Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

atlantydas

Trudny wybór płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano dziś, 03:08

 

Cześć Wam,

 

składam kompa

Jaka płyta?

 

dwie opcje:

1. Ryzen 2600 OC na przeczekanie, w przyszłości planowana modernizacja na ryzen 3000 albo na coś mocniejszego. myslę o B450 tomahowk

Albo chyba lepiej nawet :

2. ryzen 2400g 600zl bez karty graficznej a późniejsza modernizacja na ryzen 3000 i gtx 1160. Wtedy konieczna płyta z DP i wypada na MSI B450 PRO CARBON AC

 

 

 

Chciałbym nie mieć problemów z zasilaniem i pobawic sie w oc

 

ASUS PRIME X370-PRO wyczytałem, że ma 11 dławików w sekcji zasilania, Realtek S1220A

MSI najczęsciej sie się psuje natomiast Asrock ma problemy z zasilaniem. Gigabyte słaby bios

 

Lista jakie znalazłem chyba, że znacie coś innego to fajnie będzie

MSI B450-A PRO 409,00

MSI B450 GAMING PLUS . 419,00

MSI B450 tomahowk 450 zł

MSI B450 GAMING PRO CARBON AC 600

MSI X470 GAMING PRO 605

MSI x470 Gaming Pro Carbon 800

 

ASUS PRIME X470-PRO 690

ASUS TUF X470-PLUS GAMING 605

ASUS PRIME X370-PRO 550

ASUS ROG STRIX B450-F GAMING 550zl

 

Jaką inna mobo polecacie z wyjściem Dispay Port?

 

Ciekawe jaki będzie nowy x570 w czerwcu.

 

Ogólnie mój wybrany zestaw wygląda tak na dzień dzisiejszy.

 

Ryzen 5 2600 675

BQ Dark Rock 4 260

MSI B450 tomahowk 450 zł

G.SKILL Ripjaws V 16GB 3000 Cl15 510

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6G 1600

Fractal Design Meshify C TG 369

FOCUS Plus Gold 650 419

 

 

dysk mam w laptopie jak drugi ssd bx100 240 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ASUS PRIME X370-PRO wyczytałem, że ma 11 dławików w sekcji zasilania, Realtek S1220A

MSI najczęsciej sie się psuje natomiast Asrock ma problemy z zasilaniem. Gigabyte słaby bios

 

Co z tego, że ma 11 dławików :E I po co liczysz ten dla dram voltage, to ja nie wiem :E, reasumując płyta ma 10 istotnych dławików/cewek. Napiszę coś jeszcze, mogła by mieć tych cewek nie 10, a 8 i też było by ok :E. To co się liczy na płytach to ilość faz zasiania, wydajność mosfetów, ewentualnie ich ilość, cewki mają najmniejsze znaczenie z tego wszystkiego. Płyta ma VRM typu 6+2, czyli 6 faz dla vcore i 2 dla SOC(podwójna ilość dławików, co wcale nie jest nawet korzystne.)

Tu masz listę z opisem sekcji zasilania na płytach AM4

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

Jak ma w opisie np. 4+2 i obok 4x2, to oznacza to, że ma ona podwójną ilość elementów na fazę, czyli jak producent piszę, że ma np. 12 fazową sekcję zasilania... to kłamie, ma tak naprawdę sekcję (4+2)x2 - tak to nazwijmy.

Odnośnie producentów, napisałbym tak:

MSI robi najlepsze płyty cena/jakość jeśli chodzi o low-end cenowy, może najczęściej się psuje, bo jest najczęściej kupowany, nie wiem. Na forum najczęściej ludzie mieli problemy z ASRockiem i Gigabyte

ASRock ma fatalny BIOS

Gigabyte piszą, że się psuje.

Odnośnie płyty osobiście bym wybrał w low endzie MSI B450A-PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden dość egzotyczny u nas producent - BIOSTAR. W cenie ~510pln do dostania jest X370GT7 - elektrycznie najlepsza płyta w cenie do 700pln ale - właśnie to ale znaczy problemy z OC, w szczególności kompatybilność z RAM, ubogi BIOS i nienajlepsze oprogramowanie. Do X370 i B350 musisz się liczyć z usługą aktualizacji biosu pod Ryzeny serii 2000.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...