Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotr LBN

Upgrade i/lub OC - PC gaming - sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam taki config jak w sygnaturce. Komp służy mi tylko i wyłącznie do grania. Gram w FPS-y w multi, ostatnio Assasyn, który mnie bardzo wciągnął.

Macie jakieś propozycje dotyczące ewentualnego upgrade-u lub OC tego co jest. Powoli zaczynam odczuwać ograniczenia tego sprzętu. W szczególności w Assassin'c Creed Odyssey mam dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC masz na HDD, czy SSD? Na twoim konfigu nie powinieneś mieć żadnych dropów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy właczyłeś profile swojej pamieci ze lataja na tym 3200Mhz, CL14? I dropy do ilu fps masz?

Też ostatnio miałem niższa wydajność w grach a okazało sie że jak przywracałem bios do fabrycznych ustawien to zapomniałem ustawić pamieci.

Druga sprawa masz monitor 144Hz i nie kreconego procka wiec tutaj prosi sie o OC żeby podnieść troche FPS. Wiec ew. rozważ zmiane chlodzenia i krec ile sie da :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ac Odyseja śmiga mi na ultra w okolicach 50fps w 1440p na słabszej karcie (1080), po zjechaniu odrobinę z wolumetrycznymi chmurami, cieniami, to juz w ogóle rewelacja. Kup jakieś chłodzenie, choćby FORTISs 3 i wkręć go na ile Ci pozwoli, no i jak wyżej, sprawdź na jakich taktach chodzą ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy właczyłeś profile swojej pamieci ze lataja na tym 3200Mhz, CL14? I dropy do ilu fps masz?

Pamięci G-Skill nominalnie 3200 CL-14 - kosztowały mnie kurde ponad 900 PLN. Przy pierwszym odpaleniu płyta ustawiła chyba na 2133 ale z palca wklepałem 3200 i opóźnienia.

Wyżej nie próbowałem ale powinno coś jeszcze wycisnąć.

 

Druga sprawa masz monitor 144Hz i nie kreconego procka wiec tutaj prosi sie o OC żeby podnieść troche FPS. Wiec ew. rozważ zmiane chlodzenia i krec ile sie da :D

Też o tym myślałem tylko obawiam się o zasilacz.

Tak na szybko podsumowując:

- wymiana zasilacza - chyba konieczna :)

- zakup chłodzenia - co kupić do Ryzena?

- OC

- zakup "nowego Ryzena" i też OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ryzenach powyżej wydajności modelu 1600 po OC praktycznie nie ma zysku w grach, jeżeli byś zmienił na inny. Trzeba czekać na Ryzen 3. Do OC kup chłodzenie fortis3. Sprawdź podczas gry jak masz te dropy, czy zegary nie spadają na CPU/GPU i jaką masz wtedy na nich temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim konfigu nie powinieneś mieć żadnych dropów.

 

Każdy więc chciałby taki konfig do tej gry za 1/3 ceny w porównaniu do 9900K RTX 2080/2080Ti, które mają dropy :E

 

- 3:52

 

Dopasuj ustawieniami graficznymi pod swój sprzęt i zapomnij o modernizacji pod tą grę. Masz monitor 1440p 144 Hz więc boli. Rozumiem choć masz G-Sync, który powinien Cię ratować właśnie w tej sytuacji. Zakres działania od 30 Hz a poniżej tego spadków chyba nie masz? Ogólnie grasz z włączonym OSD i boli patrzenie na dropy czy rzeczywiście jest problem z płynnością obrazu?

 

 

Tak na szybko podsumowując:

- wymiana zasilacza - chyba konieczna :)

- zakup chłodzenia - co kupić do Ryzena?

- OC

- zakup "nowego Ryzena" i też OC

 

Pamięci masz na B-Die ale B350 Tomahawk maks 3200 MHz? :kwasny:

Możesz wrzucić chłodzenie i podkręcić ale to akurat w AC:Odyssey wiele nie zmieni

Nowy Ryzen też raczej nic nie zmieni w tej grze

Zasilacz zostaje. Nie ma potrzeby go zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam odczuwać ograniczenia tego sprzętu. W szczególności w Assassin'c Creed Odyssey mam dropy.

Ograniczenia sprzętu na Dell S2716DG, nie ma mowy.

 

8600K/8700K się zapycha w tej grze przy 60 fps, po prostu słaba optymalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy więc chciałby taki konfig do tej gry za 1/3 ceny w porównaniu do 9900K RTX 2080/2080Ti, które mają dropy :E

 

- 3:52

 

Dopasuj ustawieniami graficznymi pod swój sprzęt i zapomnij o modernizacji pod tą grę. Masz monitor 1440p 144 Hz więc boli. Rozumiem choć masz G-Sync, który powinien Cię ratować właśnie w tej sytuacji. Zakres działania od 30 Hz a poniżej tego spadków chyba nie masz? Ogólnie grasz z włączonym OSD i boli patrzenie na dropy czy rzeczywiście jest problem z płynnością obrazu?

 

Masz rację, to taka gra i się tym bardzo nie przejmuję. Tak jak napisałeś pobawiłem sie trochę suwakami (oczywiście chmury i cienie) i jest lepiej.

Nie wiem dokładnie jakie to są dropy ale pomimo G-sync są jednak odczuwalne. Temperatury max podczas około 2 godzinnej sesji CPU 75 C; GPU 77 C

Wszyscy skupiliśmy się na tej konkretnej grze a mi bardziej chodziło o wskazanie ogólnej drogi modernizacji lub upgrade-u - najsłabszego elementu mojego konfigu.

 

Pamięci masz na B-Die ale B350 Tomahawk maks 3200 MHz? :kwasny:

Możesz wrzucić chłodzenie i podkręcić ale to akurat w AC:Odyssey wiele nie zmieni

Nowy Ryzen też raczej nic nie zmieni w tej grze

Zasilacz zostaje. Nie ma potrzeby go zmieniać

 

Nie bardzo Cię rozumiem, 3200MHz to max na tej Mobo czy co?

Narazie mam plan taki:

- chłodzenie i OC obecnego CPU

- OC ramu

- czekam na Zen3 i OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...