Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kakarotto.

[Zestaw] 5000zł Gry/B-OC/Moc/Monitor(propozycja na potem)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Interesuje mnie zestaw taki, jak w temacie opisałem wg wytycznych.

W gry najnowsze (np. cieszyć oko Metro Exodus czy w przyszłości Cyberpunkiem) i te kilka lat starsze (np. Wiedźmin 3).

 

Monitor chciałbym też kupić, ale nie od razu, więc poproszę tylko o propozycja, pasujące do sprzętu. Obecnie posiadam trochę już leciwy iiyama ProLite E2407HDSV, jeśli to istotne.

 

 

I mam kilka dodatkowych pytań:

 

1. Karta Nvidii czy AMD? Nie ma w sumie różnicy, której firmy, ale może być NV, no chyba że lepiej stoją teraz AMD w kwestii cena/wydajność. :)

2. Na budzie można zaoszczędzić, nie mam żadnych wymagań. Byle wszystko się zmieściło.

3. Dysk bierze się teraz tylko SSD czy SSD i HDD? Prosiłbym o kilka zdań wyjaśnienia.

 

 

To chyba wszystko, liczę na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie tylko nV z swoimi nowymi produktami.

SSD/HDD wedle uznania ale na 1TB SSD tutaj nie wystarczy.

 

Kwestia monitora dość istotna jeszcze przed składaniem zestawu.

Mniej więcej jaki budżet na niego będzie?

 

Póki co tak na szybko przeróbka zestawu z tematu niżej - https://proline.pl/koszyk/7e6bdd07

 

Ryzen 5 2600, Focus 450, RTX 2070, 16 GB DDR4 3000 MHz, MX500 500 GB, HDD 1TB, ARMIS 3, Fortis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor chciałem tak do góra 1000 zł. Rzucałem okiem np. na iiyama ProLite E2783QSU-B1.

Zastanawiałem się na rozdzielczością i chyba bym brał 2560 x 1440,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod RTX 2070 można myśleć o 1440p. Procesor podkręcisz i jakoś będzie miało to ręce i nogi.

 

Ta iiyama to jednak matryca TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie zaznaczyłem, że bez podkręcania ma być. W takim przypadku mam raczej za monitor 1080p brać?

 

A i poprosiłbym o konkretne zestawienie. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz ryzena to automatycznie masz zestaw pod oc. Zestawienie masz wyzej.

 

Możesz wywalić fortisa, tańsza płyta asrock b450 gaming k4 i masz 200 zl oszczędności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz ryzena to automatycznie masz zestaw pod oc. Zestawienie masz wyzej.

 

Możesz wywalić fortisa, tańsza płyta asrock b450 gaming k4 i masz 200 zl oszczędności

 

Powiedzmy, że bym wziął to zestawienie https://proline.pl/koszyk/7e6bdd07 tak jak jest. Zasilacz taki wystarczy?

 

I jeszcze napęd optyczny do tego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Ryzen 5 2600

MSI B350 GAMING PRO CARBON /lub Gigabyte B450 AORUS ELITE

GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X Black CL16 (2x8GB) /lub G.SKILL 16GB 3000MHz Ripjaws V Black CL15 (2x8GB)

MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB GDDR6

Phanteks Eclipse P350X TG Digital RGB (czarny) /lub Corsair Carbide Series 275R czarna

SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 /lub SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Crucial 500GB 2,5″ SATA SSD MX500

naped jakis liteon za 40 zl niema znaczenia

 

5k +/- 100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecanie SPC w cenie Seasonica pozostawiam bez komentarza.

 

Zasilacz Focus 450W wystarczy do takiego zestawu. Obciążenie na +12V nie będzie dobijać do 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec pozostaw ja dodam tylko to ze jest w pelni modularny co ulatwia ogarniecie kabli w obudowie posiada Certyfikat sprawności 80 Plus Gold + ewentualny zapas mocy a roznica to tylko 50 zł (przemawia za nim rowniez ilosc komentarzy na portalu more..le na temat 450 niema zadnego? co nie oznacza oczywiscie ze jest gorszy) dodaje tez link dla zainteresowanego "Jak dobrać odpowiedni zasilacz do komputera | ABC zasilaczy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co to wnosi na tle Seasonica Focus 550W praktycznie w takiej samej cenie?

