Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vichaister

[10 000 zł?] Gry / Grafika komputerowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za niedługo będę przymierzać się do zakupu nowego komputera, chciałbym, aby to była prawdziwa bestia, grywam w różne najnowsze tytuły i zależy mi na maksymalnych detalach podczas rozgrywki z maksymalną płynnością. Zajmuję się także projektowaniem w programach typu Photoshop i Illustrator. Nie znam się obecnie na tych wszystkich podzespołach i też nie wiem jaki budżet dokładnie przeznaczyć na cały zestaw, orientacyjnie niech będzie to 10 000 PLN, ale może to być zarówno mniej jak i więcej.

Na czym mi zależy? Podzespoły, które zrobią z komputera prawdziwego potwora, bestię, której pozazdrościć by mógł pracownik NASA :D

 

[Obudowa] Chciałbym mieć obudowę wyglądającą kosmicznie, z chłodzeniem wodnym czy co tam się teraz stosuje, zaznaczę jeszcze raz, że wygląd ma dla mnie ogromne znaczenie.

[Monitor] koniecznie musi mieć 144 Hz lub więcej, grywam w gry typu Counter-Strike, a tam ma to ogromne znaczenie. Wielkość i rozdzielczość? Kurde, nie wiem jakie powinny być, obecnie mam Full HD i 21,5 cali, chciałbym coś większego, ale czy od razu jakieś 4k? Chyba to by była lekka przesada, chociaż nie wiem - nie znam się na tym, zdam się na wasze rady.

[Procesor] oczywiście z górnej półki, jakieś i7 czy i9 czy co tam teraz produkują.

[Dysk] Chciałbym ten superszybki, SSD czy cos takiego, jeśli są zbyt drogie to może być jeden SSD na sam system i drugi już ten zwykły.

[Karta Graficzna] Chcę prawdziwą bestię, im mocniejszą tym lepszą, i obowiązkowo od Nvidia.

[RAM] Nie wiem jakie jest teraz zapotrzebowanie na pamięć RAM, powiedzmy, że 32GB chciałbym mieć.

Ostatnie życzenia: Chciałbym, aby ten komputer mógł pracować możliwie cicho, wiem, że jak bestia to i głośna, no ale może coś się uda wykombinować, nie chciałbym traktora w domu. No i oczywiście ma to być komputer na w cholerę długie lata, właśnie po to budżet jest duży, aby za 5 lat nie kupować nowego komputera. No i ta obudowa to na serio ma być kosmiczna, ma się świecić, latać po piwo do lodówki, mieć dobre chłodzenie i jak odwiedzi mnie przedstawiciel obcej cywilizacji to chcę, aby po zobaczeniu tej obudowy pomyślał, że to część jego statku kosmicznego. Sorry za te fantazję, no ale rozumiecie o co chodzi? :D

 

Czekam z niecierpliwością na propozycje, z zakupem mi się jednak nie śpieszy, jeśli wychodzi jakaś nowa seria kart graficznych czy jakichś procesorów to z 2-3 miesiące byłbym w stanie poczekać. A no i system oczywiście Windows 10, ale to chyba jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10000 zl - monitor - system to przy.dobrym wietrze około 8000 zl na zestaw. Różnego.rodzaju led rgb, aio dalej pochłaniają budżet gdzie w przypadku obecnego topu, to te 8000 zl to malo.

 

Z innego tematu https://proline.pl/koszyk/046b96c9

 

Albo ryzen 7 i rtx 2080 https://proline.pl/koszyk/72f1840d

 

Szkielko 1440p i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caps, dlatego napisałem, że 10 000 zł to cena orientacyjna, a rzeczywisty koszt może być zarówno większy jak i mniejszy. Z poleconego przez ciebie zestawu dysk wydaje się spoko, procesor na pewno też jest z górnej półki, tak samo jak płyta główna. Co do reszty podzespołów nie jestem przekonany, obudowa na pewno nie jest tą, której szukam. A ta karta? To jest jakiś jeden z najlepszych modeli obecnie? A te dodatkowe chłodzenie do procesora to jest zamiast tego podstawowego z boxa? Podoba mi się ta nazwa ,,be quiet". A co do RAMu to raczej bym wolał mieć 32GB w dwóch kostkach (16GB na jedną).

