Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dadi82

Zdalny dostęp konfiguracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam prośbę o pomoc konfiguracji zdalnego dostępu.

Sytuacja u mnie wygląda tak:

neostrada -> funbox 2.0 -> router asus rt ac1200g+

Otóż miałem wcześniej skonfigurowane tak że poprzez ddns mogłem zalogować się na router ausua zdalnie przez net.

Próbowałem ustawić tak ponownie ale mam problem.

 

Jak to poprawnie skonfigurować z użyciem ddns?

W funboxie ustawiam poprawnie ddns i co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz pprzekierowac porty z funboxa na asusa

To wiem, tylko jak?

Powiedzmy że funbox ma ip 192.168.1.1 natomiast asus ma adres WAN 192.168.1.100 a adres routera w sieci jest 192.168.0.1.

Także w funboxie przekierowanie powinno być na 192.168.1.100?

Wygląda to tak

Neostrada ip zew. -> funbox 192.168.1.1 -> router asus (WAN 192.168.1.100) -> sieć Asusa (router) 192.168.0.1 -> PC 192.168.0.99

 

Potrzebuję zrobić dostęp do asusa online oraz jako zdalny pulpit do PC.

Jakiś czas temu wszystko działało i teraz wyjeżdżam w niedzielę i potrzebuję zrobić ponownie taką konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 192.168.0.1 to adres routera ASUS to na Funboxie musisz zrobic przekierowanie portu wchodzącego (np. 9999) na wychodzący port 80 na IP 192.168.0.1

external to wchodzacy, internal to wychodzacy do sieci wewnetrzekj (w tym wypadku do Asusa) jakby co (ale niech mnie ktos poprawi, zawsze mnie sie to pieprzy :D )

Nastepnie jesli router Asusa polaczony jest z Funboxem przez WAN a zapewne tak jest z racji tego, ze masz rozne sieci (i rozdziela dalej internet) - upewnij sie, ze zaznaczone ma w opcjach "remote access" na porcie 80 (ewentualnie mozesz zmienic na inny jesli mozesz). Wtedy jesli zmienisz z 80 na np. 7777 to na Funboxie przekierowanie robisz nastepujaco

 

IP: 192.168.0.1

port wchodzacy np. 9999

port wychodzacy to domyslnie dla Asusa (remote) 80 a jesli zmieniles to np. w/w 7777

 

Ogolnie zalecam pozmieniac domyslne porty (jesli jest taka mozliwosc)

 

I to tyle

 

Nastepnie dostaniesz sie na router Asusa wpisujac w przegladarke swoje IP (wziete z ddns) np. 83.xxx.xxx.xxx:9999 (na koncu musisz podac port ktory przekierowywales na Funboxie jako wchodzący)

 

i upewnij sie tez, ze ddns dziala poprawnie i podaje poprawny aktualny adres IP

 

Na koniec - mozesz na funboxie - zarezerwowac adres IP Asusa na podstawie adresu MAC bo jesli ASUS ma przyznana konfiguracje po DHCP i zostanie przyznany inny IP niz Ty skonfigurujesz w przekierowaniu to owe przekierowanie szlag trafi

 

Wiec albo rezerwacja IP po MAC na Funbox albo Static IP (bez DHCP) na Asusie, recznie skonfigurowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, tylko jak?

Powiedzmy że funbox ma ip 192.168.1.1 natomiast asus ma adres WAN 192.168.1.100 a adres routera w sieci jest 192.168.0.1.

Także w funboxie przekierowanie powinno być na 192.168.1.100?

Wygląda to tak

Neostrada ip zew. -> funbox 192.168.1.1 -> router asus (WAN 192.168.1.100) -> sieć Asusa (router) 192.168.0.1 -> PC 192.168.0.99

 

Potrzebuję zrobić dostęp do asusa online oraz jako zdalny pulpit do PC.

Jakiś czas temu wszystko działało i teraz wyjeżdżam w niedzielę i potrzebuję zrobić ponownie taką konfigurację.

No właśnie nie da się ustawić w funboxie 192.168.0.1, dla funboxa router jest pod adresem 192.168.1.100, dopiero dla PC Asus ma adres 192.168.0.1

Funbox i Asus tworzą 2 osobne sieci.

