Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bejzbol

Wymiana karty GTX1070 czy RTX2060

Rekomendowane odpowiedzi

RTX2060 namieszał troche na rynku osttanio stąd ponawiam pytanie o upgrade sprzętu:

Aktualnie posiadam:

 

Pamięć Ballistix 16GB (4x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered

Procesor Intel Core I5-4570, 3.2GHz, 6MB

Karta graficzna MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit)

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85

Zasilacz SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold

Dysk SSD Crucial M500 120GB SATA3 2.5' 500/130 MB/s + 1tb wd

Obudowa SilentiumPC Armis AR3 TG

 

Komp głównie do gier fps czyli battlefield czy cod wwII, a obecnie pubg - tu przydała by się poprawa. Często też używam Photoshopa i Premiere ale w tym konfigu do tych zastosowań wystarcza. Problem z pubg tam na niskich jest między 40 a 50 fps. Wąskim gardłem wydaje mi się karta i procek.

 

Co wybrać? Używaną 1070 czy 1070ti czy już się nie pakować w starą generację i lepiej wziąć RTX2060? Budżet powiedzmy około 1500 zł na upgrade. Domyślam się że procek będzie bottleneckował ale w koljenej fazie upgradu za 2 lata poleci właśnie płyta, ram i procek (właśnie tylko na co wymieniać później?). Raytracing mnie nie interesuje, gry tylko w fullhd. Miałem MSI i chciałbym 1070 też z MSI więc ceny za używki robią się podobne jak za nową rtx i nie wiem co zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz duży temat z tym samym.. nowy 2060 do 1600zl lub używka 1070Ti jeśli korzystna cenowo.

 

Ale z takim ramem to i tak wszystko będzie ograniczać minimalny fps w pubgu i niewiele to da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz skupilem się na procku a tu gdzie indziej leży problem... Czy do tej płyty jestem w stanie wsadzić jakiś lepszy RAM czy już przeczekac i zmienic z płytą i prockiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione gry potrzebują mocnego CPU. Jedyny sens jaki tu widzę to wymiana procka na i7 i używany gtx 1070 zmieścić się w budżecie i będzie to najbardziej optymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej specyfikacji to nawet 1070 nie będzie w pełni wykorzystana. Nawet jak wyminiesz procka na i7 to i tak Ram będzie tym hamulcowych.

 

Mnie ogólnie śmieszą wypowiedzi co niektórych w różnych tematach, że taka GTX 1080/GTX1070TI to nie koniecznie nadaje się do 1440p, bo nie jest wstanie utrzymać stałych 60FPS na wymaksowanych detalach w takim Odysssey.

Jeśli by tak na to patrzeć to w chwili obecnej nie ma GPU do 4K, bo nawet 2080Ti nie trzyma 60FPS w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1080p i i5 4570 + 1600 CL9 max to GTX 1060 6GB, i7 4770 sobie jeszcze jakoś poradzi z RTXem 2060, 1600 CL9 ma takie opóźnienia jak 2666 CL15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować 1060 teraz to jest chyba całkiem bez sensu, chce już wziąć coś ze jak za jakiś czas wymienie procka z ramem to żeby działało spójnie. Czyli potrzebny mi zakup przyszłościowy, wiem że teraz taki 2060 się będzie trochę nudził, ale za rok czy dwa nie będzie mi ksztusil nowszego procka czy ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hary76

Nie chce mi sie pisać tego 100 raz.Na wakacje wszystkie ptaki ćwierkają o świetnych prockach.Nawet jeśli się to nie wydarzy ,to spadną ceny intela.A co do karty! na litość boską poczytajcie sobie portale które siedzą w kartach i wróżą z fusów i siedzą w tym biznesie.Karta 2060 jest to karta przejściowa od NVIDI i zaraz jak wypuści karty AMD i w zależności od wydajności wyjdą te modele kart od NVIDI.Ta karta na litość boską to zapchajdziura za 1750.I nigdzie z tą kartą nikt daleko nie zajedzie.Bo na koniec roku ,liczba 5% gier w których ta karta nie daje sobie rady, drastycznie zostanie zwiększona.I srki ale trzeba mieć nasrane w głowie żeby dawać 1750 na rok za karte ,jak świetne tanie karty da się złapać na allegro.Wszystko zależy od AMD.Jeśli by AMD wypuściło tanie świetne średniaki,to jeszcze w tym roku mamy nowe karty z niskiej półki.Patrząc co się wyprawia ,i jakie równe są ceny i zbliżone czasem wyniki,to albo sa dogadani ,albo mają przemysłowych szpiegów.Z drugiej strony czy to czy to ,nie zmienia to postaci rzeczy że AMD będzie siedzieć na 7nm,i zaraz będzie kontra od nvidi RTX 3060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz uzywke to bym szukal fajnej oferty na 1070 Ti. RT cie nie interesuje a Pascal ma 2GB wiecej VRAM. Co prawda jest troszke slabszy od RTX 2060. Za 1500 zl to raczej uzywka 1070 ti

