Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jarek882

Wymiana Gtx 970 Msi na Rtx 2060/2070

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W najbliższym czasie chce zmienić grafikę 970 na któregoś z rtxów zastanawiam się najbardziej nad 2060 Msi gaming Z lub coś 2070 ale mam pewne obawy przed bootleneckiem, mój procesor to i5 6600k wykręcony na 4.6ghz 16Gb RAM g.skill ripjaws 3200mhz.

Która karta byłaby najlepsza pod mój procesor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdej nowej grzew ten procesor bedzie blokował karty graficzne bo ma tylko 4 wątki.

Kup GTX 2060 jak będzie lipa to wymienisz sobie procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez 6 pełnych rdzeni albo 4 + HT, stracisz jakiś 15-30% wydajności 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kupić procek 6 rdzeniowy bo ten i5-6600K już będzie miał obciążenie 4 rdzeni na 100% w nowych grach i będzie ograniczał RTX 2060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hary76

Najpierw to by się trzeba było zastanowić jaka ta karta?.Trzeba powiedzieć sobie że 2060 za słabe już na dziś do 5 % gier.A będzie gorzej.Więc procek nic ci nie da.Znowu dokładanie do 2070 który w tych 5 % jest na krawędzi, potrzebuje topowego procka, to też strata kaski.Na dziś jak nie chcesz stracić kaski to musisz przeczekać.W innym wypadku brałbym co najtańsze bo to umaczanie pieniążków w słabe karty.Jak wyjdą konsole to 60 i 70 będą już za słabe na full do gier AAA.

 

Ps.Osobiście czekał bym najpierw do procków AMD,bo to PODSTAWA.Potem jeśli 4 litery cię palą brał bym 2060 i zostawił procka, najlepiej pasuje do 2060.Na wakacje będą ogromne przetasowania i wszystko inne to moczenie kaski. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy gra w max detalach od tego jest 2080TI a nie 2060.

Jakbym chciał grać na medium albo low to grałbym na konsoli a nie PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hary76

Nie każdy gra w max detalach od tego jest 2080TI a nie 2060.

No nie ma to jak wywalić 1750 zeta i nowa gra idzie na high.A to dopiero początek zjeżdżania z detalami.Za niedługo nowe konsole i nowe karty 7nm.I zaraz nowe 3060.Myślisz że nvidia sobie pozwoli na zabawę z tą kartą.Ta karta to 3 letni kotlet tylko dzieciarnia na portalu tego nie rozumie.Gdyby im zależało to by kombinowali z TDP.Ale oni mają na to już tak wywalone,że ta seria jest na szybko do Uśmiercenia.Tylko ktoś kto nie ma pojęcia o pecetach i tym rynku podnieca sie tą kartą.Ale to jest tak jak się nie umie czytać między wierszami.A co do 2080ti.TO SĄ KARTY DO 4K.2060 to karta na ten rok przejściowa do zabicia przez nvidie.I jak bym miał kupować za tyle tego kotleta z doklejonym bełkotem marketingowym za 1750 ,to musiał bym się nieźle gwizdnąć w głowę ,jak na allegro na ten rok mam 1070 od 900 do 1100zł długą gwarancją.A będą jeszcze większe spadki jak wejdą nowe karty.Musisz poczytać troche na stronach jak NVIDIA OKRESLA SAMA KARTE 2060 bo widze że wogóle nie rozumiesz tego rynku.Tylko bełkot marketingowy do ciebie przemawia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał grać na medium albo low to grałbym na konsoli a nie PC.

To sobie kup pożądną kartę i procesor.

 

Bo póki co masz procesor który się nadaje na śmietnik a nie do szybkich kart graficznych.

 

No nie ma to jak wywalić 1750 zeta i nowa gra idzie na high - granie na pc jest drogie a wymagania ludzi większe od ich imaginacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie przesadzaj z tym smietnikiem, proc jest dobry. Ja np wolałabym sprzedać ta i5 i dołożyć do i7 i wziąć uzywke 1070ti. Myślę, że zestaw idealny i 8gb vram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie kup pożądną kartę i procesor.

 

Bo póki co masz procesor który się nadaje na śmietnik a nie do szybkich kart graficznych.

 

No nie ma to jak wywalić 1750 zeta i nowa gra idzie na high - granie na pc jest drogie a wymagania ludzi większe od ich imaginacji.

