Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FreeXzY

RTX 2070 jaki model niereferencyjny wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam około miesiąc temu zakładałem temat ponieważ zastanawiałem się nad wyborem karty graficznej. Wachałem się czy poczekać na RTX 2060 czy od razu kupować 2070.

Jendak po ukazaniu nowych RTX-ow 2060 dalej skłaniam się w kierunku RTX 2070 i teraz pytanie który model niereferencyjny najlepiej wybrać na dzisiejszy dzień.

Myślę o MSI Armor ale jestem ciekaw opinii innych.

 

Z góry dzięki za pomoc ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu brał tą :

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2070-windforce3-8gb-gddr6-gv-n2070wf3-8gc-p1303647

 

 

Oszczędzisz a chłodzenie daje sobie bez problemu rade, wiem bo mam dokładnie ten model :)

Lipa jak nie wiem to chłodzenie, mam i nie polecam, tak do 1700 obrotów jest jeszcze znośne ale pozniej coraz to gorzej, jeżeli nie grasz z V-Sync to temp mogą dobić nawet do 80 stopni :hmm: Ale w sumie to jest najtańszy RTX 2070 który ma tryb półpasywny wieć też nie ma co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

ja też mam i nie polecam tryb półpasywny nie dziala prawidłowo karta żongluje obrotami ,jeden wentylator obraca sie w przeciwnym kierunku to chyba główna zaleta tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa jak nie wiem to chłodzenie, mam i nie polecam, tak do 1700 obrotów jest jeszcze znośne ale pozniej coraz to gorzej, jeżeli nie grasz z V-Sync to temp mogą dobić nawet do 80 stopni :hmm: Ale w sumie to jest najtańszy RTX 2070 który ma tryb półpasywny wieć też nie ma co narzekać.

Dla mnie głośność chłodzenia jest jak najbardziej przyzwoita.

Jakim cudem masz dobija ci 80 stopni ?

U mnie jest na stocku max 67 stopni a po oc max 72 ;) (moge to udowodnić jeśli potrzeba )

Pewnie u ciebie w budzie jest problem z cyrkulacją powietrza czy coś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu również kupiłem Gigabyte RTX 2070 Windforce 3. To już moja 3 karta z tej serii, wcześniej 670 i 970. Nigdy nie miałem problemów z temperatura czy głośnością chłodzenia.

Nie wiem skąd u Ciebie te 80*C. Prędkość wentylatorów mam skonfigurowaną w MSI Afterburner i w trybie półpasywnym (wentylatory się włączają od 50*C) karta nie przekracza 45*C, a przy obciążeniu wentylatory około 70% i temperatury w okolicach 69-71*C.

Zaznaczam, że przy 50% prędkości (1550rpm) karta jest niesłyszalna), przy 70% (2170 rpm) już ją trochę słychać, ale nie jest to jakieś męczące. Dodatkowo w IDLE przy wentylatorach ustawionych na sztywno na 50% karta ma max 35*C.

Obudowa dobrze wentylowana, w pokoju około 23*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania armor stock w dobrze wentylowane budzie 64 stopnie i 1250rpm, przy 100% obciążenia GPU, 1440p w najnowszym tombie.

 

 

Edit wróciłem do domu więc wrzucę screeny.

 

Tak to wygląda po ponad 30 minutach grania na stock

https://i.imgur.com/dpNvB1u.jpg

 

A tak po kolejnych 20minutach wygrzewania, ale już w trybie OC z UV

https://i.imgur.com/nua1vTP.jpg

 

Co do ciszy

1500rpm to nie jest niesłyszalna wartość, słychać i 1000rpm, ogólnie obroty na poziomie 1000-1300 przy kulturalnych wentylach to dla większości cicha lub nawet bardzo cicha praca GPU. Każdy akceptuję inne wartości głośności, ale 2200rpm to jest wirówka w budzie i to jeszcze na 3 wentylach.

 

W filmiku zaraz po MSI, 3 wentyle na ~2200rpm od gigusia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

 

Zaznaczam, że przy 50% prędkości (1550rpm) karta jest niesłyszalna)

No to cie czeka wizyta u laryngologa przy 50% słychać karte wyraźnie ale nie jest jakos bardzo uciązliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cie czeka wizyta u laryngologa przy 50% słychać karte wyraźnie ale nie jest jakos bardzo uciązliwe

 

 

Stawiał bym raczej, że moja obudowa bardziej tłumi dźwięki oraz kwestia tego z jakiej odległości sprawdzamy poziom głośności :)

 

PHANTEKS Enthoo Evolv i około 1,2m odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra 80 stopni przesadziłem ale średnio mam 69-75 stopni max, obudowa jest dobrze wentylowana i ma przewiew :) Ogólnie jeżeli komuś zależy na niskich temp. to niech kupi innego RTXa. Z tym że ja akurat mieszkam w takim mieszkaniu gdzie chodzę całą zime w krótkich spodenkach i koszulce a kaloryfery mam wyłączone i jest u mnie bardzo ciepło, jak mam otwarte lekko okno to czasami temp. są niże o około 5 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić MSI Armor, mam od około 2 tygodni i jest cicho. Ja swojej karty nie słyszę, a przynajmniej nie wybija się ona ponad to co dochodzi cały czas z obudowy. Temperatury mam podobne jak lukadd ale też nie mam za to tak ciepło w pokoju jak ketiw555, a szkoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...