Te lepsze modele 1070 ti drogie sa tyle co nowki 2060 hmmmm. Jedyna przewaga Pascala to wiecej pamieci to jest jeden jedyny plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I srki ale trzeba mieć nasrane w głowie żeby dawać 1750 na rok za karte

Kim trzeba być, aby w ten sposób odnosić się do ludzi kupujących te karty?

 

Wszystko zależy od AMD.Jeśli by AMD wypuściło tanie świetne średniaki,to jeszcze w tym roku mamy nowe karty z niskiej półki.Patrząc co się wyprawia ,i jakie równe są ceny i zbliżone czasem wyniki,to albo sa dogadani ,albo mają przemysłowych szpiegów.Z drugiej strony czy to czy to ,nie zmienia to postaci rzeczy że AMD będzie siedzieć na 7nm,i zaraz będzie kontra od nvidi RTX 3060.

"Trzeba mieć nasrane w głowie", aby pisać o tym, że AMD znowu coś wypuści na rynek co spowoduje ostrą odpowiedź NVIDII.

AMD niczego sensowego na rynek nie wypuści. AMD nie ma już pomysłu na średnią półkę i świetnie to widać. Widzi to także NVIDIA i się z nimi bawi.

 

Ja rozumiem, że Cię boli fakt odstawania AMD od NVIDII, ale musisz się z tym pogodzić.

AMD już nic nie osiągnie.

 

Nawet przy całych problemach Intela (celowych lub nie) nie są w stanie sensownie zwiększyć sprzedaży Ryzenów.

Skąd to wiem?

 

Współpracuję z ta branżą i mam dostęp do danych sprzedażowych dystrybutorów. Także odnośnie sprzedaży Ryzenów. Jedyny pik sprzedażowy na CPU od AMD był w okresie październik-listopad. I to było tyle.

A najśmieszniejsze jest to, że Intel już przygotowuje się do zakończenia całej tej chorej sytuacji z prockami.

Ceny hurtowe już spadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, szukaj 1070ti w okolicach 1300zł, procka sprzedaj i kup i7-4770. Powinieneś się wyrobić w budżecie po sprzedaży swojego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem moge obecnir kupic GTX 1070 TI za 1650 zlotych ta sama cena co RTX 2060 . Niestety mam starego procka i5 3470 i niewiem czy jewt sens sie pakowac w cos lepszego jak GTX 1060 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jedna fajna zależność jest ;) wszystko fajnie jak gramy w rozdz. full hd bezapelacyjnie rtx2060 wyprzedza gtx 1070 i nawet w pewnych grach 1070ti ale jak w gre wchodzi rozdz.2560/1440 to już przewaga 2060 drastycznie spada. 1070 vs 2060 w dużej większości gier 2060 jest szybsza o 4-5 klatek za to 2060vs1070ti tutaj jakaś część gier jest na równi ale w dużej części 1070ti wyprzedza rtxa o kilka klatek.Jak ktoś kupuje nową karte to bezapelacyjnie brać 2060 ale jak ktoś rozważa używkę to trzeba się mocno zastanowić bo można kupić o kilka setek taniej 1070,1070ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem mogę obecnie kupić GTX 1070 TI za 1650 złotych ta sama cena co RTX 2060 . Niestety mam starego procka i5 3470 i nie wiem czy jest sens się pakować w coś lepszego jak GTX 1060 .

Kup używkę 1070ti, sprzedaj procka, kup i7 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie pisać tego 100 raz.Na wakacje wszystkie ptaki ćwierkają o świetnych prockach.