No comment.. Ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istny bełkot i żadnych wniosków. Raz, że hary76 znów wprowdza zamęt i pisze o jakimś obniżaniu detali (a mówimy chyba o rozdzielczości FullHD), dwa że złapaliście haczyk i zaczęliście na ten temat dyskutować. Na 2060 FHD obniżania detali się nie doczekasz, wystarczy odpalić pierwszy lepszy test. Pisanie jakichś wyciągniętych z tyłka wniosków, że przy 5% gier 2060 nie da rady to celowe wprowadzanie w błąd.

 

@jarek882 Zastanawiasz się między 2060 a 2070, ale warto wziąć pod uwagę wymianę procesora. Może wziąć jakiegoś Intela, albo przeczekać na nowe Ryzeny? Jaki masz budżet? Jeśli wymiana CPU i GPU jednocześnie odpada to weź 2060, bo ta 2070 będzie się nudzić. W innym wypadku jeśli chcesz sensowny zestaw to trzeba będzie dopłacić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było zmiana proca to konieczność. Więc tak zaplanuj budżet aby zmienić gpu i zmienić cpu na i7.

 

Wiele dzisiejszych najnowszych gier lubi 8 wątków i na 4 rdzeniowym cpu niestety nie wykorzystasz potencjału nowego gpu, a w takich grach jak np. AC: origins czy odyssey będziesz miał na i5 solidne dropy poniżej 60fps(będą mocne miejsca procesorowe gdzie cpu będzie ciągną 40-50fps) niezależnie od tego jak mocne gpu włożysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie w produkcjach Ubisoftu, a nawet tutaj nie przesadzałbym z tymi dropami na 6600K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hary76

Składam zawodowo KOMPY ZA TANIE PSIE PIENIĄDZE o jak najlepszych parametrach cena do jakości.Jak przeczytałem ten text "Bo póki co masz procesor który się nadaje na śmietnik a nie do szybkich kart graficznych."Dodam jakby ktoś nie wiedział to 6600K.To ja niewiem na jakim ja świecie żyje.A bym zapomniał jak nie masz i7 czy i9 to na full nie pograsz.Do tego 2080TI i monitor 4K ,i mamy szpan we wsi.Ramu ze 128gb ,dysk te nowe ultra szybkie.Do tego ledy i została jedynie ubikacja żeby gdzieś te emocje zeszły.Ogarnijcie się jeszcze na dziś spokojnie się na fulla da pograć bez oddawania nerki.Na litość boską.

 

Ps.Do kolegi z 6600K ,masz już procesor trupa ,tak tu wielu pisze ;) z chęcią takie cuś wezmem do opieki za 1 zeta.Nic już na tym nie pograsz ;) Pamiętaj dasz go w dobre ręce,będe go szanował i się nim opiekował.Jedyną gre jaką puszcze to Indyka żeby się nie pocił.Niech spokojnie dożyje starości ;) Będzie mu u mnie dobrze zero pracy ponad stan(OC) ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie w produkcjach Ubisoftu, a nawet tutaj nie przesadzałbym z tymi dropami na 6600K.

 

Dropy do 40fps na 6600k w odyssey czy origins to, żadna przesada. Widocznie nie grałeś w te gry na 4 rdzeniowym i5 więc nie wiesz jak mocno potrafi ta gra dusić proca. Do tego jest sporo innych gier nie tylko od UBI, które lubią więcej niż 4 gołe rdzenie, BF 1, BF V, Mafia 3 nawet stary Crysis 3. W gruncie rzeczy prawie każda nowsza gra AAA będzie miała bardziej stabilny minimimalny fps na 8 wątkach i7 vs 4 rdzenie i5. Tu nawet nie warto polemizować. Zmieniać proca na i7 wraz z GPU, aby czerpać przyjemność z grania. Ramki kolega ma szybkie, więc z i7 będą mu gierki pływać bez denerwujących dropów i wahań frametime.

