Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zarzew

Zasilacz bequiet! PURE POWER 10 600W

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam takie pytanie,

Mam kartę graficzną GTX 780, wymaga podłączenia dodatkowego zasilania 8+6pin.

Obeczny zasilacz piszczy przy używaniu grafiki w 100%.

 

Zamówiłem zasilacz z opisu tematu. Ma dwa wyjścia 12V jedno 32a i 28A, Grafika potrafi pobrać 352W (sprawdzone przy lekkim oc w moim drugim komputerze.)

 

Czy podpięcie jednej wtyczki z jednej lini 12V a drugiej z drugiej coś zmienia? coś pomaga? czy potem wszystko i tak idzie w jeden kabel i nie ma sensu?

 

b0e27b7b7f45f368gen.jpg

 

6bc6bcd1f22b34f4gen.jpg

 

b9ca74e1fe2cca63gen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350W ciągnie raczej cały system z tym GTX 780. Sama karta łyka jakieś 220-250W. Możesz ją podłączyć na dwóch osobnych kablach - z jednego wtyczka 8-pin, z drugiego 6-pin. OCP nie włączysz, bo mimo, że producent podaje odpowiednio 32A i 28A na poszczególnych liniach, to zabezpieczenie zaskakuje dopiero przy jakichś 37A na każdej z linii 12V.

 

Ten BQ to nie był najlepszy wybór, chociaż wiele zależy od tego ile za niego dałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za zasilacz dałem 180zł za używany 3 miesiące z gwarancją i zakupiony w x-kom-ie, akurat w lokalnym salonie to też i blisko w razie czego z reklamacją. Oraz sugerowałem się certyfikatami 80PLUS Silver a nie brązowe.

 

Moim zdaniem jest to spoko cena. Do 300zł chyba ciężko będzie coś znaleźć a chciał bym mieć zasilacz nie 10-cio letni tylko coś jeszcze na gwarancji. Coś rocznego czy dwu letniego tak by podziałało jak poprzedni zasilacz, który kręci się już z 7dmy albo 8smy rok.

 

w podobnej cenie (200 - 250zł) mogę kupić:

BE QUIET PURE POWER L8 630W

SILENTIUMPC ATX VERO L2 600W 80PLUS BRONZE

SILENTIUMPC ATX VERO M2 600W 80PLUS BRONZE

BE QUIET PURE POWER 11 600W 80+Gold

 

dodam od razu, że nie zależy mi na modularnych zasilaczach, kable są ok, tym bardziej, że mam otwartą obudowę bo wtedy mam bardzo fajne temperatury :)

 

Na starym zasilaczu przy testach na occt memtestach i 3dmarkach. cały zestaw pobiera 480w testowane miernikiem takim co się w kontakt wtyka. Tylko, że zasilacz zaczyna delikatnie piszczeć to taki test robiony z sercem w gardle :)

 

P.S

Dla czego BQ to nie jest dobry wybór? czytając forum polecają focusy. Czym tak naprawdę różni się jakiś lepszy polecany zasilacz od tego który mam, któy kupiłem lub z listy, którą napisałem?

 

Dzisiaj się okazało, że muszę kupić zasilacz teściowej to dla tego podałem taką listę któę mogę kupić nowe lokalnie i na miejscu są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure Power 10 jest niezły, na pewno lepszy od takiego Vero L2. Focus ma stabilniejsze napięcia, lepszej jakości kondensatory, niższe tętnienia, lepszą jakość wykonania i wentylator, dłuższą gwarancję, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...