Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reQ_21

karta dźwiękowa/ dac - ISK HD9999

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

potrzebuję wzmocnienia dźwięku słuchawek ISK HD9999

 

sprzęt będzie używany stacjonarnie w komputerze PC.

 

Główne przeznaczenie to gry - chciałbym, żeby słuchawki wykorzystywały swój potencjał tak dobrze jak to potrafią w grach FPS 

 

miło by było, jakby dźwięk był "rozrywkowy" z odczuwalnym basem.

 

do dyspozycji mam 300zł (ogólnie jest to górna granica. jeśli wystarczy 200zł to wydam 200zł, jeśli trzeba 300zł to wydam 300zł)

 

może być DAC na usb lub karta dźwiękowa na PCI-express X1

 

nie mam nic przeciwko używkom 

 

co sądzicie o wzmaciaczach lampowych z aliexpress? do 300zł idzie trochę tego dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już to wiesz KLIK jak ma być tanie i nowe to AudioQuest DragonFly Black v1.5 w recenzji słuchawek KLIK ten dac jest nawet polecany. Osobiście zraziłem się do wewnętrznych kart dźwiękowych - trzaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DragonFly Black - spotkałem się z opiniami że na czułych słuchawkach szumi - lepiej wziąć przez internet z opcją zwrotu 14 dni, a najbezpieczniej zawsze będzie DAC po optyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki nie potrzebują specjalnie wzmacniacza, a to o co ci chodzi to efekty dźwiękowe z gier tzw. pozycjonowanie dźwięku. I nawet mimo innej karty muzycznej niż ta zintegrowana, możesz tego efektu na którym ci zależy nie uzyskać na tych słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nawet mimo innej karty muzycznej niż ta zintegrowana, możesz tego efektu na którym ci zależy nie uzyskać na tych słuchawkach.

Ponieważ? Mam te słuchawki i dobrze pozycjonują dźwięk w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki nie potrzebują specjalnie wzmacniacza, a to o co ci chodzi to efekty dźwiękowe z gier tzw. pozycjonowanie dźwięku. I nawet mimo innej karty muzycznej niż ta zintegrowana, możesz tego efektu na którym ci zależy nie uzyskać na tych słuchawkach.

 

uzyskać uzyskam. Słuchawki jak na zamknięte mają bardzo dobre pozycjonowanie (miałem przed nimi trochę otwartych i półotwartych), na integrze dają radę - tylko mam zepsuty panel przedni w obudowie i brak dodatkowego gniazda w karcie dźwiękowej - dlatego chciałbym zainwestować w jakąś dobrą dźwiękówkę.

 

poczytałem trochę na interecie i zdecydowałem, że takie ustrojstwo :

 

https://pl.aliexpress.com/item/Nobsound-HiFi-Bluetooth-4-2-cyfrowe-wzmacniacze-Home-Audio-Mini-pulpit-zintegrowany-wzmacniacz-Stereo-wzmacniacz-s/32934999005.html?spm=a2g17.search0104.3.174.5f157a30qatERY&transAbTest=ae803_3&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_3_10065_10068_319_317_10696_453_10084_454_10083_433_10618_431_10304_10307_10820_10301_10821_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103%2Csearchweb201603_53%2CppcSwitch_0&algo_pvid=a2d79a60-5472-4718-8772-46f2d9054d59&algo_expid=a2d79a60-5472-4718-8772-46f2d9054d59-29

 

może być najlepsze dla moich potrzeb. Bardzo dobre opinie na internecie zyskuje. Przy okazji dorzucę trochę mocy do swoich głośników, mam wzmacniacz słuchawkowy i łączność bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190122074938&SearchText=smsl+idea

 

To poczytaj jeszcze o SMSL IDEA :)

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/measurements-and-review-of-smsl-idea-and-audioquest-dragonfly-black-dacs.2397/

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/03/mobilny-wzmacniaczdac-dsd-smsl-idea.html

 

https://www.head-fi.org/threads/smsl-idea-portable-dac-amp.851110/

 

 

 

Z tego co wiem to best buy do słuchawek o niższej impedancji (do 100ohm).

