Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Neri

Mrygający i skaczący podkreślnik w Biosie po reinstalacji Windowsa 10

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Po reinstalacji Windowsa 10 zauważyłam dziwną rzecz - na chwilę po zniknięciu ekranu z opcjami uruchamiania biosu etc wyświetla się w lewym górnym rogu na czarnym ekranie podkreślnik, który następnie przeskakuje do środkowej części ekranu i wraca do lewej. Chwilę później uruchamia się system. Podczas instalacji Windowsa i podziału na partycje komputer także zachowywał się trochę dziwnie - kilka dni temu także wykonywałam reinstalację, wtedy za każdym razem tworzył dla każdego dysku część zastrzeżoną, a dla pierwszego utworzonego także część przeznaczoną na pliki systemowe i odzyskiwanie; w tym wypadku nie zrobił żadnych dodatkowych podziałów (tzn utworzył tylko dyski podstawowe). Czy powinnam się tym martwić i co z tym zrobić? Nie da się ukryć że komputer uruchamia się wolniej przez okno z migającym podkreślnikiem.

W dodatku w menadżerze urządzeń widnieją zdublowane programy, np. sześć razy pod rząd wypisany jest procesor, mysz czy klawiatura. Prawdopodobnie jest to pozostałość po zdublowanych sterownikach - bo tego właśnie naiwnie chciałam się pozbyć reinstalując system.

Na dodatek programy typu Driver Fusion aktualnie (czyli po reinstalacji) nie wskazują na żadne zdublowane sterowniki - co najwyżej na ich brak dla niektórych elementów.

sterowniki.jpg

 

 

PS. Windows namiętnie próbował utworzyć 500MB zastrzeżone dla systemu z dysku HDD (czyli nie tego na którym miał być system - a w dodatku mam już obawy jak długo ten dysk pociągnie). Przed instalacją odłączyłam więc w biosie ten dysk i już nie miał wyboru :)

 

PS2. Włączenie funkcji "Ultra Fast" w opcjach bootowania pomogło na tyle, że komputer uruchamia się w sekundę bez żadnych powiadomień (czyli chcąc nie chcąc szalony podkreślnik zniknął, ale chyba nie w tym rzecz...)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procesory to tak ma być, każdy rdzeń będzie widniał jako 'procesor', a i5-8400 jest 6-rdzeniowy. Myszą też bym się nie przejmował jeśli nie ma problemów z jej działaniem. Co do reszty to trudno mi się wypowiadać, na Windowsie 10 wytrzymałem 3 dni po czym wróciłem do 7 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procesory to tak ma być, każdy rdzeń będzie widniał jako 'procesor', a i5-8400 jest 6-rdzeniowy. Myszą też bym się nie przejmował jeśli nie ma problemów z jej działaniem. Co do reszty to trudno mi się wypowiadać, na Windowsie 10 wytrzymałem 3 dni po czym wróciłem do 7 :E

 

Procesor właśnie wymieniałam na nowy, w sumie ma to sens - tak to jest jak się jedzie całe życie na starym sprzęcie i nagle przesiadka, człowiek się gubi ;) Chociaż reszta jest dość zatrważająca (3 klawiatury :D ). Swoją drogą żeby nie popełnić tego błędu co poprzednio - według instrukcji wraz z nową płytą główną (Gigabyte Z390 Gaming X) powinnam dostać płytkę ze sterownikami (ale jej nie było). Na stronie producenta wygląda to tak driver. Wiem że pytanie z mojej strony trochę na poziomie ameby, ale które sterowniki powinnam pobrać? Póki co system ma problem z:men.jpg

 

No i ten dziki podkreślnik jest dość niepokojący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "podkreślnika" podczas uruchamiania: http://forum.pclab.pl/topic/1268260-Uruchamianie-Windows-10/ ;). Ja na swoim MSI też go mam podczas uruchamiania i nigdy mi on nie przeszkadzał (inna sprawa, że w sumie zawsze wiedziałam, że to nie jest żaden problem ze sprzętem) :E. Po prostu nie zwracaj na niego uwagi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

migający podkreślnik jeżeli pojawia się po jakiejś zmianie systemu, czy sterowników, a wcześniej go nie było, to na 90% sterownik graficzny, który ma problemy z załadowaniem się lub po prostu dłużej się wczytuje. Zazwyczaj wystarczy go usunąć i zainstalować ponownie, zarówno do karty zintegrowanej jak i do karty w złączu PCIE.

 

Co do sterowników to zainstaluj:

z sekcji Chipset:

Intel INF installation

Intel Serial I/O driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do sterowników to zainstaluj:

z sekcji Chipset:

Intel INF installation

Intel Serial I/O driver

Czyli dobrze obstawiałam ;)

 

Dziękuję za odpowiedzi, sterownika graficznego faktycznie nie miałam wtedy jeszcze zaktualizownego więc to mogło być przyczyną (ustawiłam bios na rozruch "ultra fast" wiec aktualnie nie jestem w stanie określić czy podkreślnik jest nadal dziki czy nie bo nie pokazuje mi już tego ekranu :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Windows będziesz miał zawsze ciemno w HDR W grach będzie okej. 
    • Matko boska jak ja miałbym coś takiego na moim 34DW to by mnie krew zalała 😶 bo nie małe pieniądze wydałem na tewn monitor ale warto było zero problemów 
    • Ile czujników masz na płycie głównej ? FanControl wykrywa wszystko, co płyta udostępni nawet te czujniki, które nie są wyprowadzone jako gniazda FAN na płycie głównej. Nie sugeruj się nazwami FAN, bo FanControl je może zamienić. Trzeba samemu określić które gniazdo FAN na płycie odpowiada danemu odczytowi w FC. Nie znam Gigabyta, ale nie widzę sensu, żeby Gigabyt nie współpracował z FC.
    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...