Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marek2019

Laptop HP do gier do 4600

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić laptop (najchętniej HP ze względu na posiadany voucher) w cenie do 4600 pln.

Przeznaczenie do sporadycznego grania po mniej niż 3h (myślę, że ta informacja ma znaczenie w kwestii temperatur/throttlingu).

 

Obecnie mój typ to: https://www.x-kom.pl/p/470789-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i7-8750h-8gb-256-win10x-gtx1060.html (mam możliwość kupić za 4600)

 

Rozważałem również wersję z i5-8300 i 1050ti, gdy kosztowała 3600 - https://www.x-kom.pl/p/448611-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i5-8300h-8g-256pcie-w10-1050ti.html

 

Dotychczasowe Wasze wskazówki:

Wystarczy i5-8300H choć nie wiem czy ten model z GTX1060 w tej wersji występuje. Model jest w przyzwoitej cenie patrząc na voucher.

Masz rację, nie znalazłem HP z 1060 i i5. W związku z tym pytanie czy przy danym ustawieniu poziomu detali w określonym tytule (niech będzie przykładowo W3 na wysokich) i tych samych pozostałych podzespołach, to bardziej nagrzewać będzie się i5 czy i7? Mnie wydawało się, że powinna i5, bo dla i7 będzie jeszcze zapas wydajności. Tylko te ciągłe powtarzanie o przegrzewaniach i7 mnie zbiły z tropu.

 

W teście nie widać problemów z chłodzeniem, głośność też na niezłym poziomie- wada to tylko 3GB pamięci karty GTX 1060. Throttling dotyczy głównie testów syntetycznych w codziennym używaniu nie powinien być ona jednak nadmierny (jeżeli się w ogóle pojawi).

Mam świadomość, że to 3GB, ale wersję z 6GB znalazłem tylko z serii Omen, w cenie powyżej zakładanego budżetu. A z testów, które oglądałem wydajność 1060 max-Q 3GB jest wyższa niż 1050ti 4 GB.

 

Mogę poczekać z zakupem miesiąc, chociaż nie jestem przekonany o ewentualnych obniżkach (szczególnie poniżej wspomnianej ceny 4600). Bardziej nastawiałbym się na promocję na model z 1050ti.

 

Prośba o wskazówki, szczególnie na temat faktycznego grzania i throttlingu HP pavilion gaming 15.

Z góry dziękuję!

 

Dodane:

Dwa istotne zastrzeżenia:

1. gram jedynie offline, w ogóle nie interesują mnie rozgrywki multiplayer online. Najczęściej strategie, ale również właśnie W3 czy RoTR.

2. w wariancie tańszym z 1050ti za rok dokupiłbym konsolę w razie gdyby mnie naszła ochota na nowsze wymagające tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność GTZ1060 3 Gb Q-max i tak będzie wyższa od GTX1050ti 4 GB. Laptop jest dość ciepły i głośny pod obciążeniem.

 

Jeżeli chodzi o HP z lepszą kulturą pracy

HP OMEN 15 i5-8300H/8GB/240/Win10 GTX1050Ti IPS 4199 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, wolny slot na dysk SSD PCIe, podświetlana klawiatura, system w cenie.

 

Ewentualnie z pełną konfiguracją dyskiem SSD i większą ilością ram

HP OMEN 15 i5-8300H/16GB/240+1TB/Win10 GTX1050Ti IPS 4 699 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję @pabloesc za odpowiedź w innym wątku.

 

Natomiast chciałbym ograniczyć wybór, obecnie do trzech modeli (każdy z Win10 i dyskiem PCIe):

1. HP Omen i5 / 16 GB /1050ti - 4199 pln - https://www.x-kom.pl/p/468562-notebook-laptop-156-hp-omen-15-i5-8300h-16gb-240-plus-1tb-win10-gtx1050ti-ips.html

2. HP Pavilion Gaming i7 / 16GB / 1060 max-Q 3 GB - 4849 pln - https://www.x-kom.pl/p/470795-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i7-8750h-16gb-256-win10x-gtx1060.html

3. HP Omen i5 / 8 GB / 1060 max-Q 3 GB - 4999 pln - https://www.morele.net/laptop-hp-omen-15-dc0002nw-4ub49ea-5545191/

 

Jestem gotowy wziąc od razu laptopa z 2x8 GB RAM, tylko obawiam się tej i7-8750H, że będzie bardzo się grzał / hałasował.

Mogę również z czasem dokupić 8 GB, pozostawiając pierwotnie przy 8 GB (w wersji Omen, aby móc rozbudować, w HP Pavilion brak wolnych slotów).

 

Wiem, że zbliża się odświezony model HP Omen, znam również specyfikację i wyniki testów, ale najbardziej zależy mi na opinii praktyków, którzy znają te modele.

1. Czy faktycznie obawiać się i7 w aspekcie throttlingu?

2. Czy Omen ma znacznie lepsze chłodzenie niż Pavilion Gaming?

 

Nie planuję grać w sieciowe strzelanki, wystarczy W3, a perspektywicznie Anno 1800 (nie wyszła jeszcze, więc to wróżenie z fusów/dema)

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na brak wolny slotów, tylko ilość obsługiwanej pamięci (jeżeli jest 32 GB, to możesz wymienić 2x4GB na 2x8GB).Ja wziąłbym Paviliona w wersji z większym dyskiem (HP Pavilion Gaming i7-8750H/8GB/480/Win10x GTX1060 za 5299zł ), bo w specyfikacji nie ma nic napisane o możliwości instalacji kolejnego nośnika SSD/HDD. W X-kom nie występuje też wersja z dwoma dyskami można więc uznać, że nie ma takiej możliwości.