 

Do mocniejszych potrzeba już: SMSL IQ

 

A do tych z duża ilością łomów: SMSL M8A DAC

 

Wszystkie trzy prezentują podobny, bardzo dobry poziom w/g wszystkich recenzji. Mało zniekształceń, dużo bit, dużo Hz, dobry SNR oraz wsparcie dla HiRes DSD512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190122074938&SearchText=smsl+idea

 

To poczytaj jeszcze o SMSL IDEA :)

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/measurements-and-review-of-smsl-idea-and-audioquest-dragonfly-black-dacs.2397/

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/03/mobilny-wzmacniaczdac-dsd-smsl-idea.html

 

https://www.head-fi.org/threads/smsl-idea-portable-dac-amp.851110/

 

 

 

Z tego co wiem to best buy do słuchawek o niższej impedancji (do 100ohm).

 

Do mocniejszych potrzeba już: SMSL IQ

 

A do tych z duża ilością łomów: SMSL M8A DAC

 

Wszystkie trzy prezentują podobny, bardzo dobry poziom w/g wszystkich recenzji. Mało zniekształceń, dużo bit, dużo Hz, dobry SNR oraz wsparcie dla HiRes DSD512

 

 

tylko szczerze mówiąc nie chcę wydawać takiej kasy tylko na poprawę dźwięku słuchawek, które kosztują mniej od tego DACa. Ale dzięki wielkie za ten sprzęt, jeśli to co wybrałem nie będzie spełniać moich oczekiwań to za jakiś czas zainwestuje w tego wariata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC1150 from Realtek branded as SupremeFX

 

Ta integra jeśli nie ma żadnych trzasków, pisków i szumów, to nie da się łatwo zastąpić lepszym układem w dobrej cenie.

 

 

 

To co zlinkowałeś to raczej wzmacniacz głośnikowy 2x50Wat niż wzmacniacz/dac słuchawkowy.

 

Parameter

Bluetooth-Chip: csr8630

Bluetooth Version: 4.0

Verstärker-Chip: tpa3116

Übertragungsbandbreite: 18 kHz (viele Bluetooth-Modul verfügbar auf dem Markt sind weniger als 15 kHz)

Eingangsspannung: DC 12 V-25 V

Harmonische Verzerrung: ≤ 0.5%

Frequenzgang: 20 Hz-30 KHz (± 1dB)

Frequenz: 50 hz-60hz

SNR: ≥ 92dB

Eingangsempfindlichkeit: ≤ 280mv

Nennleistung: ≤ 500 W

Trennung: ≥ 90dB

Load Impedanz: 4Ω 8Ω

Leistung: Ausgangsleistung: 50 W + 50 W

Eingabemodus: Bluetooth + Analog Input

Der Potentiometer von links nach rechts: Höhen-, Bass- und Gesamtvolumen

Ausgangsleistung:

Tipps: Nur in der Bedingung, dass Audio-Eingang und Versorgungsspannung/Strom genug, dann können Sie genügend Leistung.

12 V – ------ 8Ω Lautsprecher/12 W (L-CH) + 12 W (R-CH), 6 Ohm/20 W (L-CH) + 20 W (R-CH)

15 V – ------ 18 + 18 W, 4Ω 8Ω/mehr als 30 + 30 W

19 V – ------ 8Ω/32 + 32 W, 4Ω/mehr als 45 + 45 W

24 V – ------ 8Ω/38 + 38 W, 4Ω/mehr als 55 + 55 W

Paket: 1pc mit Verstärker

1 Netzteil

 

 

 

 

Specyfikacja wygląda słabo. Albo co najwyżej przeciętnie.

