najwyżej na ich brak dla niektórych elementów.

sterowniki.jpg

 

 

PS. Windows namiętnie próbował utworzyć 500MB zastrzeżone dla systemu z dysku HDD (czyli nie tego na którym miał być system - a w dodatku mam już obawy jak długo ten dysk pociągnie). Przed instalacją odłączyłam więc w biosie ten dysk i już nie miał wyboru :)

 

PS2. Włączenie funkcji "Ultra Fast" w opcjach bootowania pomogło na tyle, że komputer uruchamia się w sekundę bez żadnych powiadomień (czyli chcąc nie chcąc szalony podkreślnik zniknął, ale chyba nie w tym rzecz...)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procesory to tak ma być, każdy rdzeń będzie widniał jako 'procesor', a i5-8400 jest 6-rdzeniowy. Myszą też bym się nie przejmował jeśli nie ma problemów z jej działaniem. Co do reszty to trudno mi się wypowiadać, na Windowsie 10 wytrzymałem 3 dni po czym wróciłem do 7 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procesory to tak ma być, każdy rdzeń będzie widniał jako 'procesor', a i5-8400 jest 6-rdzeniowy. Myszą też bym się nie przejmował jeśli nie ma problemów z jej działaniem. Co do reszty to trudno mi się wypowiadać, na Windowsie 10 wytrzymałem 3 dni po czym wróciłem do 7 :E

 

Procesor właśnie wymieniałam na nowy, w sumie ma to sens - tak to jest jak się jedzie całe życie na starym sprzęcie i nagle przesiadka, człowiek się gubi ;) Chociaż reszta jest dość zatrważająca (3 klawiatury :D ). Swoją drogą żeby nie popełnić tego błędu co poprzednio - według instrukcji wraz z nową płytą główną (Gigabyte Z390 Gaming X) powinnam dostać płytkę ze sterownikami (ale jej nie było). Na stronie producenta wygląda to tak driver. Wiem że pytanie z mojej strony trochę na poziomie ameby, ale które sterowniki powinnam pobrać? Póki co system ma problem z:men.jpg

 

No i ten dziki podkreślnik jest dość niepokojący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "podkreślnika" podczas uruchamiania: http://forum.pclab.pl/topic/1268260-Uruchamianie-Windows-10/ ;). Ja na swoim MSI też go mam podczas uruchamiania i nigdy mi on nie przeszkadzał (inna sprawa, że w sumie zawsze wiedziałam, że to nie jest żaden problem ze sprzętem) :E. Po prostu nie zwracaj na niego uwagi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

migający podkreślnik jeżeli pojawia się po jakiejś zmianie systemu, czy sterowników, a wcześniej go nie było, to na 90% sterownik graficzny, który ma problemy z załadowaniem się lub po prostu dłużej się wczytuje. Zazwyczaj wystarczy go usunąć i zainstalować ponownie, zarówno do karty zintegrowanej jak i do karty w złączu PCIE.

 

Co do sterowników to zainstaluj:

z sekcji Chipset:

Intel INF installation

Intel Serial I/O driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do sterowników to zainstaluj:

z sekcji Chipset:

Intel INF installation

Intel Serial I/O driver

Czyli dobrze obstawiałam ;)

 

Dziękuję za odpowiedzi, sterownika graficznego faktycznie nie miałam wtedy jeszcze zaktualizownego więc to mogło być przyczyną (ustawiłam bios na rozruch "ultra fast" wiec aktualnie nie jestem w stanie określić czy podkreślnik jest nadal dziki czy nie bo nie pokazuje mi już tego ekranu :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory na grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
    • Ja wyłączałem przyciskiem, ale nie powinno przecież tak się dziać chyba? Po prostu włączyłem test i chciałem odejść na dłużej od kompa, więc wyłączyłem monitor przyciskiem. Wracam po pewnym czasie, a tu CBR23 zawieszony. Z innymi programami do testowania stabilności jak np y-cruncher, czy memtest nie ma takich problemów przy wyłączonym monitorze. Może to jednak taka przypadłość tego programu? Przy włączonym monitorze jest wszystko ok. DDC wyłączyłem na próbę, ale to nic nie dało.
    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...