Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rafen

Huawei Mate 20 bądź P20 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany telefonu i mam dylemat między tymi dwoma modelami.

Właściwie to skłaniam się by zakupić mate 20 tylko jedno zasadnicze pytanie czy te 4gb ram to nie będzie za mało? Jakby 6gb wersja była dostępna w polskich sklepach to brałbym od razu a tak zostaje tylko allegro i mam już mętlik co kupić albo czy nie wybrać jednak p20 pro.

Czytałem że telefon jest tak zoptymalizowany że te 4gb wystarcza ale mimo wszystko człowiek odczuwa jakieś wątpliwości i niedosyt

Doradzi ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUAWEI ma bardzo agresywny system zarządzania pamięcią i ubija większość zasobożernych aplikacji działających w tle. Dlatego te 4gb ram'u nie powinny być specjalnie odczuwalne.

Za mate przemawia tylko wielkość ekranu i lepszy procesor. Jeśli nie zależy Ci na dodatkowych cyferkach w benchmarku oraz ekranie większym o 0,4" to nie widzę sensu pchania się w mate.

Za to w p20 pro ekran jest może trochę mniejszy ale za to wykonany w technologii AMOLED, aparat jak i ilość pamięci RAM również jest na plus p20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i mate ma IPS zamiast amoleda ale oglądając recenzję wszyscy go chwalą.

Oglądałem porównania aparatu i nagrywania tych dwóch modeli i w mate przy 4k jest poprawiona stabilizacja a poza tym aparaty jakoś bardzo od siebie nie odstają i mate robi ładne fotki. No i ten procesor na który chciałem się skusić tylko wstrzymała mnie ilość ram, bo nie rozumiem jak w telefonie za takie pieniądze można dać tylko 4gb. Chociaż czytałem gdzieś że ktoś testując oba telefony nie odczuł żadnej różnicy między 4gb w mate a 6gb w P20 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi tylko o ilość ram, to 4gb nie będzie problemem. Sam nie pamiętam bym kiedykolwiek przekroczył 4gb, przeważnie zużycie oscyluje w granicach 3gb.

Jednak wybierając z obu tych telefonów wybrałbym p20 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie bardziej przemawia mate 20, ponieważ :

 

IPS zamiast amoleda - mniej awaryjny wyświetlacz, bardziej "unormowane" kolory bez efektu cukierkowości

szeroki kąt w aparacie i automatyczny tryb supermacro - ogólnie więcej bajerów w sofcie aparatu

wygląd telefonu do mnie bardziej przemawia

na ten moment najmocniejszy android na rynku

kirin 980 z dwoma rdzeniami neuronowymi zamiast jednego (pewnie będą w przyszłości dodawać nowe fjuczery)

BT 5.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie bardziej przemawia mate 20, ponieważ :

 

IPS zamiast amoleda - mniej awaryjny wyświetlacz, bardziej "unormowane" kolory bez efektu cukierkowości

szeroki kąt w aparacie i automatyczny tryb supermacro - ogólnie więcej bajerów w sofcie aparatu

wygląd telefonu do mnie bardziej przemawia

na ten moment najmocniejszy android na rynku

kirin 980 z dwoma rdzeniami neuronowymi zamiast jednego (pewnie będą w przyszłości dodawać nowe fjuczery)

BT 5.0

Najbardziej zaskakujące jest jednak, że z mniejszej baterii i ekranu IPS mate "non-pro" wykręca lepsze wyniki na baterii niż Pro. Odczuwalnie lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate, toż to seria wyżej niż P łącznie z pro.

Poza tym wiecie, że w tym budżecie to u11 plus\u12 plus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu co lepiej wziąć? :D

Robię przesiadkę z P9 lite 3gb wersji i raczej często telefonów nie zmieniam więc to będzie zakup na dłuższy czas.

Tak szczerze do mnie też mate jakoś bardziej przemawia mimo że dalej mam wątpliwości. Na jego korzyść jak dla mnie większy wyświetlacz z małym notchem i ramkami, nowszy procesor, dłuższy czas na baterii, wejście na słuchawki, aparaty porównywalne nawet bym powiedział że zdjęcia z mate są lepsze a p20 pro to więcej ram i wodoszczelność a raczej nie mam zamiaru wrzucać telefonu do wody. Z ciekawości nawet szukałem na Allegro 6gb wersji ale nie ma raczej zaufanego sprzedawcy który by oferował ten telefon a w ciemno nie przeleje komuś tyle kasy więc zostają sklepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu co lepiej wziąć? :D

Robię przesiadkę z P9 lite 3gb wersji i raczej często telefonów nie zmieniam więc to będzie zakup na dłuższy czas.

 

no to prosta odpowiedź

bierzesz to co jest nowsze, mocniejsze i z "wyższego" segmentu producenta czyli mate 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to prosta odpowiedź

bierzesz to co jest nowsze, mocniejsze i z "wyższego" segmentu producenta czyli mate 20.

 

No i tak chyba zrobię bo od początku bardziej mate mi się podobał :D

 

 

Przejrzałem już wszystkie porównania na YT tych telefonów razem z tymi co dodałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym że dalej byłem niezdecydowany i większość osób na moim miejscu miała by to samo a nie zmieniam telefonów co miesiąc dlatego potrzebowałem konkretnych argumentów na co najlepiej wydać takie pieniądze

Ale skusze się na mate i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czemu właśnie Huawei? Co takiego ma, że zdecydowałeś się tylko na te dwa modele? Nie mają nic nadzwyczajnego, czego nie miałaby konkurencja, no może poza trybem nocnym.

 

Edit

Teraz widzę, że zdecydowałeś się na mate. Z tych dwóch to lepszy wybór imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...