Szczególnie jak porównasz to do IDEA:

 

 

Specyfikacja techniczna

Miniaturowa obudowa zawiera najpotrzebniejsze elementy takie jak:

•złącze mikro USB, służące do podłączenia telefonu, tabletu czy też komputera.

•złącze słuchawkowe jack 3,5 mm do podłączenia słuchawek lub aktywnych głośników

•przyciski regulacji głośności

•dioda statusu pracy.

Wejście: Micro USB

Wyjście: Jack 3,5 mm

THD: 0,0011 %

SNR: 108 dB

Dynamika: 121 dB

Zakres impedancji słuchawek: 16 - 300 Ohm

Moc wzmacniacza słuchawkowego: 35,8 mW (32 Ohm, THD = 0,1 %); 31,6 mW (64 Ohm, THD=0,1%)

Wspierane formaty: 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz, 352,8 kHz, 384 kHz, 705,6 kHz, 768 kHz, DSD64, DSD128, DSD256, DSD512

Obsługa USB: 16 bitów, 24 bity, 32 bity, 1 bit

W komplecie:

•przewód USB A - micro USB

•przewód micro USB - micro USB

•przewód micro USB - USB typ C

Masa: 9,4 g

Wymiary: 60 x 16 x 6 mm

 

 

A nawet ALC1150 wstępnie na papierze prezentuje się lepiej, na testach też lepiej niż tamto coś ;)

https://pclab.pl/art66422.html

 

Zastosowano tutaj kodek Realtek ALC1150 współpracujący ze wzmacniaczem słuchawkowym. Układowi audio towarzyszą kondensatory Nichicona, a ścieżka oddzielająca sekcję audio od reszty laminatu jest podświetlana, co od dawna jest typowe dla płyt z serii ROG.

 

Wyniki testu audio

 

Frequency response (from 40 Hz to 15 kHz), dB +0.52, -0.80

Average Noise level, dB (A) -92.5

Very good Dynamic range, dB (A) 92.5

Very good THD, % 0.0037

Very good THD + Noise, dB (A) -82.5

Good IMD + Noise, % 0.017

Very good Stereo crosstalk, dB -90.9

Excellent IMD at 10 kHz, % 0.0080

 

Układ audio na płycie Asus Z170 Pro Gaming osiągnął bardzo dobre wyniki, zdecydowanie jedne z lepszych w całym teście.

 

 

 

Spodziewasz się prawdopodobnie czegoś, czego nie znajdziesz w tanim DACu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę tutaj się sprzeczał, bo te cyferki wyglądają lepiej na papierze - a w rzeczywistości wychodzi to raczej kwestia upodobań i czułości naszego słuchu.

 

Przeszedłem przez trochę DACów/kart dźwiękowych i słuchawek, między innymi :

xifi music, sound blaster Z, Fiio E10K olympus 2, a4tech g480, fiio K1

koss ur40, superlux hd668b, takstar hi2050, somic v2, ISK HD9999 i inne... Ba, nawet miałem Focal Listen (które były zachwalane na każdym możliwym forum za muzyczne bóstwa do 1000zł)

 

według mnie najlepszym "combo" do daily use oraz gier był xifi music i koss ur40 . Dźwięk był zbyt ostry, ale scena, pozycjonowanie oraz szczegółowość na genialnym poziomie (jak za tą cenę). Na tym zestawie potrafiłem usłyszeć w grach FPS pierdnięcie na drugim końcu mapy, gdzie inni na zestawach 4x droższych nie byli w stanie i dało się usłyszeć w miarę pozycjonowanie większości instrumentów z muzyki. Jednakże, brak PCI i budowa KOSS UR40 teraz mnie zniechęca :(

Ogólnie to miałem wrażenie, że jakikolwiek efekt "wow" po przejściu z alc1150 na wzmacniacz wywołała tylko xifi music... Cała reszta dodawała trochę charakterystyki do brzmienia, tutaj troszkę szersza scena, tutaj więcej basu, tutaj więcej trebli.. A Xifi Music po prostu wszystko upiększyła, instrumenty dostawały życia, pozycjonowanie 360° w grach też.