 

Ogólnie dzięki za propozycję, zawsze to jakiś punkt zaczepienia. A jeśli chodzi o kwestią monitora to moglibyście coś doradzić, jestem w tym zielony, wiem tylko, że muszę mieć monitor z wysokiej półki i ma mieć 144Hz lub więcej.

 

A i procesor na pewno od Intela będę chciał, AMD mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jeśłi chciałbyś mieć topa nie z mainstreamu to 30k będzie za mało. Tak jak pisał caps monitor i system na start zjadają ze 2k pln więc zostaje 8k co wcale

nie onacza, że komp będzie "prawdziwą bestią"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż odudowy, które Cię interesują.

 

Jak pójdziesz w jakiegoś obisdana, trident 4x8 rgb, aio kraken (choć nie polecam przy oc 9900kz racji nawiewu na vrm), gpu serii strix 2080/2080ti, to i 13 000 pójdzie na pudło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poof, jeśli rzeczywisty koszt przekroczy 10 000 zł to nic się złego nie stanie, tylko, żeby nie zrobiło się za chwilę z tego 20 000 zł, bo tyle w życiu bym za komputer nie dał. Powiedzmy, że 10-11 tysięcy to ma być sama ,,skrzynka", a monitor i system to niech będzie osobny zakup. No i koniecznie musi być kozacka obudowa w kwestii wyglądu, i z jakimś chłodzeniem wodnym.

 

Caps, https://www.komputronik.pl/product/456398/deepcool-obudowa-z-chlodzeniem-genome-ii-wh-bl.html?gclid=Cj0KCQiAm5viBRD4ARIsADGUT25fEB9jvunS82ebUfKW8c33DDBJ-qM72HE96JWvJHSNMAaoJpJ9NKkaAo8UEALw_wcB

Taka obudowa to mniej więcej coś o co mi chodzi, tyle, że mogłaby się bardziej świecić, bo ja lubię kiedy się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kozacka obudowa to Phanteks Enthoo Elite za ponad 4 kafle, gdzie można wewalić dual loopa. Sprecyzuj swoje pojęcie "kozackiej" obudowy. Chłodzenie wodne na procka i gpu to już spore pieniądze (na dobrą sprawę ~ 7k), (nie licze szrotów typu AIO) tylko normalne LC. Chłodzenie AIO mija się z celem w Twoim przypadku (będzie to tylko ładnie wyglądać i nic poza tym), do intela na porządne OC i tak delid zalecany, bo to co mają pod czapą to śmiech nba sali. Opłacalnośc tej i9 też jest wątpliwa na tle procków 6/12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poof, sprecyzowałem pojęcie kozackiej obudowy już w pierwszym poście, a w poprzednim podałem przykład, ale tego akurat mogłeś nie widzieć, bo to było po edycji. Więcej niż 1 tysiąc nie chciałbym przeznaczyć na obudowę, powiedzmy, że 1 tysiąc to taka granica. Obudowa ma wyglądać kosmicznie, ma się świecić i sprawiać wrażenie bardzo nowoczesnej.

 

A i żadnej karty i procka podkręcać nigdy nie zamierzam, nie lubię bawić się w takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z waszą pomocą udało mi się stworzyć zestaw, który według mnie sprosta moim wymaganiom. Chciałbym was prosić o ewentualne poprawki i ogólną ocenę i czy wszystko będzie pasować itp.

 

Karta Graficzna: MSI GeForce RTX 2080 SEA HAWK EK X

Procesor: Intel Core i9-9900K Octa Core

Płyta główna: Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI

Dysk: SSD Crucial MX500 2TB SATA3

RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 32GB,2400MHz, CL14

Zasilacz: be quiet! POWER ZONE 650W

Chłodzenie procesora: be quiet! Dark Rock 3

Napęd: Pioneer BLU-RAY Recorder wewn x16 SATA

Obudowa: Deepcool Genome II

Monitor: MSI Optix MAG241C

System: Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM

 

Całość wychodzi 13 500 zł, jest chłodzenie wodne zarówno w obudowie jak i w karcie graficznej, wszystko wyglada ładnie.

To co o tym sądzicie? Można coś pozmieniać, poprawić? Czy taki zestaw jest już idealny? A i czy ten zestaw będzie pracować cicho? Po raz drugi zaznaczę, że nie chciałbym traktora w domu. A i jak coś da się zmienić na tańsze, a tej samej jakości i tych samych osiągów to chętnie to zrobię, im taniej tym lepiej, byle nie tracić na jakości i osiągach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten RAM 2400MHz jakoś mnie nie przekonuje przy 9900K, solidnej płycie i RTX 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram to jakas pomylka, jak juz sie bawic to na bogato cos szybszego.

