Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dario+

RX 580 undervolting

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Karta dla mnie jest na tyle wydajna że pierwszy raz nie podkręcam tylko w jakiś sposób moduję ;)

Jak dla mnie pozwala grać w większość tytułów w FullHD 60FPS więc nie widzę potrzeby OC ;)

To tak tytułem wstępu.

Za to mam pytanie ile wam się udało stabilnie zrobić UV RX580 ?

Ja na razie mam tak:

s1: 769

s2: 800

s3: 1000

s4: 1000

s5: 1000

s6: 990

s7: 990

Cały czas testuje i póki co w Fire Strike stabilnie, pewnie uda się zejść jeszcze trochę

Pobór mocy mojego zestawu w tym teście max 250W sprawdzone na mierniku mocy w gniazdku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że niższe stany z niższym taktowaniem nie mogą mieć mniej mV niż wyższe stany, 3-5 powinna mieć maks 990 w twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że niższe stany z niższym taktowaniem nie mogą mieć mniej mV niż wyższe stany, 3-5 powinna mieć maks 990 w twoim przypadku.

Nie mogą bo coś się stanie czy po prostu jest taka zasada ?

Nigdy tego nie robiłem więc doceniam wszystkie uwagi .

A dlaczego zostawiłem na 1000 ? Bo nie zauważyłem na wykresach żeby kiedykolwiek karta przechodziła do takiego taktowania rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedziano, bo sam mam od nie dawna RX 570, i nigdy tego nie robiłem, bo miałem za starą grafę. Piszą o tym w dziale kart graficznych.

Chodzi o to, że masz niskie napięcie w najniższych stanach, potem wzrasta i potem zaś spada- taka huśtawka nie jest dobra dla karty, musi to stopniowo wzrastać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięciach też obniżałeś napięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...