 

Jestem miło zaskoczony dźwiękiem i konstrukcją ISK HD9999. Jak na zamknięte słuchawki spisują się naprawdę dobrze, bardzo dobrze.

 

Stwierdziłem, że zakupię ten wzmacniacz z racji głośników, które od nowości niezależnie od wpiętego źródła grają przeciętnie (tak wiem, używam ich na biurku metr obok siebie a powinny być szerzej i swoją moc pokażą na ponad 50% głośności) a jak będzie się przyzwoicie sprawować na słuchawkach to go zostawię - jak nie to tak jak napisałem wcześniej, kupię tego SMSL. Ogólnie nie lubię minimalizmu w tego rodzaju urządzeniach, wolałbym jakieś pudło leżące na biurku - no ale tutaj nie o to chodzi. A sam "pomysł" wymiany to uszkodzony przedni panel w obudowie i czasami po prostu dźwięk się zniekształca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie możesz też rozważyć takie coś może kiedyś: https://pl.creative.com/p/amplifiers/sound-blasterx-g6

Powinno być nie gorsze niż stary SB z podobną charakterystyką. Do tego wsparcie powinno być długie i bezproblemowe. A u Crative wsparcie zazwyczaj jest słabsze niż w telefonach androidowe.

 

 

Prawdziwy efekt wow u mnie wywołuje przejście z ALC6xx na cokolwiek innego :D Budżetowe ALC to prawdziwy złom. Te lepsze moim zdaniem są ponadprzeciętne i tak jak piszesz, ich zmiany to przeważnie kosmetyka.

 

 

Ja osobiście jak miałbym wywalić kasę na sprzęt audi, to brałbym coś z konkretną specyfikacją i liczył na wpasowanie w gust ;)

 

 

Co do głośników Microlab Solo6c - one mają swój wzmacniacz. Będziesz je rozbierał i zasilał bezpośrednio z nowego nabytku, odcinając ten wbudowany? Nie wiem czy nie lepiej byłoby je odsprzedać i sobie kupić w takim wypadku wzmacniacz + inne głośniki. Pewnie nie jeden wzmacniacz miałby opcję wpięcia się do komputera cyfrowo czyli też mógłby robić za DAC dla słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boże, znowu pomyliłem pojęcia.

 

Rozumiem, że do tych głośników potrzebuję przedwzmacniacz czy po prostu muszę kupić głośniki pasywne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wzmacniacz czyli karta dźwiękowa ? Czy coś w stylu korektora? Bez znaczenia bo w środku głośników wzmacniacz jest słaby z odstępem sygnału od szumu - 85 dB.

 

Ten co planujesz kupić jest niewiele lepszy. W końcu tam jest klasa D napisana w tym chińczyku.

Musiałbyś ominąć wzmacniacz wbudowany w głośniki i podpiąć się do zwrotnicy ( jeżeli jest ) lub prosto w głośniki. Taka przeróbka z aktywnych na pasywne.

 

Tak wiem to tylko cyferki, ale w tanim sprzęcie słabe cyferki pokazują jasno, że nic wielkiego z tego nie ulepisz. Skoro pisałeś, że żadna karta dźwiękowa nie poprawiała ich grania, to jedyna opcja to przeróbka lub wymiana.

 

 

Moim zdaniem powoli idziesz w ślepy róg, jak ostatnio tutaj ktoś z glośnikami z cyfrowym kablem, słuchawkami USB i kartą muzyczną za 500zl, która defakto nie obsługiwała żadnego z tych urządzeń ;) Chociaż głośniki ostatecznie tam chyba można było podpiąć też analogowym kablem do dźwiękówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wzmacniacz czyli karta dźwiękowa ? Czy coś w stylu korektora? Bez znaczenia bo w środku głośników wzmacniacz jest słaby z odstępem sygnału od szumu - 85 dB.

