Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LegionMonsterX

Upgrade PC ~700-750zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu publikowałem tu post odnośnie wymiany karty graficznej ale jeszcze tego nie zrobiłem bo wychodzi na to że musze nie tylko ją wymienić, zmienił się trochę budżet oraz chcę się upewnić/zapytać o kilka rzeczy. Mianowicie posiadam aktualnie i5 4460 na płycie msi h81m-p33, 12 gb ram, gtx 750 1gb, zasilacz od fortrona 300w (dokładny model w sygnaturze) , wszystko siedzi w małej obudowie zlaman t3. Do karty mam podpięty monitor Samsung S19C150 (1366x768 60HZ) który ma tylko jedno wyjście analogowe.

 

-Kartę chciałbym zamienić tak do około 400zł (może bym znalazł rx 470 mining? Jeśli nie to jaka alternatywa?)

-Zasilacz chciałbym znaleźć w przedziale 100-150zł (jeśli chodzi o używane to na co patrzeć/pytać przy zakupie?)

-Monitor do około 200zł (nie musi być duży, obecnie nawet mi 18,5 cala ale jeśli mógłby być większy to chętnie)

 

Chciałbym jeszcze zapytać:

 

1. Czy jest możliwość użycia jakiegoś rodzaju konwertera zamiast wymiany monitora?

2. Czy można użyć przejściówki molex-pcie (czy jest to bezpieczne) a jeśli tak to czy zasilacz da radę z tym zestawem

3. Czy karta graficzna będzie pasowała do obudowy? Mam na myśli to czy na przykład każda karta ma to "załamanie" i "dziurki" na przykręcenie karty do obudowy po takiej samej długości, czy to aluminium nie będzie za długie i nie będzie można jej przykręcić? (Mam nadzieję, że rozumiecie)

4. Czy może wystąpić bottleneck gdy wymienie na tego RX?

 

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słaby zasilacz dla rx470. Tani, dobry zasilacz do twojego zestawu i tej karty to np nowy Chieftec iArena 500w za 140zl.

Mońitor musisz wymienić, na jakiś z dvi żeby ten rx470 można było podłączyć.

Typowego botlenecka mieć nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wisi masa 470 miningów i normalnych, do 450zł spokojnie znajdziesz coś na kup teraz. Zasilacz np ten Vero l2 500w za 129zł, dopytaj o gwarancję.

Odnośnie monitora, jak wymiana to już na coś 1920x1080 (FHD). zwracać uwagę na stan matrycy (rysy, bad pixele itp), no i z jakąś gwarancją.

Co do pytań:

1) Tak, konwerter analogowo cyfrowy. Szukasz po prostu przejściówki z d-sub/vga na HDMI czy tam inne złącze cyfrowe jakie potrzebujesz.

2) Można ale ogólnie nie zalecam. Dobrew zasilacze mają 2x 6+2. Z twoim prockiem, ramami i rx 470 będzie to brało pewnie jakieś ~ 250w czyli może być lipa.

3) Będzie pasować.

4) Nope.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Tak, konwerter analogowo cyfrowy. Szukasz po prostu przejściówki z d-sub/vga na HDMI czy tam inne złącze cyfrowe jakie potrzebujesz.

W przypadku RX'a nie mogę znaleźć przejściówki vga/dvi-d. Są tylko ze złączem żeńskim a ja potrzebuje męskie. Czyli jednak konieczna wymiana monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie co do tej karty. Będzie chodziła jak "odkurzacz" czy da się pracować? O referentach to słyszałem jedynie opinie "to odkurzacz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie co do tej karty. Będzie chodziła jak "odkurzacz" czy da się pracować? O referentach to słyszałem jedynie opinie "to odkurzacz".

Na forum jest już mini test tej karty rx470 mining poszukaj. Nie jest jakaś bardzo głośna, do cichych radeony niestety nie należą ale ustawienie krzywej wentylatorów w Afterburner powinno załatwić sprawę.

Tu jest temat o niej : http://forum.pclab.pl/topic/1270902-ASUS-Mining-RX470-za-400PLN-miniTEST/page__st__60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...