Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

k3ks11

wentylator r3 2200g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie wspomnę, by nie było, że nigdy się tym nie bawiłem i nie mam zielonego pojęcia na ten temat i nie chciałbym nic niepożądanego zrobić by nie uszkodzić cpu.

przychodzę do Was z pytaniem odnośnie obrotów boxowego chłodzenia... Mam procek R3 2200G i od samego startu (temp. 30-40 w spoczynku, nigdy nie spotkałem się by osiagnal 60 stopni w zadnej grze w która gralem) komputera wentylator chodzi na poz. ~1950 obr/min i trochę hałas produkowany przez niego mi przeszkadza. Komputer ten mam od sierpnia i szczerze nigdy nie zwróciłem na to uwagi czy tak było od początku czy nie, lecz ostatnio zacząłem monitorować temperatury i inne takie tam w hwmonitorze i zwrocilo to moja uwage. Czy zachowanie tego "wiatraka" jest normalne? W biosie jest opcja do regulacji obrotow względem temp. procesora- czy mogę bez problemu edytować te ustawienia bez obawy, ze się zacznie szybciej grzać albo cos? Pozdrawiam

Edit. W biosie mam zaznaczona funkcje smart fan mode i mam do wyboru pwm dc i auto z czego zaznaczone jest auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...