Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LeszczU87

x470 dla 2700x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacne grono forumowiczów, od dłuższego czasu noszę się z zmiana mojego leciwego 2500k. Staruszek niestety już nie daje rady i czas aby odszedł na emeryturę( będę dzisiaj wystawiał zestaw na sprzedaż, jak by ktoś był zainteresowany zapraszam :) ) Dlatego postanowiłem tym razem postawić na AMD i Ryzen 7 2700x. Poszukuje dobrej płyty dla niego. Zestaw będzie działał z pamięciami B-die Patriot Dominator 4100(CL18). Wacham się nad 3 modelami:

Asrock Taichi x470

Gigabyte Aorus Gaming 7 x470

Asus Strix-F Gaming x470

ostatecznie Asus ROG Crosshair VII X470 , ale nie chce wydawać dodatkowych 200zł ( duże wydatki na LC :( )

 

Na pewno będę chciał uzyskać co najmniej @4.3GHZ oraz puścić pamięci na 3600@CL15/16 . Oczywiście zestaw strikte pod granie w 1440p :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci na wyrost na amd 3400mhz to często max. 2700x jest nie opłacalny 2700 tylko !!! 4.2ghz to jest często max bariera dla tego proca nie liczył bym na 4.3ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojej Gaming 7 robię 3600 na pamięciach ale szczerze mówiąc różnica jest tak mała w stosunku do 3466 że szkoda zachodu, bo jednak stabilność nie do końca idealna przy moich czterech modułach.

Także myślę że 3466 prędzej wyciągniesz bo 3600 umożliwiają tylko niektóre płyty a i tak nie ma gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety potrzebuje zestawu na chwile obecna ale w przyszłości(czerwiec-lipiec) kupno Ryzena 3000+. Jeśli zapowiedzi i pokaz możliwości z CES2019 będzie prawdziwy(wydajność na poziomi 9900k). Mar_S mam 2x8GB wiec nie powinno być problemu przy dwóch kanałach na 3600. Co sądzisz o Aorus Gaming 7 ? Warto iść w Gigabite ? Jak wygląda sprawa biosu , jest ok czy masz jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak najbardziej w porządku, sprzedaję tylko dlatego że zmieniam platformę, gdybym miał wybierać drugi raz to też wybrałbym Gaming 7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź coś z MSI/ASUS

 

Jakiś argument za nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych wybrałbym Gaming7, jedyna płyt z prawdziwym radiatorem na VRM :E , do tego płyta ma 5 faz zasilania z dublerami, które czynią ją efektywnie 10 fazami dla vcore. + według Buildzoida Gigabyte ma najlepiej zaimplementowane OC poprzez PBO co jest przydatne przy OC 2700X/2600X.

 

Strix ma 6 faz zasilania, powiedzmy że od ASUSa odpowiednikiem dla gaming jest CVIIH/ CVIH

 

Od MSI wchodzi w grę jeszcze ewentualnie jako odpowiednik M7 AC 6 faz zasilania z dublerami = 12 faz zasilania dla vcore.

 

ASRocka nie rozważaj nawet ze względu na badziewny BIOS.

 

 

ASUS w górnej półce ma taką przewagę, że najwięcej osób go kupuje na zachodzie chyba + ma duże "wsparcie" w internecie i multum przydatnych opcji, innymi słowy, jak będziesz podkręcał RAM na 3466/3600mhz, to w internecie znajdziesz najwięcej odnośników i porad do C6/7H. Jest to również swego rodzaju płyta referencyjna jeśli chodzi o Ryzena ;)

Ale z drugiej strony ta cena... tej płyty lub jej pokroju bym nigdy raczej nie polecił nikomu, chyba że by chciał pobijać rekordy OC na ciekłym azocie.

 

EDIT. Nie wiem jak się ma sprawa z RGB :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym gaming 7 można całkowicie wyłączyć podświetlenie RGB ?uogólniając czy na każdej płycie nie zależnie od producenta można wyłączyć RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gaming 7 jest opcja wyłączenia podświetlania. Asus też ma taką opcję innych płyt nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie na Gaming 7 można wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światełka RGB mnie totalnie nie interesują . Buda i tak będzie leżeć na ziemi. Najważniejsze to stabilna praca i możliwości OC (CPU+RAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zainstalować Windows 7 z USB i w momencie gdy pojawia się okienko wyboru jeżyka itp zasilanie na portach USB zanika co powoduje ze nie działa klawiatura i myszka?

Płyta to Gigabyte x470 aorus ultra gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne grono forumowiczów, od dłuższego czasu noszę się z zmiana mojego leciwego 2500k. Staruszek niestety już nie daje rady i czas aby odszedł na emeryturę( będę dzisiaj wystawiał zestaw na sprzedaż, jak by ktoś był zainteresowany zapraszam :) ) Dlatego postanowiłem tym razem postawić na AMD i Ryzen 7 2700x. Poszukuje dobrej płyty dla niego. Zestaw będzie działał z pamięciami B-die Patriot Dominator 4100(CL18). Wacham się nad 3 modelami:

Asrock Taichi x470

Gigabyte Aorus Gaming 7 x470

Asus Strix-F Gaming x470

ostatecznie Asus ROG Crosshair VII X470 , ale nie chce wydawać dodatkowych 200zł ( duże wydatki na LC :( )

 

Na pewno będę chciał uzyskać co najmniej @4.3GHZ oraz puścić pamięci na 3600@CL15/16 . Oczywiście zestaw strikte pod granie w 1440p :)

Aorus Gaming 7 i Crosshair 7 to jedna liga, z tych co wymieniłeś najlepsze. Mają porównywalną sekcje zasilania do tego stopnia ze ciezko stwierdzic który lepszy. Płyty Gigabyte umożliwiają ustawienie większego "BLCK" nie zwiększająć opóźnienia pamięci, a Crosshair 7 wg Buildzoida zwiększa tu omawia crosshaira

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zainstalować Windows 7 z USB i w momencie gdy pojawia się okienko wyboru jeżyka itp zasilanie na portach USB zanika co powoduje ze nie działa klawiatura i myszka?

Płyta to Gigabyte x470 aorus ultra gaming

Musisz albo zainstalować win10, albo poszukać poradnika do tego jak stworzyć bootowalny dysk ze sterownikami USB do win7, aby móc go zainstalować na Ryzenie/nowych systemach Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...