 

Tak jak Ci pisali wczesniej, na pelne wodne licz kilka dobrych tysi. Nie wiem jak w praktyce to co tutaj jest :D

 

Co do dysku osobiscie wolalbym 2 SSD zamiast 1 (jeden na system tylko - latwiejszy format, kopia zapasowa).

 

Widze mocne parcie na wiejski festyn ledowy - proponuje listwe RGB na pilocika do srodka z bazarku za 20zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Polecicie mi w takim razie jakiś RAM zamiast tego? Przypomnę, że chciałbym 32GB (2x16).

Co do dysku to w sumie dobra sugestia, ten 2TB zostawię, ale dokupię dodatkowo jakiś 250GB na sam system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Na co Ci Dark Rock 3 oraz w jaki sposób chcesz podłączyć napęd SATA w wybranej przez siebie obudowie?

 

Jeżeli chodzi o pamięci, to tutaj nie ma się co oszczędzać tylko coś na B-Die pod OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci bierz te .Na 100% Samsung b-die

 

G.Skill Trident Z, DDR4, 3200MHz, CL14 (F4-3200C14D-16GTZ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caps, właśnie dlatego zapytałem was czy wszystko do siebie pasuje... Jeśli ten napęd nie pasuje do tej obudowy to trudno, zakupię jakiś inny, czyli rozumiem, żeby nie brac napędu SATA tylko na przykład jakiś pod USB. A co do Dark Rock 3, nie rozumiem twojego pytania. Coś jest nie tak z tym układem chłodzenia czy co? Dziwnie pytasz na co mi on jest, wyobraź sobie, że układ chłodzenia do procesora jest mi potrzebny do... (uwaga!) chłodzenia procesora, a to, że się na tym nie znam to już osobna kwestia, gdybym się na tym znał to bym nie zakładał tematu na forum. Wiesz, zawsze możesz od razu wyjaśnić w czym w czym leży problem, a nie zadawać pytania w stylu ,,Na co ci to?" bez pisania o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy po 13-14 tysięcy do grania w FullHD. Litości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caps, nie po to kupuję monitor 144 Hz, żeby grać w wyższej rozdzielczości na tylko 60 fpsach... Trochę o tym czytałem i zdecydowałem się na rozdzielczość 1080p. Coraz to nowsze tytuły są coraz bardziej wymagające i nawet najmocniejszy dzisiejszy sprzęt za pewien czas nie będzie mógł pochwalić się 144 fpsami na najnowszych tytułach w 1440p, właściwie to już nie może - i to sprzęt mocniejszy od tego, który planuję kupić. W 1080p sytuacja wciąż ma się dobrze. To mój punkt widzenia, mogę poznać twój? Czy słowo ,,litości" ma mi wyjaśnić wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caps, właśnie dlatego zapytałem was czy wszystko do siebie pasuje... Jeśli ten napęd nie pasuje do tej obudowy to trudno, zakupię jakiś inny, czyli rozumiem, żeby nie brac napędu SATA tylko na przykład jakiś pod USB. A co do Dark Rock 3, nie rozumiem twojego pytania. Coś jest nie tak z tym układem chłodzenia czy co? Dziwnie pytasz na co mi on jest, wyobraź sobie, że układ chłodzenia do procesora jest mi potrzebny do... (uwaga!) chłodzenia procesora, a to, że się na tym nie znam to już osobna kwestia, gdybym się na tym znał to bym nie zakładał tematu na forum. Wiesz, zawsze możesz od razu wyjaśnić w czym w czym leży problem, a nie zadawać pytania w stylu ,,Na co ci to?" bez pisania o co chodzi.

 

A czy przypadkiem obudowa przez Ciebie dobrana nie jest razem w komplecie z chłodzeniem?

 

 

Caps, nie po to kupuję monitor 144 Hz, żeby grać w wyższej rozdzielczości na tylko 60 fpsach... Trochę o tym czytałem i zdecydowałem się na rozdzielczość 1080p. Coraz to nowsze tytuły są coraz bardziej wymagające i nawet najmocniejszy dzisiejszy sprzęt za pewien czas nie będzie mógł pochwalić się 144 fpsami na najnowszych tytułach w 1440p, właściwie to już nie może - i to sprzęt mocniejszy od tego, który planuję kupić. W 1080p sytuacja wciąż ma się dobrze. To mój punkt widzenia, mogę poznać twój? Czy słowo ,,litości" ma mi wyjaśnić wszystko?