Z całym szacunkiem, ale Twoja wypowiedź to jedna wielka spekulacja, przypominająca nieco to co się działo rok temu w temacie nadziej na super wydajność nowych kart od NV i ciągłe komentarze aby czekać z zakupem bo za chwilę będzie idealny czas na zakup sprzętu - jak to się skończyło to wszyscy wiemy.

 

Mam podobny problem moge obecnir kupic GTX 1070 TI za 1650 zlotych ta sama cena co RTX 2060.

Za tyle kasy to można wyszperać 1080, ale w Twoim przypadku to faktycznie lepiej wziąć tańszą 1070 + wymiana procka na i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hary76

Z całym szacunkiem, ale Twoja wypowiedź to jedna wielka spekulacja, przypominająca nieco to co się działo rok temu w temacie nadziej na super wydajność nowych kart od NV i ciągłe komentarze aby czekać z zakupem bo za chwilę będzie idealny czas na zakup sprzętu - jak to się skończyło to wszyscy wiemy.

 

 

Za tyle kasy to można wyszperać 1080, ale w Twoim przypadku to faktycznie lepiej wziąć tańszą 1070 + wymiana procka na i7.

 

To nie ja spekuluje to ludzie którzy się na tym biznesie znają.Widzą jakie sa dokonywane ruchy na rynku,znają się i przewidują po slaidach,ruchach firmy i przeciwnika firmy.Wiadomo że jeśli choć w połowie AMD spełni to co obiecało w CPU to procki będą bardzo dobre albo nawet świetne.WSZYSTKO ZALEŻY JEDNAK OD CENY.

A karty AMD produkuje już w 7nm i cokolwiek by się nie stało to NVIDIA NA TO MUSI ODPOWIEDZIEĆ KARTĄ 7nm.Ale wszystko zależy od tego co odwali AMD.Wszystko zależy od wydajności tych kart.I to nie ja spekuluje tylko portale.Dam ci przykład jednego z ruchów opisany po POLSKU.https://www.purepc.pl/karty_graficzne/7_nm_uklady_w_nowych_kartach_nvidii_wyprodukuje_samsung

A co do np.karty 2060 dlaczego to kotlet.Jest to ni wiecej ni mniej 1070ti z doklejonym marketingowym bajerem,na przeczekanie.I wspomnisz moje słowa.Karta 3060 bedzie świetna.Oczywiście ludzie piszący otym mogą się mylić.Jak AMD wypluje bubla to te karty i z 3 lata będą zalegać na półkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co AMD prezentuje na rynku GPU przez ostatnie lata to obraz nędzy i rozpaczy.

W lutym zobaczymy pierwszą kartę w 7nm które może dotrzyma kroku 2080 - słabo to wygląda, nie liczyłbym na nagły zwrot akcji w tym zakresie.

NV obecnie rozdaje karty w tym temacie i za nim się to zmieni to jeszcze trochę wody upłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A procesora wymienić nie potrafisz?

 

Chce zmienic w najlbizszym czasie na i7 2600. Narazie niemam na zmiane calej platformy. Nie chce zabardzo bawic sie z uzywanymi. A tu mam dylemat bo taka sama cena jest u mnie obecnie za rtx 2060 i gtx 1070Ti i tu kwestia co sie lepiej sprawdzi narazie na i5 a za miesiac lub dwa kupie i7 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV obecnie rozdaje karty w tym temacie.

 

 

 

xbPqAu9L_o.jpg

 

 

Nie mogłem się powstrzymać. szczerbaty.gif

 

Oczekiwanie, że AMD wypuści coś co przebije NV po tylu obiecanych rewolucjach to więcej niż naiwność. Fajnie jakby w końcu wypuścili jakieś bardziej sensowne GPU, ale ostatnio za każdym razem czekał nas zawód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 2060 wsparcie sterowników sie dopiero zaczyna, starym kartom wsparcie juz sie konczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec Panowie bede mial w weekend i7 2600 co do tego bedzie najlepszym wyborem czy zostac przy gtx 1060 6gb czy wziac RTX 2060 (bonusowo Battlefield lub Anthem) czy lepiej GTX 1070Ti bo sa w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...