Chyba że ustawie ASUSA w tryb punktu dostępowego teraz jest w trybie routera bezprzewodowego (tryb domyślny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma adres IP 192.168.0.1 (i taka bramą jest dla PC)

Funbox ma natomiast IP 192.168.1.100 (i jest bramą dla routera oraz innych podlaczonych do niego urzadzen)

 

Juz Ci napisalem

 

- wlaczyc remote access na Asusie

- Na funboxie zrobic przekierowanie na IP Asusa (192.168.0.1) z portem wchodzacym np. 9999 na wychodzacy 80 (domyslny dla Web remote access)

 

I w przegladarce podajesz wtedy swoje IP zewnetrzne (wziete np. z ddns) w postaci ip:port

 

Aha, jesli chcesz sie dostac z komputera podlaczonego pod Asusa podajac IP zewn + port - moze byc problem. Sprobuj z urzadzenia spoza Twojej sieci domowej np. z komórki z danymi komorkowymi (bez wifi)

 

Ew. mozesz sprawdzic poprawnosc przekierowania laczac sie poprzez wifi z Funboxem i probujac przez przegladarke wejsc 192.168.1.100:9999 (powinno wtedy przekierowac na Asusa 192.168.0.1:80)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma adres IP 192.168.0.1 (i taka bramą jest dla PC)

Funbox ma natomiast IP 192.168.1.100 (i jest bramą dla routera oraz innych podlaczonych do niego urzadzen)

 

Juz Ci napisalem

 

- wlaczyc remote access na Asusie

- Na funboxie zrobic przekierowanie na IP Asusa (192.168.0.1) z portem wchodzacym np. 9999 na wychodzacy 80 (domyslny dla Web remote access)

 

I w przegladarce podajesz wtedy swoje IP zewnetrzne (wziete np. z ddns) w postaci ip:port

 

Aha, jesli chcesz sie dostac z komputera podlaczonego pod Asusa podajac IP zewn + port - moze byc problem. Sprobuj z urzadzenia spoza Twojej sieci domowej np. z komórki z danymi komorkowymi (bez wifi)

 

Ew. mozesz sprawdzic poprawnosc przekierowania laczac sie poprzez wifi z Funboxem i probujac przez przegladarke wejsc 192.168.1.100:9999 (powinno wtedy przekierowac na Asusa 192.168.0.1:80)

 

dobra wróce z domu to zobacze ale wydaje mi się że funbox nie widzi routera nie mogę wklepać adresu 192.168.0.1

 

Czyli na asusie ma być Remote Access Config i ustawiony port na 9999.

 

Sorry ale jakiś ułomny jestem w tym temacie :kwasny:

 

Czy w okienku sieci w funboxie powinienem widzieć podłączony router? Jeżeli jest jako router to nie.

Jakbym go ustawił jako tryb punktu dostępowego wtedy owszem jest widoczny jako np.192.168.1.111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, troche Cie nie zrozumialem i sam sie zamotalem, na szybko rozkminialem

Asus i jego WAN musza byc z tej samej sieci co LAN Funboxa

 

Reasumujac:

 

- Funbox ma IP 192.168.1.100

- regula przekierowania wchodzacego (na funboxie) portu 9999 na wychodzacy 80 na ip 192.168.1.250

- Na Asusie ustawiasz WAN nastepujaco - IP 192.168.1.250, maska 255.255.255.0, brama 192.168.1.100, dnsy jak chcesz

- Asus musi byc polaczony z portu WAN do LAN funboxa

- IP sieci LAN na Asusie moze byc 192.168.0.1

- ustawiasz web remote access, nie zmieniasz portu 80 (taki jest domyslny i niech tak zostanie)

- na Asusa dostaniesz sie podajac w przegladarce ip:9999 (np. 83.xxx.xxx.xxx:9999) - IP bierzesz z ddns

 

Powinno banglać

 

ew. moze Qwinto rzuci okiem, ale moim zdaniem masz juz teraz prawidlowo to rozpisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- regula przekierowania wchodzacego (na funboxie) portu 9999 na wychodzacy 80 na ip 192.168.1.255

- Na Asusie ustawiasz WAN nastepujaco - IP 192.168.1.255, maska 255.255.255.0, brama 192.168.1.100, dnsy jak chcesz

No prawie, ale działać nie będzie. Adres 192.168.1.255 przy masce 255.255.255.0 to adres rozgłoszeniowy. Max adres w tej sieci to 192.168.1.254.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prawie, ale działać nie będzie. Adres 192.168.1.255 przy masce 255.255.255.0 to adres rozgłoszeniowy. Max adres w tej sieci to 192.168.1.254.

