Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kislobudyn

Jaki monitor do mojego PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

w związku z planowaną przeprowadzką, zanoszę się z zamiarem kupnem nowego monitora, aktualnie tymczasowo korzystam z telewizora - co wg. mnie jest opcją wybitnie fatalną....

Sprzęt jakim dysponuje to:

-ryzen 5 2600

-msi gaming x gtx1080

-płyta b450 tomahawk

-ssd samsung 860 500gb (raczej nie ma to znaczenia).

 

Moje pytanie jest następujące:

jaki monitor wybrać pod tą konfigurację PC - 1080p czy 1440p?

jeśli 1440p to czy 144hz, a może 75? czy moja karta podoła w tej rozdzielczości z takim odświeżaniem?

jeśli 1080p to skłaniałbym się ku 144hz.

 

 

W związku z nową "aktualizacją" na pewno monitor free-sync 24" lub 27".

Moje zastosowania to głównie gry typu cs:go, bf, fortnite itp. oraz oglądanie filmów/yt.

 

Nie wiem czy jest sens jeszcze na tym etapie mówić o budżecie? ale standardowo jak to u mnie najlepszy stosunek jakość/cena ok. 1000 zł, na pewno nie więcej niż 1500 zł, ale im mniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś monitory o proporcji 21:9? Np. dla Ciebie 2560x1080 29", w kwocie 800zł już kupisz monitor lg 29UM58-P 75hz, do 1350zł spokojnie 34" na 2560x1080 75hz, ale jak już 34" to poszedłbym w zakrzywienie i rozdzielczość 3440x1440. Polecam proporcje 21:9, w grach, w pracy, w filmach większe pole widzenia, większy fun, taki lg 29UM58-P idealny jest do rozpoczęcia przygody z 21:9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zaskoczyłeś mnie tą opcją w ogóle nie brałem pod uwagę 21:9 ale wygląda to naprawdę fajnie, no i cena tez mnie przekonuje :D

obawiam się tylko czy nie będzie za duży, bo pokój "gejmerski" ma tylko 10m2 to i biurko nie wejdzie za wielkie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

standardowo jak to u mnie najlepszy stosunek jakość/cena ok. 1000 zł, na pewno nie więcej niż 1500 zł, ale im mniej tym lepiej.

 

 

AOC Q3279VWF (31,5 cala MVA 1440P, 75Hz, FreeSync) za 799zł

 

Mój link

Mój link

 

 

U mnie z ryzenem 2600 w duecie z 1080tką sprawuje się świetnie. Cena/wydajność? Rewelacja! Służy mi do tego o czym wspominasz, filmy, internet, gry. We wszystkim spisuje się dobrze. Bez problemów tez poradził sobie z działaniem FreeSynca, choć jak na razie sprawdziłem dopiero w 3 grach. Ogólnie używa od kwietnia 2018 i jestem zadowolony

 

Monitor można tez kupić w odrobinę droższej wersji z matrycą IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zaskoczyłeś mnie tą opcją w ogóle nie brałem pod uwagę 21:9 ale wygląda to naprawdę fajnie, no i cena tez mnie przekonuje :D

obawiam się tylko czy nie będzie za duży, bo pokój "gejmerski" ma tylko 10m2 to i biurko nie wejdzie za wielkie :D

 

Zmieści się, spokojnie, ja bym przetestował, pierwszy taki monitor kopiłem kilka lat temu i od tamtej pory nie wracam do standardowych proporcji 16:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się, spokojnie, ja bym przetestował, pierwszy taki monitor kopiłem kilka lat temu i od tamtej pory nie wracam do standardowych proporcji 16:9.

Z 21:9 wszystko fajnie wygląda .."z boku"(sam się zastanawiałem czy nie kupić), ale z tego co czytałem, wiele gier, do tej pory nie ogarnia tych proporcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skro już "ustaliliśmy" że 144hz i 1440p raczej u mnie nie osiągalne, małe podsumowanie propozycji

 

-AOC Q3279VWFD8 - 75 hz za to 1440p IPS - 880 zł tak że cena wow no i 32 "

-lg 29UM58-P - 75 hz 21:9 1080p IPS - 800 zł w sumie i ciekawi mnie ta rozdziałka i trochę martwi np w cs, druga sprawa że ze przy 1080p myślałem o większym odświeżaniu ;/

 

od siebie znalazłem cuś takiego:

-AOC C24G1 1080p 144hz freesync - 850 zł więc też spoko tylko VA matryca, ale mówią że dobra za to "tylko" 24 cale

 

wiadomo, że na czymś trzeba przyciąć albo odświeżanie albo rozdziałka albo matryca :D

moja odczucia są takie, że przy 1080p pasowałoby już co najmniej 120-144hz przy 1440p 75hz jak najbardziej akceptowalne.

Dlatego skłaniałbym się ku AOC Q3279VWFD8 albo AOC C24G1.

Macie może jakieś swoje przemyślenia co do tych monitorów, rozdziałek itp ew. jeszcze jakieś propozycje monitorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten potworek 31,5 cale jest ok cenowo ale tutaj rozdzielczość 1440P na 31,5 calach wygląda niemal jak FHD na 24 calach.

Jeśli nie masz parcia na taką wielkość 31,5 cala bierz AOC c24g1 144hz zawsze się przyda.

 

Ten AOC C24G1 ma dokładnie 23,6 cala więc wychodzi w FHD 94 piksele na cal.

W AOC Q3279VWFD8 ma 31,5 cala i wychodzi także 94 piksele na cal.

 

Tu do pomocy kalkulatorek PPI

 

Ostrość więc będzie zbliżona (niemal taka sama) a obszar roboczy znacznie większy na 31,5 calach.

 

Grasz w CS-a, BF-a poważniej postaw na 144hz, a i mniejszy obraz łatwiej ogarniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 31.5" to już wielka krowa jeśli 16:9, a 21:9 ten LG29 może być za niski, może ideałem będzie LG 34" 34UM61-P IPS 2560x1080? Widzę dosyć tani na allegro (nie patrzyłem w sklepach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj u liptona pojawił się materiał z monitorem Acer XF240HBMJDPR czy będzie lepszy od AOC c24g1?

 

No i na horyzoncie pojawił się być może "złoty środek"? AOC C27G1 za 1100 zł, chyba że w tej cenie dostane jakiś lepszy 27" monitor 144hz? ew. AOC G2790PX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym AOC C27G1, ten Acer to najtańsza i najprostsza TN-ka 24 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym AOC C27G1, ten Acer to najtańsza i najprostsza TN-ka 24 144hz.

Tylko czy FullHD na takim monitorze będzie dobrze wyglądać? Sam mam ten dylemat i tu na forum ludzie mocno to odradzają? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie siedzieli na takim monitorze więc biadolą o pikselozie. Ponad 3 lata miałem takiego IPS-i było git.

Ja od siebie polecam i nie uważam, że FHD na 27 calach to jest coś złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 21:9 wszystko fajnie wygląda .."z boku"(sam się zastanawiałem czy nie kupić), ale z tego co czytałem, wiele gier, do tej pory nie ogarnia tych proporcji.

 

Bzdura, totalna bzdura.

 

Bo nie siedzieli na takim monitorze więc biadolą o pikselozie. Ponad 3 lata miałem takiego IPS-i było git.

Ja od siebie polecam i nie uważam, że FHD na 27 calach to jest coś złego.

 

No tak, najlepiej żeby nie było pikselozy to musi być 4k przy 24", śmieszą mnie takie wypowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...