Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yasur

Upgrade za 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Komputer głównie używany do gry w WoWa, czasami jakiś Wiedźmin czy inne Call of Duty.

 

 

2. Mój aktualny sprzęt to:

 

GPU: AMD Radeon R9 270 lub 80 (szczerze to nie pamiętam dokładnie, 3GB pamięci w kązdym razie)

CPU: Intel i5-4460 3.20GHz

Płyta Główna: MSI H97 PC Mate (MS-7850)

RAM: DDR3 8GB (NB Freq: 3200 MHz, Dram Freq: 666 MHz)

DYSK SSD: Crucial MX 100 256GB

DYSK HDD: Jakiś tam 1TB

 

 

Zastanawiam się nad jakimś upgrade'm do tego PC-ta, tylko nie jestem pewien co najbardziej opłaca się wymienić / dokupić.

 

Myślałem nad drugim SSD z racji tego, że aktualny jest już cały zawalony i nie bardzo mam jak zwolnić to miejsce. Do tego zastanawiałem się nad szybszym RAM-em lub lepszą grafiką z racji tego, że od czasu do czasu w różnych gierkach mam spadki FPS-ów, czasami freezy.

 

Ma ktoś jakieś sensowne propozycje? Z góry dzięki za wszelką pomoc!

 

 

 

P.S. Jeśli zna się ktoś na monitorach to chętnie poczytam co opłaca się kupić, bo nad tym też się zastanawiałem ale to już na oddzielny budżet do 700-800 zł myślę. Maksymalnie 1k jeśli różnice byłby znaczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jezeli widzisz problem z grafiką to zainwestuj w nią. GTX 1060 jest twraz w oklicach 1200 zł.

Jezeli nie, to inwestowalbym w dysk SSD 480 GB i wymienil ram na DDR4. Do tego zrob przegląd techniczny czyli pasta, czyszczenie z kurzu, pousuwanie smieci z dysku, zastanow sie czy wentylacja dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Zmieniając ram na ddr4 musiałby zmienić całą platformę (płyta + procek + ram)

Odpal afterburnera i zobacz co najbardziej ogranicza Cię w tych grach. jakie jest zużycie procka, gpu.

Co do monitora to z tych tańszych Samsung S24F356FHUX (PLS/60Hz) za 500, LG 24MP59G (IPS/75Hz) za 600zł lub Acer ED242QRABIDPX (VA/144Hz) za 750zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje co do producenta dyskow ssd jak i monitora?

Co do monitora to chciałbym żeby miał te 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...