Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wilczekstepowy

Kolor - Laser kontra atrament

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam. Czy drukarki laserowe są faktycznie takie wydajniejsze od atramentowych? Jeżeli chodzi o czarny kolor to pewnie tak, choć i tu pewnie atramentówki tak bardzo nie odstają. Moja koleżanka ma brother dcp-j100 i w ostatnim czasie wydrukowałem u niej w trybie oszczędnościowym blisko 1500 stron i jeżeli wierzyć informacjom na panelu drukarki to zostało jeszcze ok 3/4 czarnego tuszu.

 

A jak jest z kolorem w laserówkach? czy do koloru też się dostanie jakieś tanie zamienniki? Jaki byście mi mogli polecić kolorowy laser, najbardziej oszczędny w eksploracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że kolorowe tonery są bardzo nieznacznie albo wcale nie droższe od czarnego Problemem jest natomiast jakość. Kolorowe drukarki laserowe drukują w kolorze znacznie gorzej od atramentówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe drukarki laserowe drukują w kolorze znacznie gorzej od atramentówki.

Poważnie? To tu mnie dopiero zaskoczyłeś. Byłem na sto procent przekonany że lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wydajniejsze... to zapewne kwestia jakich materiał się używa (tuszy/tonerów). Kwestia jest taka że drukarka atramentowa jest narażona na zaschnięcie tuszu w głowicy drukującej, jak drukujesz mniej to jest takie ryzyko większe. Kolejna kwestia, kapnie ci jakiś płyn (woda) na kartkę zadrukowaną stroną to od razu masz spory kleks, przy laserowym druku, kartkę wytrzesz i nic nie widać.

Kolejna sprawa to wymiana tuszu, bywa że się ubrudzisz przy wymianie, toner wymienisz bez ubrudzenia się.

 

Niedawno kupiłem toner (drukarka Brother DCP-L2520DW ) na 2600 stron i zapłaciłem 32 złote, jak łatwo policzyć koszt jednostkowy jest niski. Jest to naturalnie zamiennik ale póki co to drukuje bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...