Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość kosteko

Co dla mnie będzie najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kosteko

Chodzi mi po głowie serwer NAS chciał bym to tego celu wykorzystać Notebooka Samsung N150. Zależy mi na SMB V2 chciał bym żeby szło te 50MB/s Obecnie korzystam z dysku podłączonego do routera kopiowanie pliku z dysku na komputer idzie 35MB/s Kopiowanie z komputera na komputer w sieci idzie właśnie te 50MB/s

Chciał bym też mieć opcje serwera DLNA. Czy w cenie 300zł mógł bym mieć coś lepszego od tego N150? Czy na tym Notebooku zainstalować Windows czy są też inne możliwości/systemy dedykowane do tego celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostrzym tematem było by podłączenie pendrive i postawienie freenas, dysku z lapka użycie jako storage.

Lecz na storage polecał bym jakiś RAID robić by nie stracić danych, lecz na początek bez praktycznie żadnych kosztów możesz zobaczyć jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy masz już tego Samsunga, czy nie? Jeśli tak, to tylko jakiś Linux (jakiś lekki, np. xubuntu) do tego Samba i miniDLNA. Ten laptop jest dosyć słaby: Intel Atom N450, 1024 MB, PC2-6400, LAN Marvell Yukon 88E8040 PCI-E (10/100MBit). Sam mam thin clienta z Intel Atom D525 (Intel-Atom-N450-vs-Intel-Atom-D525) i po NFS właśnie poleciało 101,44MB/s(z SSD) na WD Red.

Ale jeśli nie masz jeszcze sprzętu,, to może lepiej jakiś używany jedno zatokowy NAS, tylko jeszcze trzeba by kawałek dysku do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kosteko

Nie mam myślę co kupić zależy mi głównie na tym żeby dobrze działało DLNA

Myślałem o tym:

https://www.komputronik.pl/product/207589/synology-ds114.html

Głównie zależy mi na tym żeby dobrze działało DLNA i chciał bym mieć wpływ na sortowanie i nazwy folderów przykładowo

teraz mam dysk podłączny do TP-Link i tam mam takie coś na TV wybieram serwer i mam:

Browse Folders

Music

Pictures

W każdym z nich podfoldery

All Pictures

Data Taken

Folders

A chciał bym żeby było tak samo jak mam to na dysku:

Czyli:

Zdjęcia

W tym folderze podfoldery tak samo z takimi samymi nazwami jak mam to na dysku

Jest to możliwe do zrobienia?

Następne pytanie czy po zakupie tego serwera co pokazałem jest on w pełni funkcjonalny czy muszę kupować jeszcze jakieś licencje na każdą funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w pełni funkcjonalny. Poszukaj tylko na allegro bo cena za te 114 jest jakaś kosmiczna... końcówka to rok wydania danego modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...