Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Togzyk

Wybór monitora (ultrawide do 900zł czy jakiś tańszy)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje monitora do nowego komputera, który będę niedługo kupował, bo mój aktualny ma tylko d-sub i nie da się go podłączyć do nowych kart.

 

Wymagam:

 

-75hz

-freesync

-możliwość montażu na ścianie/ramieniu

-jak najniższy czas reakcji (granie w zręcznościowe rzeczy typu cs:go, osu!)

 

Budżet taki jak w temacie. W oko wpadł mi ten: https://www.morele.net/monitor-lg-29um58-p-857295/ ale mam co do niego parę pytań:

 

1. Czy po podpięciu pod RX590 będzie obsługiwał 75Hz i freesync?

2. Czy można wymusić rozdziałkę 1920x1080 z pasami po bokach w razie grania w rzeczy wymagające skupienia lub w wypadku gdy komputer nie uciągnie płynnie 2560x1080?

3. Czy w Widźminach 3 i innych takich nowszych rzeczach uda się dobić do 75fps z ryzenem 2600, rx590 i 8gb ram 3200mhz? (Zestaw: https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/QL75zvzkxR)

4. Będzie się dało skonfigurować starsze tytuły typu Most Wanted 2005 tak by poprawnie na tym działały?

5. Czy mając czarne pasy mocno one przeszkadzają?

6. Czy montując monitor uchwytem do biurka takim klipsem (nie do ściany) nie będzie on za ciężki i nie spadnie?

7. Czy można odpalić grę w oknie (1920x1080) a z drugiej strony mieć pulpit i ew. przeglądarkę i czy wpłynie to negatywnie na poziom fps? Chodzi mi o takie zasymulowanie dwóch monitorów, że z jednej strony w coś gram a z drugiej mam internet.

8. Czy kabel hdmi z zestawu zapewni te 75hz z kartą radeon czy będę musiał się bawić w dokupywanie jakichś innych?

9. Czy nada się do dynamicznych gier typu cs go (obecnie nawet jak mam 60fps to gra wygląda jakby było to tylko 40 i do tego średnio reaguje na moje ruchy przez co nie da się grać)

 

Ewentualnie gdybym zrezygnował z zabawy w ultrawide to jaki monitor wybrać do 700zł (a najlepiej mniej) w klasycznych 16:9? Fajny jest https://www.morele.net/monitor-lg-24mp59g-p-1227351/ ale nie ma możliwości montazu na uchwycie co go dyskwalifikuje dla mnie bo nawet mój stary monitor to ma...

Są jeszcze jakieś tanie aoc za 500zł i tam podobno kolory są strasznie wyprane.

Obecnie mam LG 22EN33 (wersja z d-sub) i kolory są akceptowalne, nic więcej, obraz trochę niewyraźny, widać też pikselozę trochę.

Szukałem też takich 120hz i więcej ale to jest tragedia w tej cenie, mimo, że to już dla mnie sporo jak za monitor. Wszystkie nie mają regulacji i mają podobno beznadziejne kolory. Już wolę porządne 75hz.

Tak więc, jeśli podany ultrawide działa tak jak bym sobie tego życzył to pewnie go wezmę, a jak budżet mi się zmniejszy to wybiorę coś innego poniżej 700zł w 16:9 co spełnia te wymagania. Tak wiem masa tekstu, ale wolę się sto razy upewnić, że kupuję coś dobrego, bo niestety kiedyś jak coś dostawałem to zawsze za "prezent" ktoś przepłacił i kupił mi najgorszy złom, a mały ja męczył się z syfiastym sprzętem kolejne kilka lat. Monitor ma być na lata i uniwersalnie służyć do gier/filmów i programów (nie profesjonalnie). Fajna byłaby też jakaś funkcja ochrony wzroku typu zmiana barw w nocy. Wymiary i ramki są niemalże obojętne, regulacja też bo chcę go dać na ramię. Podsumowując: czy ultrawide spełni moje wymagania? + drugie pytanie: jaki monitor wybrać w razie gdybym nie wziął tego ultrawide. Potrzebuję mieć informacje o obu by móc bezpośrednio sobie porównać i ewentualnie szybko zdecydować, który wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...