Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szuldek

kupno telewizora 49" max 55" LED/OLED?

Rekomendowane odpowiedzi

Bez urazy, ale 1,5 roku to za krótko by być tak pewnym swego.

Nie krytykuję OLED - ale są też wątki reklamacyjne. I OLEDy to jednak nie tylko LG - a czy chińska produkcja - wiele osób ma telefony chińskiej produkcji i chińskich firm i nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale 1,5 roku to za krótko by być tak pewnym swego.

Nie krytykuję OLED - ale są też wątki reklamacyjne. I OLEDy to jednak nie tylko LG - a czy chińska produkcja - wiele osób ma telefony chińskiej produkcji i chińskich firm i nie narzeka.

Wszystko zależy ile ktoś ogląda, oleda można "wypalić" w tydzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - szczególnie jeśli są to gry albo te oklepane już loga telewizji. OLED wymaga odpowiedniej higieny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi czasem gra tv po 4-6h na jednej stacji i nadal loga nigdzie nie wypalilo.

Proponuje wypowiadać się, jeśli ma się w tej materii jakiekolwiek doświadczenie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma oleda 1.5 roku i korzysta z niego jako monitor !!!! i nic się nie wypaliło przestańcie powielać te brednie. Jedyny co jest faktem to pasy na szarym tle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim tokiem myślenia to najlepiej kupić crt. Pracowałem dwa lata na dziale tv na oledach leciało 12h dziennie zapętlone demo i nic się nie wypaliło. Ludziom ryje beret marketing samsunga wystarczy iść do salonu samsunga a tam na każdym tv naklejka nie wypala sie :lol2: a sprzedawcy zamiast dziędobry mówia oled sie wypala qled nie

:lol2: :lol2: Dobre bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma kasę i chcesz mieć piękne kolory bierz oleda, ale na 3 oledy u znajomych wszystkie poleciały na serwis z matrycami, niestety ta technologia jest nie dopracowana, wiadomo nikt z producentów się nie przyzna jak to było z plazmami, co nie zmienia faktu że taki HDR plus Oled robi swoje. a tu masz roczny test LCD i Oled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: Dobre bajki.

 

 

dlaczego bajki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego bajki ?

Bo kłamiesz, i tyle. A za kryptoreklamę Samsunga na każdym kroku, mimo lepszej konkurencji, powinieneś już dawno wyrwać bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kłamiesz, i tyle. A za kryptoreklamę Samsunga na każdym kroku, mimo lepszej konkurencji, powinieneś już dawno wyrwać bana.

 

 

:lol2: :lol2: :lol2: Pracujesz w Samsungu ?

 

Wystarczy przejść do każdego salonu samsunga albo do media Markt żeby zobaczyć naklejkę 'Nie wypala się' Z tego co zauważyłem dają je tylko na qled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: :lol2: Pracujesz w Samsungu ?

 

Wystarczy przejść do każdego salonu samsunga albo do media Markt żeby zobaczyć naklejkę 'Nie wypala się' Z tego co zauważyłem dają je tylko na qled

Zarzuczasz mi prace w Samsungu mimo ze sam polecasz tylko to albo śmieciowe OLEDy? :E

No i maja racje, qled się nie wypali w takim stopniu. A bajki o tym ze na sklepie Ci się nic nie wypaliło to sprzedawaj komu innemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzuczasz mi prace w Samsungu mimo ze sam polecasz tylko to albo śmieciowe OLEDy? :E

 

To co w takim razie sugerujesz na zakup? Może najlepiej cofnijmy się do ery tych wychwalanych monitorów CRT. Walnąć sobie taką bańkę z wagi ciężkiej i problem z wypalaniem rozwiązany ;) Może rzeczywiście coś tam się wypali jak ktoś zapodaje 16h dziennie tvpis z tymi pasami .. ale tacy ludzie nie kupują takich tv, proste. Zresztą w opcjach tv jest kilka funkcji zapobiegających wypaleniu, do tego jak zostawisz obraz stały na jakiś tam okres czasu (minuta albo dwie, nie mierzyłem :E) to odpala się wygaszacz ekranu.

 

Ja kupiłem OLEDa B8 55" poniżej 5k .. w tej cenie nic nie ma do niego startu. Dla samej czerni warto (już o kolorach nie mówię bo wiadomo - bardzo dobre). Teraz odpalić jakiś horror to jest czysta przyjemność, zupełnie inaczej to wygląda (a korzystałem wcześniej z Eizo na którym jeszcze dali filtry antyglow). Jedyny minus jaki widzę to banding przy ustawieniu szarości w zakresie 5-10%. Powyżej już nic nie widać. Zresztą to jest widoczne przy przejściach między scenami bądz też w jakimś menu gry .. 0.1% czasu korzystania z tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65" Samsung 8042 w chwili obecnej w sklepie Samsunga w Katowicach z 5 letnią gwarancją za 4399 zł :o :o :o Sam się zastanawiam czy dopłacać 4000 zł do oleda B8 65"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie jakiś materiał w 4K na pendraku i podbij w miejsca gdzie można zobaczyć obydwa. Moim zdaniem aż tyle nie warto dopłacać. Tak samo przy B8 dopłata za 10" więcej 3k także zupełnie nieopłacalne.