Jak ma się stabilność napięć, filtracja tętnień, kultura pracy, gwarancja?

Argument modularności przy obudowach dwukomorowych można poniekąd schować do szuflady.

 

przemawia za nim rowniez ilosc komentarzy na portalu more..le na temat 450 niema zadnego? co nie oznacza oczywiscie ze jest gorszy

 

Dziw bierze, że takie argumenty padają na takim forum jakim jest pclab.

Ilość komentarzy w morele. Tego to jeszcze nigdy nie widziałem.

Jak chcesz dyskutować o zasilaczach, to pisz o nich a nie o "poradniku ABC" czy o "ilości komentarzy na morele"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zasugerowałem alternatywę człowiek kupi co uzna za słuszne nie każdy musi podzielać twoje zdanie i wnosi to to ze ma ku... wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zasugerowałem alternatywę człowiek kupi co uzna za słuszne nie każdy musi podzielać twoje zdanie i wnosi to to ze ma ku... wybór

 

Czyli świadomie zasugerowałeś gorszy wybór. Tak mamy to rozumieć? Nie chodzi tutaj o moje czy czyjeś zdanie. Takie są fakty, takie są wyniki testów, takie są realia. Ludzie. Jak można polecać SPC w takiej cenie mając Seasonica Focusa, który go zjada na śniadanie pod każdym względem.

 

Dajesz wybór pomiędzy czymś dobrym i kiepskim w tej samej cenie? Nazywasz to wyborem? Może nie kiepskim, ale znacznie słabszym. Jak by tutaj padł RM550X, który był kiedyś w podobnej cenie, ok. Jest wybór. Ale Supremo vs Focus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego gorszy to ze ty uważasz Focus 450W za święty gral zasilaczy nie znaczy wcale ze SPC jest złym/gorszym wyborem (ps dawaj te fakty i testy z chęcią poczytam).

"Dziw bierze, że takie argumenty padają na takim forum jakim jest pclab. Ilość komentarzy w morele." tak zasugerowalem to ponieważ ludzie przy zakupach kierują sie również opiniami o danym przedmiocie a ze akurat na morelach ludzie najczęściej się nimi dzielą to nie widzę nic złego w tym ze zasugerowałem to w ().

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego co zacytowanie jest niżej, to jest odpowiedź na pytanie autora tematu

 

Zasilacz Focus 450W wystarczy do takiego zestawu. Obciążenie na +12V nie będzie dobijać do 300W

 

Zasilacz taki wystarczy?

 

W cenie Spuremo 650W jest praktycznie wersja 550W z 10 latami gwarancji.

Chcesz testy? Użyj google. Do konkurencji linkować nie będę.

 

SPC jest gorszym wyborem. Nie pisz, że nie jest, skoro chwilę wcześniej prosisz o link do testów. Wychodzi na to, że piszesz wszystko w oparciu "o nic" bądź o "komentarze z morele"

 

tak zasugerowalem to ponieważ ludzie przy zakupach kierują sie również opiniami o danym przedmiocie a ze akurat na morelach ludzie najczęściej się nimi dzielą to nie widzę nic złego w tym ze zasugerowałem to w ().

 

Po prostu nie wiem co mam napisać. Może faktycznie tak jest, ale niech to nie będzie argumentem na forum IT w dziale gdzie doradza się innym. Jeżeli ktoś swoją wiedze opiera o komentarze z morele, to dział ten nie jest raczej miejscem dla niego.

