Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Neri

Mrygający i skaczący podkreślnik w Biosie po reinstalacji Windowsa 10

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Po reinstalacji Windowsa 10 zauważyłam dziwną rzecz - na chwilę po zniknięciu ekranu z opcjami uruchamiania biosu etc wyświetla się w lewym górnym rogu na czarnym ekranie podkreślnik, który następnie przeskakuje do środkowej części ekranu i wraca do lewej. Chwilę później uruchamia się system. Podczas instalacji Windowsa i podziału na partycje komputer także zachowywał się trochę dziwnie - kilka dni temu także wykonywałam reinstalację, wtedy za każdym razem tworzył dla każdego dysku część zastrzeżoną, a dla pierwszego utworzonego także część przeznaczoną na pliki systemowe i odzyskiwanie; w tym wypadku nie zrobił żadnych dodatkowych podziałów (tzn utworzył tylko dyski podstawowe). Czy powinnam się tym martwić i co z tym zrobić? Nie da się ukryć że komputer uruchamia się wolniej przez okno z migającym podkreślnikiem.

W dodatku w menadżerze urządzeń widnieją zdublowane programy, np. sześć razy pod rząd wypisany jest procesor, mysz czy klawiatura. Prawdopodobnie jest to pozostałość po zdublowanych sterownikach - bo tego właśnie naiwnie chciałam się pozbyć reinstalując system.

Na dodatek programy typu Driver Fusion aktualnie (czyli po reinstalacji) nie wskazują na żadne zdublowane sterowniki - co najwyżej na ich brak dla niektórych elementów.

sterowniki.jpg

 

 

PS. Windows namiętnie próbował utworzyć 500MB zastrzeżone dla systemu z dysku HDD (czyli nie tego na którym miał być system - a w dodatku mam już obawy jak długo ten dysk pociągnie). Przed instalacją odłączyłam więc w biosie ten dysk i już nie miał wyboru :)

 

PS2. Włączenie funkcji "Ultra Fast" w opcjach bootowania pomogło na tyle, że komputer uruchamia się w sekundę bez żadnych powiadomień (czyli chcąc nie chcąc szalony podkreślnik zniknął, ale chyba nie w tym rzecz...)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procesory to tak ma być, każdy rdzeń będzie widniał jako 'procesor', a i5-8400 jest 6-rdzeniowy. Myszą też bym się nie przejmował jeśli nie ma problemów z jej działaniem. Co do reszty to trudno mi się wypowiadać, na Windowsie 10 wytrzymałem 3 dni po czym wróciłem do 7 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procesory to tak ma być, każdy rdzeń będzie widniał jako 'procesor', a i5-8400 jest 6-rdzeniowy. Myszą też bym się nie przejmował jeśli nie ma problemów z jej działaniem. Co do reszty to trudno mi się wypowiadać, na Windowsie 10 wytrzymałem 3 dni po czym wróciłem do 7 :E

 

Procesor właśnie wymieniałam na nowy, w sumie ma to sens - tak to jest jak się jedzie całe życie na starym sprzęcie i nagle przesiadka, człowiek się gubi ;) Chociaż reszta jest dość zatrważająca (3 klawiatury :D ). Swoją drogą żeby nie popełnić tego błędu co poprzednio - według instrukcji wraz z nową płytą główną (Gigabyte Z390 Gaming X) powinnam dostać płytkę ze sterownikami (ale jej nie było). Na stronie producenta wygląda to tak driver. Wiem że pytanie z mojej strony trochę na poziomie ameby, ale które sterowniki powinnam pobrać? Póki co system ma problem z:men.jpg

 

No i ten dziki podkreślnik jest dość niepokojący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "podkreślnika" podczas uruchamiania: http://forum.pclab.pl/topic/1268260-Uruchamianie-Windows-10/ ;). Ja na swoim MSI też go mam podczas uruchamiania i nigdy mi on nie przeszkadzał (inna sprawa, że w sumie zawsze wiedziałam, że to nie jest żaden problem ze sprzętem) :E. Po prostu nie zwracaj na niego uwagi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

migający podkreślnik jeżeli pojawia się po jakiejś zmianie systemu, czy sterowników, a wcześniej go nie było, to na 90% sterownik graficzny, który ma problemy z załadowaniem się lub po prostu dłużej się wczytuje. Zazwyczaj wystarczy go usunąć i zainstalować ponownie, zarówno do karty zintegrowanej jak i do karty w złączu PCIE.

 

Co do sterowników to zainstaluj:

z sekcji Chipset:

Intel INF installation

Intel Serial I/O driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do sterowników to zainstaluj:

z sekcji Chipset:

Intel INF installation

Intel Serial I/O driver

Czyli dobrze obstawiałam ;)

 

Dziękuję za odpowiedzi, sterownika graficznego faktycznie nie miałam wtedy jeszcze zaktualizownego więc to mogło być przyczyną (ustawiłam bios na rozruch "ultra fast" wiec aktualnie nie jestem w stanie określić czy podkreślnik jest nadal dziki czy nie bo nie pokazuje mi już tego ekranu :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...