 

Jeśli nie jesteś tak bardzo wyczulony na efekt srebrzenia to nie ma się co zastanawiać nad Samsungiem. Wiadomo nie będzie takiej czerni jak na OLED ale można to łatwo "naprawić" zapalając chociażby jakieś źródło światła za tv albo nie oglądając w zupełnie ciemnym pomieszczeniu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65" Samsung 8042 w chwili obecnej w sklepie Samsunga w Katowicach z 5 letnią gwarancją za 4399 zł :o :o :o Sam się zastanawiam czy dopłacać 4000 zł do oleda B8 65"

 

5lat od samsunga czy ubezpieczenie? Różnica w cenie spora. Jak masz dużo oszczędności to szalej oled dużo lepszy ale jak masz się żyłować z kasy na maksa to nie warto:) bo nu80xx nie jest zły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jak promocje w marketach typu kup 2 masła, a 3 dostaniesz gratis :E W sumie jak ktoś ma chętnego na OLEDa to dobre promo. Ja wyrwałem w Neonecie za 4900 z groszami przy promocji -500.

 

EDiT:

 

Na Neonet też jest ta promocja tylko na drugi produkt jest -25% czyli wychodzi 4724 za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B7 jest lepszy od B8 w jakosci obrazu(ciut lepszy gamut i znacznie jasniejszy). Poza tym B7 juz kosztuje rozsadne pieniadze b8 oblozone jest jeszcze januszowym. Wybor dosc prosty. B8 ponoc mniej sie wypala ale skoro jest ciemniejszy to chyba nie ma sie co dziwic prawda?:)

 

 

Jezeli zalezy ci na najladniejszej oprawie w grach/filmach to ranking telewizor/monitorow masz do tak: Oled>>>>>>

 

 

>>>> reszta. Czyli Qledy/faldy z jasnoscia HDR 1000+. Sredniakow z tv typu samsungi nu czy inne gowna ks7000 z hdrem na poziomie 300-600 na lcd szkoda pieniedzy, chyba ze za 1200zl. Pamietaj prawdziwy piekny i soczyscie skontrastowany HDR w grach zobaczysz na Oledzie. Nie sa tak jasne jak dobre Faldy ale maja perfekcyjna czern a nie efekt mleczanu na 1000+ nitach. Sam siedze juz na B7 od prawie roku i dzieje sie tutaj historia komputerowej grafiki w grach. 4K Oled HDR RTX ON to jest tru pcmr teraz a nie monitorki 144hz 4k 20 calowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalezy ci na najladniejszej oprawie w grach/filmach to ranking telewizor/monitorow masz do tak: Oled>>>>>>

 

 

>>>> reszta. Czyli Qledy/faldy z jasnoscia HDR 1000+. Sredniakow z tv typu samsungi nu czy inne gowna ks7000 z hdrem na poziomie 300-600 na lcd szkoda pieniedzy, chyba ze za 1200zl. Pamietaj prawdziwy piekny i soczyscie skontrastowany HDR w grach zobaczysz na Oledzie. Nie sa tak jasne jak dobre Faldy ale maja perfekcyjna czern a nie efekt mleczanu na 1000+ nitach. Sam siedze juz na B7 od prawie roku i dzieje sie tutaj historia komputerowej grafiki w grach. 4K Oled HDR RTX ON to jest tru pcmr teraz a nie monitorki 144hz 4k 20 calowe :D

 

Podpisuję się pod tym obiema rękoma :thumbup: Też w niedalekiej przyszłości mam zamiar jeszcze raz ograć te wszystkie dobre tytuły z PC. To jest zupełnie inna gra jak czerń jest czarna, a nie srebrna. Jak widze monitor ledowy czy tam inny wynalazek to mnie śmiech bierze. Aktualnie ogrywam RE7 na PS4 i teraz ta gra dopiero nabiera klimatu. Dobrze, że z nią poczekałem (oraz z wieloma innymi ze względu na brak czasu :E) Następny w kolejce będzie chyba Bioshock 1+2 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ta różnica miedzy OLED a dobry LED to 4000 zł więc nie mała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak różnica może wynosić 4000 złoty .. jeśli najtańszy OLED B8 55" kosztuje w granicach 4700-5000 złoty w zależności od promocji :hmm: Pewnie za jakiś miesiąc-dwa-trzy na stałe zejdzie w okolice 5000 złoty bez promocji.

 

LED ze średniej półki to jakieś 2500 złoty (np. Samsung nu74xx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak różnica może wynosić 4000 złoty .. jeśli najtańszy OLED B8 55" kosztuje w granicach 4700-5000 złoty w zależności od promocji :hmm: Pewnie za jakiś miesiąc-dwa-trzy na stałe zejdzie w okolice 5000 złoty bez promocji.

 

LED ze średniej półki to jakieś 2500 złoty (np. Samsung nu74xx)

Pisałem o 65" i porownuje NU8042 do B8 a wtedy roznica w cenie wynosi 4000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie B7 będzie miał lepsza matrycę od B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B7 już nie kupisz nowego tylko powystawowego trupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dopłacić do C8? można już dostać poniżej 6000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...