O takie opinie można się kierować przy wyborze firanek, obudów to i może ok? Nie wiem czy któraś osoba pisząca komentarz na morele czy w innym sklepie jest w stanie przetestować zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wpisac w google

"seasonic focus 450w gold test" i

"SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold test"

i wedlug mnie to SPC wypada znacznie lepiej w tej kwesti

i dam sobie juz spokoj z tymi przerzucaniem sie postami 3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic Focus 550W test - pierwszy link test z purepc

SPC Supremo 650W test - pierwszy link test z purepc

 

Przy teście Seasonica masz na wykresach bezpośrednie porównanie z Focusem. Resztę sobie sprawdzaj osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko powiedz mi dlaczego teraz wklejasz inny zasilacz? przeciesz do koszyka i w wypowiedziach podawales 450? chyba jednak wersja "100 wat" to jest roznica chociazby cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj cały temat z zrozumieniem. Szczególnie ten fragment:

 

Polecanie SPC w cenie Seasonica pozostawiam bez komentarza.

 

Supremo 650W to praktycznie cena Seaosnica Focus 550W a nie 450W.

Dla Twojej informacji. Seasonic Focus 450W to praktycznie taka sama konstrukcja co wersja Plus 550W (różnica w okablowaniu, brak chłodzenia półpasywnego i o 3 lata krótsza gwarancja niż wersja Plus 550W)

 

Reszta pozostaje bez zmian

 

i wedlug mnie to SPC wypada znacznie lepiej w tej kwesti

 

Trolujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zasilacz Focus 450W wystarczy do takiego zestawu. Obciążenie na +12V nie będzie dobijać do 300W

"

 

NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Zalecany zasilacz (W)

Recommended Power Supply (W) >>>> 550W

link do strony producenta ze specyfikacja karty https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-2070-ARMOR-8G-OC/Specification

 

i jeszcze taka ciekawiostka Zasilacze Seasonic mają problemy z niektórymi kartami graficznymi /22-11-2018 19:00

https://www.purepc.pl/zasilacze/zasilacze_seasonic_maja_problemy_z_niektorymi_kartami_graficznymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zasilacz Focus 450W wystarczy do takiego zestawu. Obciążenie na +12V nie będzie dobijać do 300W

 

 

NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Zalecany zasilacz (W)

Recommended Power Supply (W) >>>> 550W

link do strony producenta ze specyfikacja karty https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-2070-ARMOR-8G-OC/Specification

 

Przecież nie od dziś wiadomo, że producent zawsze podaje zawyżone zapotrzebowanie - to na wypadek gdyby ktoś miał zasilacz "noname" który zamiast deklarowanych 550W na linii 12V ma np. ~300W. Temat wałkowany milion razy, aż dziw że wypowiadasz się na temat zasilaczy i podsuwasz taki argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zasilacz Focus 450W wystarczy do takiego zestawu. Obciążenie na +12V nie będzie dobijać do 300W

 

 

NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Zalecany zasilacz (W)

Recommended Power Supply (W) >>>> 550W

link do strony producenta ze specyfikacja karty https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-2070-ARMOR-8G-OC/Specification

 

i jeszcze taka ciekawiostka Zasilacze Seasonic mają problemy z niektórymi kartami graficznymi /22-11-2018 19:00

 

 

Czy Ty naprawdę chcesz ciągnąć tą dyskusję dalej? Opierasz się o komentarze z morele i o rekomendowaną moc zasilacz na stronie producenta GPU?

Niech będzie te 550W tak jak chcesz. Co oznacza te 550W według producenta? Niejedna niemarkowa 550tka ma mniej mocy na +12V niż ten Seasonic Focus 450W więc o czym chcesz tutaj dyskutować?

 

Odnośnie tego problemu. Osobiście nigdzie z nim nie spotkałem na forach w PL czy nawet na zachodnich. No ale jak jest, to jest. Cieszyć się zostaje z tego, że zabezpieczenia są czułe i działają jak należy. W przypadku VEGI o dziwo problem został rozwiązany przez nowy bios dla kary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...