 

no tak, masz racje :) - ponioslo mnie z numeracją ;)

Poprawione

 

Strzelilem jakis maloprawdopodobny, "najdalszy" :E i o masce zapomnialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz asusowego DDNS? Czy może jakiś inny Dynamic DNS?

Jeśli to pierwsze, to ustaw na Asusie na jego porcie WAN adres 192.168.1.2 (bo jest spoza DHCP FunBoxa) i na Funboxie ustaw ten adres w DMZ. Wtedy przekierowania ustawiasz już tylko na Asusie. I jeszcze jedna uwaga, nie wiem czy na FunBoxie nie wystawisz portu 80, bo go sam używa (ale tego nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz asusowego DDNS? Czy może jakiś inny Dynamic DNS?

Jeśli to pierwsze, to ustaw na Asusie na jego porcie WAN adres 192.168.1.2 (bo jest spoza DHCP FunBoxa) i na Funboxie ustaw ten adres w DMZ. Wtedy przekierowania ustawiasz już tylko na Asusie. I jeszcze jedna uwaga, nie wiem czy na FunBoxie nie wystawisz portu 80, bo go sam używa (ale tego nie wiem).

 

Ale On juz nie musi nic przekierowywac na Asusie - On chce sie dostac do Web remote Asusa wiec na samym Asusie pozostaje tylko wlaczyc Web Remote Access

Co do Funboxa - nie wystawi (nie przekieruje) portu 80 na Asusa. Wlasnie rozpisalem mu aby port 9999 przekierowal na 80 w Asusie na ktorym "nasluchuje" Web Remote

 

DMZ ogolnie odradzam ;). Moga pozniej pojawic sie problemy na urzadzeniach podlaczonych do Funboxa (jesli cos podlaczasz oprocz Asusa). Jesli do Funboxa nic nie podlaczysz, mozesz wtedy ustawic DMZ (nawet wskazane jesli to ASUS robi za router do wszystkich urzadzen) ale portu 80 nie przekieruje Ci na Asusa (choc moge sie mylic, mozliwe, ze nie przekieruje z automatu przy DMZ jesli ma tez wlaczone Web Remote) wiec i tak musisz dodac regule przekierowania wyzej opisana i laczyc sie poprzez ip:port

 

Podsumuje z tym co pisal Qwinto

 

- WAN na ASUSIE - IP: 192.168.1.2, maska 255.255.255.0, Brama: 192.168.1.100

- w DMZ na Funboxie ustaw 192.168.1.2

- w przekierowaniu na funboxie (dla pewnosci) - wchodzacy 9999 na wychodzacy 80 - IP: 192.168.1.2

- na Asusie wlacz Web Remote Access i zostaw domyslny port 80

 

Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze Panowie, dzięki za pomoc.

Problem polegał na tym że po updacie ASUSA, moge zalogować się tylko przez https

Ale to już ogarnąłem przekierowałem porty w funboxie na wchodzący 8888 a wychodzący 443.

teraz łącze się z nety podając https://83.xx.xx.xx:8888

 

Teraz jeszcze jedna rzecz, IP kompa w sieci (ASUSA) to 192.168.0.99

jakie porty i gdzie ustawić na asusie żeby był dostęp do pulpitu zdalnego?

Już ogarnąłem pulpit zdalny port 3389 i przekierowanie na 192.168.0.99 i wszystko bangla.

 

Tak naprawdę, to wszystko przez to że po upgradzie routera można się na niego wbić tylko przez https

no i jeszcze antywirus blokował desktop remote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie mam problem innej natury.

Otóż próbuję dostać się przez pulpit zdalny do kompa firmowego.

Na nim stoi windows server nie wiem dokładnia jaka wersja.

Z telefonu łączę się bez problemu natomiast z innego kompa z Windowsem 10

pluje się o coś takiego:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4295591/credssp-encryption-oracle-remediation-error-when-to-rdp-to-azure-vm

 

Pewnie muszę zainstalować jakąś aktualizację na serwerze?

 

edit

już temat ogarnięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...