 

Ten co planujesz kupić jest niewiele lepszy. W końcu tam jest klasa D napisana w tym chińczyku.

Musiałbyś ominąć wzmacniacz wbudowany w głośniki i podpiąć się do zwrotnicy ( jeżeli jest ) lub prosto w głośniki. Taka przeróbka z aktywnych na pasywne.

 

Tak wiem to tylko cyferki, ale w tanim sprzęcie słabe cyferki pokazują jasno, że nic wielkiego z tego nie ulepisz. Skoro pisałeś, że żadna karta dźwiękowa nie poprawiała ich grania, to jedyna opcja to przeróbka lub wymiana.

 

 

Moim zdaniem powoli idziesz w ślepy róg, jak ostatnio tutaj ktoś z glośnikami z cyfrowym kablem, słuchawkami USB i kartą muzyczną za 500zl, która defakto nie obsługiwała żadnego z tych urządzeń ;) Chociaż głośniki ostatecznie tam chyba można było podpiąć też analogowym kablem do dźwiękówki.

 

 

zróbmy w inny sposób w takim razie. Odpuśćmy temat słuchawek

w miarę proszę o pomoc w wyborze nowego sprzętu.

głośniki stoją w odstępie 60cm od siebie, poniżej metra do słuchającego

ogólnie to chcę wydobyć z głośników jak najwięcej przy akceptowalnej głośności (w przypadku microlabów jest to 30/60). Dźwięk rozrywkowy, muzyka różnorodna. Mile akceptowalny wyczuwalny bass.

 

no i tak :

nowe głośniki

wzmacniacz głośnikowy.

 

powiedzmy, że chcę wydać 500-600zł.

 

po tym wszystkim za jakiś czas kupuję SMSL do słuchawek.

 

może być sprzęt z chin.

 

Jakbym się bardzo uparł na tego nobsounda hifi z bt 4.2 (cena ~170zł) to byłby to zły wybór? Jakoś cenowo nie wypada to bardzo wysoko, a patrząc na testy i filmy na youtube wszyscy są zachwyceni co potrafi zrobić to ustrojstwo (niektórzy nazywają to "The best mini amp on market for this price") . W sumie tak myślę, że fajnie by było mieć bluetootha w tym

 

Co możemy tutaj wyczarować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowy sensowny sprzęt chyba Ci braknie, bo te 500-600zl to taka granica, gdzie głośniki aktywne - komputerowe mają sens a nieco wyżej zaczyna się normalny sprzęt stero.

 

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

 

Sprawdź opinię o Edifier R2600

 

A dokładniej ten fragment:

Opis: Poza modelem R2730BT, Edifier R2600 uważam osobiście na dzień dzisiejszy za ostatni godny polecenia głośnikowy produkt o zastosowaniu komputerowym, zanim zaczniemy wchodzić w rozważania nt. wyższości i opłacalności monitorów bliskiego pola oraz sprzętu pasywnego z osobnym wzmacniaczem stereo.

 

 

Idąc dalej w normalne audio, musiałbyś zdecydować, czy wolisz monitory czy może większe kolumny, które po bokach mają już normalnej wielkości głośniki niskotonowe ;)

Tutaj masz taki ciekawy temat, jak komputerowe kino bublowe ewoluowało w naprawdę ciekawe propozycje stereo:

http://forum.pclab.pl/topic/1269807-G%C5%82o%C5%9Bniki-5-1-ledy/page__st__60

 

Jesli kupisz wzmacniacz/amplituner z wejściem cyfrowym ( HDMI lub Optyczne ), to SMSL może okazac się zbędny. Za kartę dźwiękową będzie mógł wówczas robić Ci wzmacniacz i to do niego będziesz mógł podpinać słuchawki. Co jest ciekawą opcją bo z automatu można rozszerzyć budżet o kolejne 400-500.

