Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaytek10

ASRock b350 pro 4 problem z nowym biosem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem właśnie formatach komputera zainstalowałem wszystko jak za każdym razem ( sterowniki windows update itp) dodatkowo zrobiłem update biosu pierwszy raz i mam problem w grach wyrzuca mnie w losowych momentach bez żadnego powiadomienia po prostu gra się zamyka i wywala do pulpitu. Przyczyną może być nowa wersja biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może byc wiele, a jedną z nich może być BIOS. U mnie w raz z nowym BIOSem także pojawiły się problemy i musiałem na nowo ustawiać RAM, bo na identycznych ustawieniach jak w poprzednim biosie nie było stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do domu to zresetuje bios,jeśli ktoś ma jakieś pomysły dodatkowo proszę pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy stara listwa zasilająca może mieć na to wpływ? Ma z 12 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może.

 

Zainstaluj wszystkie sterowniki, upewni się ze problem nie jest związany właśnie z nimi/z systemem(może o czymś zapomniałeś po formacie), po czym przewróć ustawiania bios do fabrycznych i zobacz czy problem dalej występuje. jeśli będzie OK, to wtedy możesz się zabrać za podbijanie pamięci i CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też może stabilność systemu w programie ala AIDA64, puść na godzinę stres test. Jaki masz dokładnie RAM? Kości masz na pewno w 2 i 4 slocie od CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem test ramow memtestem wszystko wporzadku, z tego co widze to wina albo karty graficznej albo zasilacza. w programie occt opcja power supply gdy robie test zauwazylem dziwne rzeczy: 1. package: dochodzi do ponad 120C i przycina mi sie ekran co jakis czas w momencie gdy sie przytnie i odetnie temeratura karty potrafi spaść o 2-3 stopnie jakby przestała pracować na czas ścinki. ktoś może potrafi to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...