 

Z drugiej strony w podobnym budżecie masz: MSI GV62 i7-8750H/8GB/240+1TB/Win10X GTX1060 IPS za 5099zł.

Już z dwoma dyskami, wolnym slotem na pamięć ram i pełnym GTX'em 1060 z 6GB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję przemekan za odpowiedź, natomiast pozostaję przy HP ze względu na posiadany voucher.

Jeżeli zas chodzi o wymianę 2x4 na 2x8 właśnie wolałbym tego uniknąć, żeby nie zostać z niepotrzebnymi kośćmi lub próbą ich sprzedaży.

 

Dysk 256 GB oceniam, że mi wystarczy.

 

Głównie mam problem z określeniem czy HP Omen faktycznie ma lepsze chłodzenie niż HP Pavilion Gaming. Tylko tego sie obawiam praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie mam problem z określeniem czy HP Omen faktycznie ma lepsze chłodzenie niż HP Pavilion Gaming. Tylko tego sie obawiam praktycznie.

 

W teście nie wygląda to najgorzej: https://www.notebook...l#toc-emissions

Dla przykładu Omen nie wypada już tak dobrze zarówno pod względem temperatur jak i głośności: https://www.notebookcheck.net/HP-Omen-15-i5-8300H-GTX-1050-Ti-FHD-Laptop-Review.318520.0.html#toc-emissions

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję przemekan za odpowiedzi.

 

Masz rację, HP Omen odpuszczam. Staram się zawężać opcje, aby w końcu zbliżyć się do wyboru.

Teraz nieco nowego światła rzucają obniżone ceny na Y530 z pełnym 1060 i i5 8 generacji (co na moje potrzeby oceniam, że wystarczy).

 

I tylko voucher od HP mnie skłania nadal do https://www.x-kom.pl/p/470795-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i7-8750h-16gb-256-win10x-gtx1060.html teraz za 4849 co z voucherem wychodzi taniej niż Y530.

 

Czytałem Twoje wypowiedzi w innych wątkach o Y530, natomiast ciekaw jestem jak oceniłbyś te dwa laptopy, który z nich oceniasz za rozsądniejszy do okazjonalnego grania w tytuły offline (bez multi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że w tym HP nie dość że otrzymujesz kartę w wersji Max-Q (co może i nie byłoby aż takie złe), to jeszcze z 3GB pamięci. sad.gif Zostaje więc tylko Y530 (w tym budżecie), a ze względu na jego cenę poprzednie propozycje trochę obecnie przestają być opłacalne.

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256+1TB/Win10 GTX1060 za 4299zł

Dodatkowo wolny 1slot na pamięć sprawia że nie będzie problemów z dołożeniem kolejnego modułu w przyszłości.

Swoją drogą to w tym budżecie (4600zł) spokojnie zmieścisz i wersję z 16GB pamięci: Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/256+1TB/Win10 GTX1060 za 4599zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze Was obu zrozumiałem, że 3GB RAM na karcie graficznej będzie wcześniej ograniczał niż procesor i5 zamiast i7?

 

Widziałem zestawienia, że do 1060 wystarcza i5, ale to pytanie raczej o kierunek zmian, czy szybciej do gier strategicznych słabym ogniwem będzie i5, czy 1060 3 GB?

 

Kwestią RAM póki co się nie przejmuję, bo obecnie wystarczy 8 GB, a w razie czego patrzyłem, że w Y530 można dołożyć drugą kość (bez straty gwarancji). Chociaż nie przekreslam też opcji zakupu wersji z 16GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5H 8 generacji wystarczy z zapasem do GTX1060 6 GB.

Jeżeli zrobisz to delikatnie nie powinno być problemów, chcesz pewność to napisz do supportu Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzje notebookcheck trochę zacząłem wątpić... Albo z Y530 trafili super dobrą sztukę, albo ściemniają.

 

Poczytaj o Omenie na notebookreview i zobacz reckę na YT https://www.youtube.com/watch?v=Wc3wYnZWnks.

 

Y530 też nie jest bez wad: https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Legion-Y530-Fan-Control/m-p/4169991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedź z Lenovo, że dodanie RAM nie powoduje utraty gwarancji.

 

@kamusiall

Właśnie z wielu (w tym tych Twoich) recenzji wynika wniosek, że mają głośne wiatraki, ale pomijając stress testy to dają radę z temperaturami.

 

HP ma tą przewagę dzięki temu, że mam voucher, który niweluje różnice w cenie.

Z kolei atutem Lenovo jest premium care.

 

Powiedzcie proszę, z doświadczenia jak wygląda sprawa z serwisem HP? Czy faktycznie ten lenovo premium care to taka przewaga, czy HP również szybko wykonuje ewentualny serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele recenzji Lenovo y530 nawet jedna na PClab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że też chodzę za Y530, to z ciekawości sprawdziłem regulamin Lenovo Premium Care. Jeżeli dobrze rozumiem, to promocja nie jest na cały czas trwania gwarancji, tylko do końca grudnia 2019. Czyli usterki zgłaszane później nie będą już miały opcji zwrotu pieniędzy przy braku naprawy w 5 dni. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...