Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bacha

Problem z połączeniem z MySQL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam serwer VDS z CentOS 7 a na nim schroot z Ubuntu(musiałam, bo program, który potrzebuję odpalić wymaga pewnych bibliotek w wersji wyższej niż dostępne pod CentOS). Program działa, ale jest problem z połączeniem z MySQL:

- Przez SSH połączenie z Mysql działa normalnie(mysql -h 127.0.0.1 -u user -p db)

 

-Uruchomiony program(serwer gry) przy próbie połączenia z bazą danych z użyciem nazwy hosta „localhost” dostaje komunikat „Can’t connect to local MySQL server socket /var/run/mysqld/mysqld.sock (tego pliku nie ma na serwerze, ale jest /var/lib/mysql/mysql.sock jednak nie mogę zmienić linijki „socket” w /etc/my.cnf, bo wysypie się Plesk a strony www będące na serwerze stracą połączenie z bazą danych, mimo że serwer mysql działa - da się zalogować przez ssh).

 

-Przy próbie połączenia przy użyciu nazwy hosta 127.0.0.1 program wyświetla komunikat: „ Can't connect to MySQL server on '127.0.0.1' (111)”.

 

Próbowałam bind-address: 127.0.0.1 albo 0.0.0.0 i skip-networking, ale niestety nie działa. Co jeszcze mogę zrobić, żeby to naprawić? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj zrobić po prostu dowiązanie symboliczne /var/run/mysqld/mysqld.sock wskazujące na /var/run/mysql/mysql.sock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj zrobić po prostu dowiązanie symboliczne /var/run/mysqld/mysqld.sock wskazujące na /var/run/mysql/mysql.sock.

 

Próbowałam, ale też nie działa z chroot’a do reszty systemu ani nawet gdyby zwmontować (mount —bind..), bo AKURAT w folderze mysqla z jakiegoś powodu nie wyświetlają się zamontowane pliki(gdzie bym nie montowała i jakich uprawnień bym nie ustawiła - plików NIE MA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...