 

Oczywiście swoje stare głośniki puścisz na allegro też za kilkaset PLN, więc może warto rozważyć skumulowanie kasy i zrobienia tego jakoś porządniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie chcę wydawać tyle hajsu na to wszystko.

 

ehhh. Dobra to zrobię tak. Zamówię dla testów tego nobsounda, którego sobie ubzdurałem.

 

Spróbuję go na razie zostawić jako wzmacniacz słuchawkowy. Czy to będzie dobry wybór czy nie okaże się w praniu.

 

Jeśli dźwięk nie będzie ok to przemyślę sprawe kupienia innego zestawu.

 

Nie ukrywam, że moim celem też było mieć pokrętło do zmiany głośności pod ręką - a nie w windowsie. No i tak jak wcześniej pisałem, po prostu mam zepsute gniazdo w panelu więc czy tak czy siak muszę coś kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym temat od początku, co masz, co chcesz kupić i ile masz pieniędzy? Nie wiem jak, ale temat z kupna DAC'a przeszedł przez kupno słuchawek i stanęło na kolumnach...

 

Combo ISK HD9999 + FX Audio DAC X3 czy może bardziej coś od SMSL będzie bardzo fajne w swojej cenie, pytanie czy musisz mieć słuchawki czy jednak wolisz głośniki. Do głośników też DAC by się przydał na dobrą sprawę...

 

Nobsound jest wzmacniaczem głośnikowym a nie słuchawkowym, do tego marnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym temat od początku, co masz, co chcesz kupić i ile masz pieniędzy? Nie wiem jak, ale temat z kupna DAC'a przeszedł przez kupno słuchawek i stanęło na kolumnach...

 

Combo ISK HD9999 + FX Audio DAC X3 czy może bardziej coś od SMSL będzie bardzo fajne w swojej cenie, pytanie czy musisz mieć słuchawki czy jednak wolisz głośniki. Do głośników też DAC by się przydał na dobrą sprawę...

 

Nobsound jest wzmacniaczem głośnikowym a nie słuchawkowym, do tego marnej jakości.

 

 

no właśnie docelowo zmierzałem do tego, żeby kupić urządzenie które obsłuży słuchawki oraz głośniki.

 

znalazłem wyższy model tego FX-Audio X6 - który teoretycznie mógłby być tym czego szukam. Jakieś opinie na jego temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX Audio robi dobry sprzęt w swoich cenach, więc będzie OK, pytanie czy zgra się dobrze z tymi słuchawkami, poczytaj więcej w jaki sposób to gra.

 

Odnośnie głośników, pytanie czy zamierzasz korzystać z aktywnych które w większości są przeciętne (monitory studyjne lepsze, ale to już grube pieniądze) czy będziesz chciał budować zestaw wzmacniacz + kolumny pasywne. W pierwszej opcji wystarczy Ci DAC/AMP słuchawkowy taki jak DAC X3, X6, Fiio E10k, Prodigy Cube czy cokolwiek podobnego. W drugiej sytuacji masz dwa wyjścia, standardowo kupno osobnego wzmacniacza do kolumn (taniej, lepiej, można zmienić, dopasować) lub kupno czegoś w stylu SMSL AD18, jest to DAC, AMP głośnikowy, AMP słuchawkowy, ma też bluetooth. Do podstawowego stereo da rade, pytanie czy potem łatwo go odsprzedaż gdy będziesz chciał kupić coś lepszego/innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem chłopaki, że patrzycie tutaj pod kątem 100% wykorzystania odsłuchu i możliwości sprzętu audio, jednakże wydaje mi się że trochę przeceniacie moje oczekiwania.

