Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wd5

Philips 226E9QHAB/00

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam za bardzo doświadczenia w kupowaniu monitorów. Co myslicie o tym monitorze? Zastanawiam się, czy nie kupić, jest w dobrych cenach. A może macie inne propozycje w kwocie do okolo 450 zł, tak by już był kabel hdmi w zestawie? Gram w gry, ale nie potrzebuje 1ms 144hz. Byleby był w miarę wart swojej ceny, dobre kolory i dawał nadzieję, ze sie nie zepsuje za chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips jest okej :) no chyba że z pazurem do malutkim pazurem do gier

Acer Nitro VG220QBMIIX https://www.x-kom.pl/p/440290-monitor-led-22-239-acer-nitro-vg220qbmiix-czarny.html tu 1 ms opóźnienia ale nie ma kabla

AOC 22V2Q https://www.x-kom.pl/p/429627-monitor-led-219-i-mniejszy-aoc-22v2q-czarny.html tu 5 ms opóźnienia ale ma kabel HDMI w zestawie

Monitory mają ekran IPS i 75hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dzisiaj marketingowe oszołomy sprzedają jako LED, to nic innego jak LCD z podświetleniem LED. Obecnie każdy LCD jest podświetlany LED. Monitorów LCD z podświetleniem CCFL nie produkuje się/nie sprzedaje się już od ładnych paru lat.

 

Acer Nitro VG220QBMIIX https://www.x-kom.pl/p/440290-monitor-led-22-239-acer-nitro-vg220qbmiix-czarny.html tu 1 ms opóźnienia ale nie ma kabla

AOC 22V2Q https://www.x-kom.pl/p/429627-monitor-led-219-i-mniejszy-aoc-22v2q-czarny.html tu 5 ms opóźnienia ale ma kabel HDMI w zestawie

Monitory mają ekran IPS i 75hz :)

Bardzo ciekawe propozycje. Pytającemu koledze radzę się zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle_PL czyli mozna brać Philipsa bez obaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po specyfikacji nie zauważyłem by coś było w nim nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro VG220QBMIIX wydaje sie wart dopłacenia 40 zł, ale nie ma kabla HDMI. ten kontrast 20mln a 50 mln czy 100 mln duza róznica? pewnie ten AOC byłby lepszy od Philipsa i też 3 lata gwarancji. mam gtx970 windforce 3 i nie wiem czy lepsze byłoby hdmi czy dp przy używaniu AOC? jestem troche zielony w monitorach ostatnimi laty

 

a coś takiego koło 400 zł?

https://www.x-kom.pl/p/265041-monitor-led-22-239-benq-gw2270h-czarny.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro VG220QBMIIX wydaje sie wart dopłacenia 40 zł, ale nie ma kabla HDMI. ten kontrast 20mln a 50 mln czy 100 mln duza róznica?

Zerowa, bo to marketingowy bełkot, nie mający NIC wspólnego z rzeczywistością. Monitory na IPS wymienione w tym temacie mają kontrast ~1000:1.

 

Specyfikacja mówi, że jest to model na xVA, więc ma większy kontrast od powyższych IPS (=lepszą czerń od ww. IPS), ale gorszą charakterystykę kątową od IPS w kwestii kolorów i gammy - coś za coś. Też wart rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle_PL a gdybym wziął AOC to jak się ma sprawa HDMI ws DP na gtx970 windoforce3. Coś gdzieś czytałem, że HDMI nie radzi sobie z 60 fps (?). Sorki jesli zadaje głupie pytania, ale wole się upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 60 Hz w 1920x1080 na HDMI nie ma cienia problemów na w miarę nowoczesnej karcie graficznej. Nowsze karty nawet radzą sobie z 3840x2160 przy 60 Hz na HDMI (np. RX460 z 2016 roku). Jedynie może być problem z free-syncami po HDMI (kiedyś zmienisz kartę i dobrze byłoby móc skorzystać z free sync). Takze pod tym wzgl. dobrze byłoby mieć obok HDMI bardziej sprawdzony DisplayPort.

 

ps. przy HDMI domyślnie karta ustawia ucięty zakres gradacji (16-235), wiec trzeba zmienić w ustawieniach karty graficznej na pełną (0-255) - przynajmniej tak mam na integrach Intel których używam w pracy (np. w i3 8100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 60 Hz w 1920x1080 na HDMI nie ma cienia problemów na w miarę nowoczesnej karcie graficznej. Nowsze karty nawet radzą sobie z 3840x2160 przy 60 Hz na HDMI (np. RX460 z 2016 roku). Jedynie może być problem z free-syncami po HDMI (kiedyś zmienisz kartę i dobrze byłoby móc skorzystać z free sync). Takze pod tym wzgl. dobrze byłoby mieć obok HDMI bardziej sprawdzony DisplayPort.

