Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sdsdsdsd

Problem z PRAWDOBODBNIE chlodzeniem.

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. okolo 2 miesiace temu moj laptop clevo P170EM nagle zaczal bardzo dziwnie sie zachowywac. Uruchomilem go jak zwykle nie bylo zadnych problemow, wygladalo jak zawsze ok. Problem sie zaczal jak odpalalem jakakolwiek gre nawet metin2. Wiatrak blizej procesora zaczynal dzialac tak glosno jak turbina w samolocie, zaczely mrygac jednoczesnie 3 diody (nie mam pojecia co one pokazuja ale ich oznakowanie to klodka kolejno od lewej z literka I,A i strzalka w dol. pozatym laptop wydawal glosne pipczenie jak alarm w momencie kiedy diody sie swiecily. pomagalo wylaczenie programow jednak wczesniej wspomniany wiatrak chodzil mimo ze dzialal ciszej, wciaz byl nienaturalnie glosny. Dodam, ze drugi wiatrak caly czas dziala dmuchajac zimnym powietrzem z kolei ten problematyczny dostaje obrotow przy przeciazeniu laptopa. dokladnie wyczyscilem obydwa wiatraki jak i caly laptop, sprawdzilem paste termoprzewodzaca i sie nie kruszy, co prawda rowniez sie nie klei wiec w najblizszym czasie postaram sie ja wymienic. Po oczyszczeniu problem pozostal mysle ze pomoglo wyjeciu i wlozeniu dysku bo wszystko ustapilo az do wczoraj. Postanowilem ponownie wyjac i wlozyc dysk, przemduchac laptopa i pomoglo z ta roznica, ze dzialalo tylko po pierwszym uruchomieniu sprzetu, dzisiaj problem juz powrocil, wiec zwracam sie do osob doswiadczonych z prosba o pomoc. Z gory dziekuje i przepraszam za brak polskich znakow ale w miare mi sie spieszy i nie jestem do nich przyzwyczajony, pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TZN. instrukcje do czego? laptopa mam mniej wiecej rok i dwa miesiace temu pojawil sie pierwszy taki przypadek, poprzedni wlasciciel rowniez nie miewal takich przypadow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmontowałeś chłodzenie i nie nałożyłeś nowej pasty? Zacząłbym od tego właśnie i dopiero dalej brnął w diagnostykę + nie używaj komputera bo zdegradujesz/spalisz procesor/grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TZN. instrukcje do czego? laptopa mam mniej wiecej rok i dwa miesiace temu pojawil sie pierwszy taki przypadek, poprzedni wlasciciel rowniez nie miewal takich przypadow.

ad./ tych trzech diód / komunikatów. Co do wymiany chłodzenia, to spradziłeś czy gdzieś nie było np. termopadów, zamiast pasty termoprzewodzącej?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie postaram sie wymienic jak najszybciej paste a jesli problem nie ustapi dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne tez zeby laptopa przedmuchwiac sprezonym powietrzem nawet co 2 tygodnie - puszka za 10-15zl starczy spokoknie na pol roku albo i dluzej

 

kazdemu to mowie - nikt sie nie stostuje - a potem musze calego laptopa rozbierac i mechanicznie pędzlem czyscic bo kurz tak sklejony ze 10 bar nie pomaga :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdemu to mowie - nikt sie nie stostuje - a potem musze calego laptopa rozbierac i mechanicznie pędzlem czyscic bo kurz tak sklejony ze 10 bar nie pomaga :E

kolego, 10 bar to możesz to czyszczenia obudowy stosować a nie laptopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dosc dlugim researchu dowiedzialem sie, ze moze byc to wina tego, ze laptop nie odczytuje obrotow wiatrakow i rzeczywiscie tak jest, testowalem na hwmonitor oraz speedfan i w zadnym nie widac predkosci wiatrakow. Czy to moze byc przyczyna problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, 10 bar to możesz to czyszczenia obudowy stosować a nie laptopa :)

 

dostalem od znajomego 2 letniego laptopa

 

mam max 8 bar w kompresorze - wiadomo ze nie przykladam dyszy bezporednio do otworow wentylacyjnych - realnie 6 bar moze lecialo i co

 

tempy spadly moze 5*C

 

po rozebraniu calosc byla pokryta lepkim kurzem ktory dopiero mokra szczoteczka zebrala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no jasne, to był żart.

Generalnie dobra wskazówka dla potomnych przy przedmuchiwać od wewnątrz na zewnątrz.

Ode mnie, to przytrzymać wentylator czymś, by nie rozpiździć łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem paste termoprzewodzaca i problem jak na razie ustal, chodzi cicho i temperatury juz tak nie skacza. Co do tych diod, szukalem w instrukcji jednak nic nie znalazlem, pozniej jeszcze poszukam bo cos o nich musi byc. W razie powracajacej awarii dam od razu znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszego uruchomienia po wymianie pasty wszystko bylo ok, dzisiaj rano komputer dalej szaleje, jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatowalem laptopa, wszystko stawiane na nowo ale dalej zadnej poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...