 

Czy grywając w te gry, w które grasz potrzebujesz 144 klatek? Co to za tytuły? Szybkie gry online? Dlaczego nie rozważasz 1440p razem z G-Sync, który płynność animacji i tak Ci zapewni przy mniejszym fpsie ale w wyższej rozdzielczości 1440p, co też powinno oko cieszyć.

 

Kupujesz RTX 2080 prawie w cenie RTX 2080Ti więc w sprawie wydajności, opłacalności nie będę tutaj zabierać nawet głosu. Mam całkowicie inne podejście do tematu i tutaj się po prostu z tym nie dogadamy. Moje rady nie dotrą do Ciebie, Twoje argumenty nie przemówią do mnie.

 

To "litości" nie było do Ciebie. Nie sądziłem po prostu, że ktoś na forum poleci komuś zestaw za 13 500 zł do grania w FullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z Capsem. kopm za 13,5k do grania w FHD to przegięcie po całości. Do FHD to komp za 4.5k (monitor juz wliczony) wystarczy na długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy w co zamierza grać. Pisał coś o CS to takie szkło ze fhd 144hz jest najlepsze. Choć tu wystarczy sprzęt za dobre 5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa posiada chłodzenie wodne, ale nie wiem czy to wystarczy, dlatego pomyślałem też o osobnym chłodzeniu procesora, w końcu karta ma swoje własne to chyba procesor też powinien. Ale jeśli mam je brać to raczej Noctua NH D15 polecone na innym forum. Jeśli chodzi o tą kartę graficzną, chciałbym ją kupić ze względu na fakt, że posiada ona chłodzenie wodne, nie posiada żadnych wentylatorów, a to czyni ją bezhałasową, a na tym mi zależy. Ktoś z innego forum polecił mi jeszcze Palit GeForce RTX 2080 GameRock Premium 8GB, kosztuje około 3500 zł, a zatem 700 zł tańsza i podobno cicha, przemyślę jej zakup. A co do monitora, to jeszcze należy pamiętać nie tylko o tym jakie gry są teraz, ale jakie będą za parę lat, kiedy na 1440p będę mieć kiedyś już ze 40-50 fpsów to na Full HD dalej będzie powyżej 70, a ten problem może przyjść szybciej niż nam się wydaje, sprawdzałem już testy kart graficznych na internecie dla 1080p i dla 1440p i nie wygląda to zbyt optymistycznie, dlatego wolę trzymać się 1080p, płynność ma po prostu dla mnie troszkę większe znaczenie niż rozdzielczość ekranu. Jeszcze trochę o tym poczytam, rzeczywiście coś mnie kusi, żeby wziąć jednak większy monitor i 1440p, no ale na chwilę obecną zostaję przy Full HD. Pamięć RAM natomiast zmieniłem na G.Skill Trident Z, DDR4, 32GB,3000MHz, CL15, mam nadzieję, że będzie okej.

 

No i tak jak mówi Kamilo, gram dużo w CS:GO, a tam 144 fpsy to dzisiaj niemalże podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy w co zamierza grać. Pisał coś o CS to takie szkło ze fhd 144hz jest najlepsze.

 

Czyli składałeś kompa za 13 500 zł pod CS:GO?

 

Obudowa posiada chłodzenie wodne, ale nie wiem czy to wystarczy, dlatego pomyślałem też o osobnym chłodzeniu procesora, w końcu karta ma swoje własne to chyba procesor też powinien.

 

Masz chłodzenie CPU razem w zestawie z obudową. Chyba, że chcesz na AiO nałożyć jeszcze Dark Rock.

 

Nawet nie wiesz co kupujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co kupuję, dlatego was pytam :D

A skąd wniosek, że składam kompa za 13 500 zł pod CS:GO? Kto tak napisał? Pisałem, że komputer składam pod najnowsze gry oraz pod projektowanie w programach Photoshop i Illustrator i napisałem to już w pierwszym poście, gram też w CS:GO, ale to nie jest jedyna gra w jaką gram. Nie wysuwajmy od razu pochopnych wniosków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...