 

ps. przy HDMI domyślnie karta ustawia ucięty zakres gradacji (16-235), wiec trzeba zmienić w ustawieniach karty graficznej na pełną (0-255) - przynajmniej tak mam na integrach Intel których używam w pracy (np. w i3 8100)

 

ten 970 ma cytuję

Features Dual-link DVI-I / Dual-link DVI-D / HDMI / DisplayPort*3

 

AOC zapewnia oba kable

 

rozumiem, że DVI jest wypierane przez HDMI/DP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że DVI jest wypierane przez HDMI/DP ?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pod tego mojego 970 AOC podejdzie bez problemu zarówno HDMI jak i DP ? (wg internetów są jakies wersje 2.0, 1.3)

 

od bidy mam skądś przejściowke hdmi - dvi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1080 to dosyć podstarzała i niska rozdzielczość, więc nawet najpodlejszy HDMI, nie wspominając o DisplayPort, sobie z tym poradzi przy 60 Hz (teraz widzę po specyfikacji, że najpodlejsze HDMI 1.0 daje sobie z tym radę ... a myślałem, że trzeba minimum 1.2, przy czym ten GTX ma pewnie 1.3). Jakbyś się zdecydował na monitor 2560x1440 to też nie powinno być problemów przy 60 Hz na karcie pokroju GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo obu Wam za pomoc. AOC kupiony. jakby cos sie dzialo to napisze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo obu Wam za pomoc. AOC kupiony. jakby cos sie dzialo to napisze ;p

 

Przyszedł, ale jest pewien problem. Mam wrażenie, ze gierki chodzą wolniej, nawet nie to, że smuży ale nie aż tak płynnie. Zwłaszcza jeśli zmienię ogólnie odswiezanie monitora na 60hz (zależy mi na takim ustawieniu) to gry mimo, że mają te 60 fps sprawiają wrażenie jakby chodziły 30 fps. Nawet w windows nieco laguje. Probowałem zarówno pod DP i HDMI. Nie wydaje mi się, zeby to była wina 5ms. Siedziałem jakiś czas na LG TN, który też był 75hz i 5ms i po zmianie na 60hz wszystko działało dobrze. Wydaje mi się też ze na 60hz kolory są bledsze. Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz do DisplayPort. Na 60 Hz kolory nie powinny być bledsze - powinny być takie same jak przy innych częstotliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod DP jest to samo jeśli nie gorzej. co do kolorów to raczej jakby podwyżona gamma. to bym obszedł bylebym mogł mieć 60hz na stałe, bo cięzko mi utrzymać stałe 75fps w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałe 60 Hz nie powinno być kompletnie problemem. Czyli ustawiasz w windows/sterownikach 60 Hz a on robi jakieś cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie wtedy w ruchu nie wiem smuży laguje i mam wrażenie, ze ogladam film a nie gram w fps. nawet w windows 8.1 te kafelki pojawia sie z lagami a nie tak płynniusio. nie powinien ten monitor byc gorszy od starej TN gdzie nie było problemu.

 

edit: DCR warto włączone? obok tego w ustawieniach monitora jest "przyspieszenie". co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji co to DCR - jeśli to kontrast dynamiczny, to wyłącz. "Przyśpieszenie" to może być regulacja overdive/RTC. Generalnie dziwne cuda Ci się dzieją, skoro masz rwanie menu w windows (o lagowaniu nie wspominając - pierwszy raz czytam o takim przypadku, a w komputerach siedzę od ponad 20 lat, by komuś po podłączeniu innego monitora zaczęło coś lagować/były problemy z płynnością). ... sprawdź jeszcze czy wyjście masz ustawione na 8 bit, a nie np. 10 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie sie sprawdza te 8bit? powiem Ci, że to "przyśpieszenie" ustawione na wysokie poprawiło sprawe, ale nie wszedzie bo np w quake3, gdzie jest vsync ze sterownika jest to samo.na 75hz jest ok. no i ta kwestia kolorów, nie wiem czy to sama gamma (czemu?) i czy czegoś nie trace (jakichs fukkcji) siedzac na 60hz?

 

btw wielkie dzieki za pomoc i poswiecenie czasu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się tera przypomniało. Mianowicie na niektórych monitorach 60 Hz, kiedy ustawiało się niestandardowe odświeżanie powyżej obsługiwanego (np. 75Hz) to monitor faktycznie pomijał klatki i wyświetlał nadal np. 60 FPS. U Ciebie jednak zjawisko jest odwrotne - masz monitor do 75 Hz, więc niższe częstotliwości powinny być obsługiwane bez zająknięcia.

 

gdzie sie sprawdza te 8bit?

Mam Radeon, więc nie powiem Ci gdzie to jest w nVidia - po prostu grzebaj tam gdzie są ustawienia ekranu w sterownikach karty graficznej (powinno być do wyboru 6 bit, 8 bit i 10 bit ... 8bit powinno być najmniej problemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tu, tu :) (i masz ustawione na 8 bit, czyli OK) Przy okazji: Zmień zakres tonalny na pełny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...