Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vallentine

Karta Edimax WIFI freezuje system

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem ostatnio kartę sieciową Edimax EW-7612PIn, podpiąłem ją do portu pci-e.

 

Zauważyłem że przy połączeniu internetu wifi przez tą kartę, mam jakieś dziwne freezy w windowsie. Najlepiej słychać to podczas muzyki, gdzie można wyłapać co parę sekund zacinanie się piosenki.

Po podpięciu kabla do zintegrowanej karty w płycie głównej nic takiego się nie dzieje.

 

Jakieś pomysły ?

 

Windows 10 x64, najnowsze sterowniki do karty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj inSSIDer (ale ver3 bo darmowe) i wklej tu screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komputer stoi pod biurkiem, antenami do ściany? Poza tym -65dBm to słaby sygnał akurat masz pustkę w eterze i dlatego to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stoi pod biurkiem do sciany, -65dBm to sygnał bez anten. Z antenami jest w okolicach -30 dBm.

 

Jeżeli zamontuje chociaż jedną antenę, zaraz zaczynają się freezy.

 

Edit: Wyczytałem na internecie, że niektórzy posiadacze kart wifi z chipstem realteka też mają takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakieś pomysły ?

 

 

Sprzedać i kupić inna, najszybsza droga do zakonczenia męczarni z starym złomem. Jak pamiętam w tej karcie były problemy z kompatybilnością z płytami głównymi i komputer zacinał .

Wybierając męczarnie zaczynasz od zmiany biosu na najnowszy, poprzez przekładanie karty w inny slot pci-e, zmiany sterowników od chipsetu, karty wifi i jesli masz w biosie możliwość ręcznego ustawienia standardu PCI-e na GEN1 to może zadziała.

Jak nie zadziała poprawnie wracasz do początku mojego tekstu i zwracasz złom

 

 

Kupując karty wifi staramy się unikać zabytków podobnie jest z innymi producentami np. zabytkowy tplink 881 pcie ping skacze jak oszalały :E

Co nie oznacza, że nie ma starych kart wifi które działają poprawnie... Trzeba przed zakupem dobrze przewertować google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...