Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rockmath

Klawiatura mechaniczna do 500 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam klawiatury mechanicznej do gier i pisania, mniej więcej 60/40%. Gram głównie w gry MOBA i MMO, więc fajnie jakby nie była zbyt szybka oraz żeby posiadała klawisze numeryczne.

Z tego co wyczytałem w internecie, najlepsze będą MX Blue bądź MX Brown.

Jeśli będzie coś ciekawszego i wartego dołożenia, jestem wstanie dołożyć do tych 600 złotych.

Podobają mi się klawiatury firmy CM MasterKeys, lecz nie wiem jak to jest z nimi.

Chciałbym byście mi pomogli coś sensownego znaleźć do tej kwoty.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz, żeby była zbyt szybka? To odpuść raczej blue, weź coś na redach albo brownach, np:

https://www.x-kom.pl/p/404771-klawiatura-przewodowa-hyperx-alloy-elite-rgb-cherry-mx-brown.html

 

MX Blue zbyt szybkie? xD Klawisze, które wymagają największej wagi nacisku z tych trzech, mają chattering i najdalej położony punkt aktywacji mają być szybsze od MX RED lub MX BLUE? W jakim świecie?

Do MOBA i MMO najlepiej nadadzą się właśnie niebieskie klawisze, tutaj jest podobna klawiatura na MX BLUE i w promocji: https://www.x-kom.pl/p/378247-klawiatura-przewodowa-hyperx-alloy-elite-cherry-mx-blue.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, klawiatury wydaja się fajne. Mam jeszcze pytanie, ponieważ ostatnio w sklepie natknąłem się na klawiatury LOGITECH g513 oraz 413, dosyć przyjemnie się je użytkowało przez ten krótki czas, dlatego zastanawiam się jak to z nimi jest? Co sądzicie o nich? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sam jakiś czas temu zastanawiałem się nad klawiaturą mechaniczną i oczywiście rodzajem przycisków. Mój cel to klawiatura tenkeyless oraz jak najbardziej kompaktowa. Co do switchy to plan był na browny bo sporo piszę, jednak do gier najbardziej pasowały mi redsy. W ogóle nie myślałem nad blue bo zależało mi na ciszy a stukanie przycisków mnie raczej denerwuje :) Przerobiłem:

 

- Collermaster Pro S RGB

- Logitech Pro

- Fnatic miniStreak

 

Ogólnie najmniej byłem zadowolony z Logitech. Pomimo iż uzywam myszy G900 i chciałem mieć komplet/zestaw urządzeń wskazujących z Logitecha nie do końca przekonywały mnie ich przyciski oraz wykonanie klawiatury. Mat i błyszczace wykonanie powodowało, że widać na niej wszelkie odciski i mini rysy. Coolermaster był/jest w porządku. Fnatic natomiast zrobił na mnie również pozytrywne wrażenie aczkolwiek ma kilka minusów - dioda CapsLocka jest schowana za górną strzałką więc nie widać kiedy przycisk został wciśniety oraz przycisk spacebar był zainstalowany do góry nogami co powodowało, że dioda mocno rzucała się w oczy (wszystko zależy od kąta i pozycji siedzenia ale jak dla mnie to nie współgrało)

Ostatnim moim podejściem do klawiatury była kolejna kompaktówka, a mianowicie:

 

- GMMK TKL

 

z której jestem mega zadowolony. Zakupiłem do niej dwa rodzaje przycisków:

 

- Gateron silent brown

- Gateron silent red

 

i muszę przyznać, że mam klawiaturę jaką sobie wymarzyłem. Oczywiście trzeba było trochę przerobić przyciski (usunąć zbędne piny) aby pasowała do instalacji na korpus obudowy, a nie pcb ale to kwestia 10 min. redsy zainstalowałem na WASD oraz Spacebar i wszystko działa jak powinno.

Klawiature możesz również nabyć w opcji full z numerykiem

Oto zdjęcie zestawu:

 

cb4838cfbf90.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...