Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zibra

Jaki procesor po i3 2120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam nastepcy i3 2120 pod LGA1155 ze zintegrowana grafika. Obecny sprawuje sie od lat bardzo dobrze, ale w pewnych sytuacjach niedomaga (zasobnozerne gry online powoduja crash). Co bedzie najlepszego z lepsza grafika wbudowana i wieksza moca obliczeniowa w rozsadnej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakich zastosowań. Jeżeli gry to i7 3770, jeżeli co innego to i5 3570.

 

Możesz też poszukać i7 2600 w rozsądnej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy jest warte płacić tyle za 3770, proponował bym i7 2600, w okolicach 350zł

 

To samo miałem napisać :) prawie 570zł za i7 3770 to rozbój w biały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten i7 2600 ma tez HD2000 grafike? Boje sie, ze beda podobne problemy w grach online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie jeszcze jedno zastanawia :E

 

Co bedzie najlepszego z lepsza grafika wbudowana

Mam rozumieć ze grasz na karcie zintegrowanej? :E Kupuj tego i7 2600+ jakąś używaną kartę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za reszte mozesz kupic chociaz by gt1030. Bedzie i tak duzo wydajniejsza od integry i malo pradozerna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to niemozliwe, bo mam obudowe lian li, ktora uniemozliwia mi wlozenie karty graficznej. Taki procesor bedzie wystarczajacy do moich zastosowan, ale w pewnych grach online wiem, ze i3 2120 stanowi ograniczenie. Nie wiem czy to jest spowodowane mocami obliczenioqymi, wbudowana grafika czy obiema rzeczami naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafiki wbudowane w procesory to - poza bardzo nielicznymi wyjątkami - absolutne paździerze nie nadające się do grania. Co masz za obudowę? O ile kojarzę za czasów s1155 nawet ITX nie było zbyt popularne, myślę że jakiś low profile single slot jesteś w stanie włożyć, ale oczywiście mogę się mylić nie wiedząc jaką masz konkretnie obudowę. Byłoby łatwiej jakbyś podał całą specyfikację kompa, obudowę, płytę, zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to niemozliwe, bo mam obudowe lian li, ktora uniemozliwia mi wlozenie karty graficznej. Taki procesor bedzie wystarczajacy do moich zastosowan, ale w pewnych grach online wiem, ze i3 2120 stanowi ograniczenie. Nie wiem czy to jest spowodowane mocami obliczenioqymi, wbudowana grafika czy obiema rzeczami naraz.

Pokaz zdjęcie tej obudowy, lub napisz model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li PC-Q09FNA Mini ITX

 

To ta obudowa. Tam bardzo ciasno. Mam jeszcze chyba wentylator scythe na procku, a ram 4 gb bodajze. Nie ma mnie teraz w domu, ale podejrzewam ze zadna karta nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tam nie wejdzie normalna karta. Jeśli chcesz się trzymać tej obudowy, a jednocześnie mieć coś na czym pograsz to jedynie migracja na ryzena 2200g wydaje mi się wyjściem (o ile się w tym nie ugotuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak AMD. Nie mam zamiaru zmieniac innych podzespolow. Rownie dobrze moglbym kupic obudowe i grafike.

Zastanawiam sie czy roznice miedzy tymi integrami HD2000/3000/4000 beda wieksze niz moc obliczeniowa poszczegolnych procesorow?

i72600 ma hd2000 czy hd3000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem i5 3570k. Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal. Jak cos bedzie nie tak to pomysle nad inna obudowa i jakas karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na zdjęciach to jakieś GT 1030 single slot low profile tam wejdzie np. https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1030D5-2GL#kf. Na pewno będzie to szybsze od iGPU w procku. Nie wiem w jaką grę online grasz ale w takim World of Warcraft na GT 1030 masz od 85FPS podczas gdy HD530 (które jest szybsze o jakieś 50% jak iGPU w Twoim procku) wyciąga tylko 25-30FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, zeby zamontowac karte. Nie ma nawet odpowiedniego wyciecia na wyjscie karty.

Niemniej jednak po zmianie na i5 wszystko smiga be zarzutu i nic sie nie wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...