Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kafol18

I5 2500 (bez K) 2893mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Mam problem z procesorem Intel Core i5 2500 wersja bez odblokowanego mnożnika.

Zauważyłem, że podczas obciążenia (testowane programem OCCT) taktowania spadają do 2893mhz.

 

Co może być przyczyną takiego zachowania procesora?

 

Mój set:

mobo: MSI H61M-P31(G3)

zasilacz: Chieftec 450W (GPA-450S8)

ram: GoodRam 1333mhz cl9 2x4gb

GPU: Nvidia GeForce GTX 960 4gb G1 gaming

CPU: Intel Core i5 2500

reszta raczej nie istotna

 

 

Tutaj skriny:

 

4zvvgj.jpg

 

A tutaj po zaraz po wyłączeniu stress testu:

 

ok5wlx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że wszystkie tryby oszczedzania energii sa wylaczone (Intel C-state w BIOSIe i Plan Zasilania Wysoka Wydajność w ustawieniach Windows). Mam boxowe chlodzenie. Temperatury kiedy nastepuje throtrling to 70, wiec raczej nie jest to jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś resetować BIOS do ustawień domyślnych? Z tego co widzę to wygląda jakby podawał Current Clock jako 3.2 zamiast 3.3. Od dawna masz takie problemy? Obstawiałbym padającą płytę główną, ten procek nie powinien throttlować tak wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś resetować BIOS do ustawień domyślnych? Z tego co widzę to wygląda jakby podawał Current Clock jako 3.2 zamiast 3.3. Od dawna masz takie problemy? Obstawiałbym padającą płytę główną, ten procek nie powinien throttlować tak wcześnie.

Resetowałem BIOS do ustawień domyślnych, nic to nie dało. Kupiłem używane mobo i procesor, od zakupu mam taki problem (było to może rok temu), lecz nie zauważyłem takich spadków napięć (rzadko kiedy robiłem stress testy). W CS:GO miałem stałe 3193mhz, lecz myślałem, że każdy z i5 2500 tak ma, jednak niedawno przekonałem się, że dzieje się tak tylko przy mojej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby sprawdzić procesor na innej płycie ale skoro zegary lecą w dół to na mój gust wina płyty, która z jakiegoś powodu zbija zegary na procku bez wyraźnego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
    • Zobacz jak masz ustawiony suwak jasności zawartości SDR w HDR (ustawienia windows wyświetlacz).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...