 

Docelowo chciałbym zrobić tak, żeby mieć kontrolę dźwiękiem z głośników i słuchawek na jednej skrzyneczce (tudzież DAC-a), żebym nie musiał się bawić w zmienianie głośności oraz źródła dźwięku w windowsie oraz oczywiście napędzić słuchawki.

 

Microlaby Solo6C od początku uważałem za zły zakup głośników na biurko i trzymałem je jedynie z lenistwa i wydaje mi się, że takie modecomy MC-MHF60U czy r1600tiii spełniły by moje oczekiwania - ale to dalej głośniki ze wzmacniaczem.

 

Rzeczywiście, nie idzie kupić jakiś sensownych, biurkowych głośników do 300zł które by PRZYZWOICIE grały z np takim FX-Audio?

 

niech już będą używki skoro nowe ciężko dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, używane Solo 6C, Modecom SHF120U, ale to raczej propozycje na duże stabilne biurko i nieco dalszy odsłuch niż sprzed monitora, inaczej może małe Edifiery R1600TIII

 

Jeśli chodzi o regulację głośności kolumn z np. DAC'a (tudzież combo DAC/AMP słuchawkowy) - tak się nie robi, zawsze regulujesz ostatnim wzmacniaczem, czyli w tym przypadku na głośnikach DAC idzie w opór a regulujesz na kolumnach, inaczej będą szumy (zauważalne) i po prostu gorsza jakość. Jeśli chcesz jedną regulację to może jakiś wzmacniacz z wyjściem słuchawkowym podpięty pod dobry DAC, do tego kolumny pasywne, albo coś w stylu SMSL AD18, ale to wszystko będą koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, w takim razie robię tak.

 

Poczytałem trochę na temat FX-Audio X6 i wybiorę ten model. Przedstawiają to jako godna alternatywa SMSL M3 (który przy okazji ma słabej jakości pokrętło) oraz lepszy Prodigy Cube. Na aliexpresie za około 200zł, więc cena akceptowalna. Bardzo się zastanawiałem nad tym SMSL Idea - ale jednak takie rozwiązanie mnie nie interesuje.

 

Dodatkowo przeczytałem, że przydało by się kupić jakiś lepszy zasilacz - bo ten w zestawie jest słaby. Polecają zasilacz ABASCO 12V/3A - jednakże, równocześnie pisze też że ma dużo zapasu i są ciężko dostępne. Jesteście w stanie jakąś alternatywę zaproponować?

 

temat głośnikowy przemyślę czy będę się pakował w jakiś droższy zestaw czy po prostu sprzedam microlaby i zakupię coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o regulację głośności kolumn z np. DAC'a (tudzież combo DAC/AMP słuchawkowy) - tak się nie robi, zawsze regulujesz ostatnim wzmacniaczem, czyli w tym przypadku na głośnikach DAC idzie w opór a regulujesz na kolumnach, inaczej będą szumy (zauważalne) i po prostu gorsza jakość.

Tak jest może przy kiepskich DAC, bo przy na prawdę dobrym DAC w postaci TC Electronic BMC2 takich problemów nie miałem (sprawdzone na monitorach ADAM A7X i APS IO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest może przy kiepskich DAC, bo przy na prawdę dobrym DAC w postaci TC Electronic BMC2 takich problemów nie miałem (sprawdzone na monitorach ADAM A7X i APS IO).

Raczej chodzi o wzmacniacz a nie DAC, monitory studyjne nie są nieco innym przypadkiem? Je chyba zazwyczaj kontroluje się z np. interfejsu. Jak podgłośnisz wzmacniacz bez podpiętego źródła to też szumi. Po za tym autor szuka taniego rozwiązania, w jego przypadku będzie dokładnie tak jak opisałem

 

 

fliper - a co Ci nie odpowiada w Solo 6C? Jeśli rozmiar i to że nie grają najlepiej z biurka to może tak być, z tym że wtedy jesteś skazany na jakieś małe wypierdki które nie będą miały niskiego basu i nie zagrają zbyt głośno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...