 

 

Zobacz sobie na użycie GPU, fps, plus użycie CPU non stop 100%, pierwsza lepsza mała wioska i 6600k robi bootlenecka nawet na GTX 1060. A w tej grze jest pełno takich małych wiosek i miasteczek, do tego są jeszcze te większe tam dopiero 4 rdzenie siadają

 

W sumie tyle. Kupujący zdecyduje sam. Ja polecam zmianę CPU wraz z GPU, aby działało wszystko tak jak ma działać.

i5 jest dalej fajny proc do określonych zastosowań, ale nie ma co tam pchać cokolwiek więcej niż gtx 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Oczywiście proc na i7 najlepiej z K i OC.

 

Grafika gtx 1070 (1k) 1070ti (do max 1,2k)

 

Ewentualnie nowa rtx 2060.

 

I masz sprzęt na "jakiś czas", bo niestety wymagania niektórych gier to kosmos, a raczej ich optymalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poszedłbym w takim kierunku:

Wymiana 6600K na 6700/7700 używanego i sprzedanie tego 6600K.

Grafikę to brałbym GTX1070 używanego.(Albo zostawić GTX970 i poczekać na obniżki cen RTXów lub odpowiedz AMD która wpłynie trochę na ceny RTXów.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wymiana CPU to na jaki ? Płyta z170 ASUS pro gaming.

 

I7 6700k/7700k (musisz zaaktualizować bios), płyta wystarczająca do OC.

 

Osobiście poszedłbym w takim kierunku:

Wymiana 6600K na 6700/7700 używanego i sprzedanie tego 6600K.

Grafikę to brałbym GTX1070 używanego.(Albo zostawić GTX970 i poczekać na obniżki cen RTXów lub odpowiedz AMD która wpłynie trochę na ceny RTXów.)

 

Non-k to głupota, zaraz będzie znowu brakowało wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży 6600k w zależności w jakiej cenie uda się go puścić dopłata do i7 6700k to 300-400pln. Warto jak najbardziej.

 

Zastanawiasz się między kartami rtx 2060 a 2070 gdzie różnica w cenie to ~600-700pln więc masz jakiś zapas w budżecie i powinieneś to ogarnąć bez problemu, a sprzęt z szybszym prockiem dostanie skrzydeł i to nie tylko w assassinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd

Masz rację. Ciekawi mnie jakim cudem wydajność w AC aż tak odbiega od innych gier. To jest tragedia. :)

 

Nie wiem czy znajdziesz używki 6700K/7700K w sensownej cenie, ale warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hary76

Istny bełkot i żadnych wniosków. Raz, że hary76 znów wprowdza zamęt i pisze o jakimś obniżaniu detali (a mówimy chyba o rozdzielczości FullHD), dwa że złapaliście haczyk i zaczęliście na ten temat dyskutować. Na 2060 FHD obniżania detali się nie doczekasz, wystarczy odpalić pierwszy lepszy test. Pisanie jakichś wyciągniętych z tyłka wniosków, że przy 5% gier 2060 nie da rady to celowe wprowadzanie w błąd.

 

@jarek882 Zastanawiasz się między 2060 a 2070, ale warto wziąć pod uwagę wymianę procesora. Może wziąć jakiegoś Intela, albo przeczekać na nowe Ryzeny? Jaki masz budżet? Jeśli wymiana CPU i GPU jednocześnie odpada to weź 2060, bo ta 2070 będzie się nudzić. W innym wypadku jeśli chcesz sensowny zestaw to trzeba będzie dopłacić :)

 

Widze żę kolega to fachowiec i zawodowo siędzi w grach i pecetach.Czyli jakie wnioski 2060 i wszystko na full.Co kolego !? Widze że za dużo fantastycznych filmików z youtuba.I potem mamy wnioski jakie mamy.2060 to karta za 1750 i złom który na koniec roku bedzie wymagał do odpalania gier AAA na HIGH KOLEGO.A jak nie wiesz w jakich 5% ta karta nie daje rady to proponuje poszukać testów bo już są z normalnym nie wyżyłowanym prockiem za 2k to zrozumiesz oco biega.Ta karta to kotlet kotletów z przed 3 lat.I już w nowym roku 2020 albo jeszcze w tym będzie porządna 3060 a nie to coś.Ale kupuj nawet dwie.Za rok sprzedasz ja na allegro za 500 i dołożysz darmową dostawe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Na obecną chwilę zostawię to co mam bo i tak gram na ultra w full HD głównie BF1 i mam stałe 60 klatek. Poczekam może z rok odłożę więcej pieniędzy i złożę całą jednostkę od podstaw a tą sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...