Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

patryg4

S.T.A.L.K.E.R Call of Chernobyl - Brzydka grafika w trybach DirectX 9, 10 i 11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Od zmiany karty graficznej z Nvidia na AMD borykam się z problemem brzydkiej grafiki w grze STALKER Call of Chernobyl.

Co oznacza tą brzydka grafikę? Całkowity brak wygładzania krawędzi (na Nvidi było) i rozmazane, rozpikselowane dalsze obiekty.

 

W trybie DirectX 8 wygładzanie działa idealnie, a drzewa i inne obiekty wyglądają ładnie. Można to zaobserwować na poniższych zdjęciach.

 

Ustawienia z grze mam wszystkie na max (ustawienia rozszerzone) wraz z AA i filtrowaniem tekstur.

Na innym forum polecono mi wpisać te komendy:

 

r2_ssa_lod_a 96

r2_ssa_lod_b 64

r2_tf_mipbias -0.5

r__geometry_lod 1.2

ale to nie pomogło.

 

Specyfikacja PC:

Intel Xeon X5460 @ 3.16GHz

Foxconn P35A

8GB RAM DDR2 @ 800MHz

GIGABYTE RADEON HD7970 Windforce x3 + Sterownik Crimson ReLive 17.1.1

Dysk Zheino SSD 256GB

Windows 10 Home

8106689bbf4eab02med.jpg

 

53d524b1e635ee7cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jako ciekawostkę sprostuje że Cień Czarnobyla nie obsługuje bibliotek Directx11. Dopiero Zew Prypeci (jako jedna z pierwszych gier) miał tą obsługę. To raz. A dwa. Weź trochę podgoń xeona bo 3,16GHz przy 7970 to grafika musi się nieźle nudzić. Miałem wcześniej podgonionego E5440 w parze z 7970. Nie chodzi o wydajność w stalkerach ale np. w Wiedźminie 3 można sporo zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę sprostuje że Cień Czarnobyla nie obsługuje bibliotek Directx11. Dopiero Zew Prypeci (jako jedna z pierwszych gier) miał tą obsługę.

 

To nie jest Cień Czarnobyla (Shadow of Chernobyl) to jest mod do Zewu Prypeci (właściwie osobna gra będąca na jej silniku) czyli Zew Czarnobyla (Call of Chernobyl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.1.1? wgraj 19.1.1

w sterownikach możesz ustawić wygładzanie np. morfologiczne (MLAA) lub supersampling. ewentualnie włączyć vsr i ustawić rozdzielczość 4k co też powinno wybić cały aliasing. możesz też wbić filtrowanie anizotropowe na x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.1.1? wgraj 19.1.1

w sterownikach możesz ustawić wygładzanie np. morfologiczne (MLAA) lub supersampling. ewentualnie włączyć vsr i ustawić rozdzielczość 4k co też powinno wybić cały aliasing. możesz też wbić filtrowanie anizotropowe na x16.

Bawiłem się już ustawieniami w sterowniku między innymi tym co wspomniałeś czyli wygładzaniem morfologicznym i filtrowaniem anizotropowym lecz bez efektów, a na sterowniku o numerze 19.1.1 mam to samo. (mam starszy sterownik ponieważ próbowałem rozwiązać problem poprzez reinstal windowsa, ale nie pomogło, a windows sam zainstalował 17.1.1 i nie chciałem go już zmieniać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie jest Cień Czarnobyla (Shadow of Chernobyl) to jest mod do Zewu Prypeci (właściwie osobna gra będąca na jej silniku) czyli Zew Czarnobyla (Call of Chernobyl).

Aha, w takim razie w ustawieniach gry powinno być do wyboru directx 9,10 lub 11 (jak napisałeś w tytule). Chyba że w modach inaczej to jest zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, w takim razie w ustawieniach gry powinno być do wyboru directx 9,10 lub 11. Chyba że w modach inaczej to jest zrobione.

Oczywiście jest taki wybór:

DirectX 8 (Podstawowy)

DirectX 9 (Podstawowy)

DirectX 9 (Normalny)

DirectX 9 (Rozszerzony)

DirectX 10 (Rozszerzony)

DirectX 11 (Rozszerzony)

 

Sprawdzałem każdy z trybów renderingu, lecz tylko na DX8 obiekty wyglądały ładnie i był AA, na innych trybach dalsze obiekty są takie jak na zdjęciu z DX11.

 

Wiadomo można powiedzieć że jak DX8 wygląda ok to graj na nim, lecz jest on już archaiczny, niema dynamicznych cieni i innych takich dodatków które jednak dużo urealniają grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A masz albo grałeś w Zew Prypeci żeby porównać grafikę w poszczególnych trybach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz albo grałeś w Zew Prypeci żeby porównać grafikę w poszczególnych trybach?

Grałem w Zew Prypeci ale nie na AMD i gra wyglądała ładnie. Aktualnie nie mam jak sprawdzić czy będzie wyglądać tak samo czy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...