Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szuldek

kupno telewizora 49" max 55" LED/OLED?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~ 35m2

Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m

Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4 osoby

Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? TAK

Jaki masz obecnie telewizor ? plazma PANASONIC tx-p46g20e

Co chcemy aby telewizor posiadał ? brak wymagań, poza obrazem, czernią+ SMART TV

Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD i 4K

Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner SAT, DVBT, czasami konsola XBOX ONE S

Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5

Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? BRAK preferencji

Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? FHD (z tunera SAT),

Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? YT, NETFLIX i podobne

Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola 1h

Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami

Preferencje co do wielkości? min 49" max 55"

Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, na szybkich obrazach, zależy mi na matrycy 120hz

Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?~3200,00 zł za LCD ale waham się czy dołożyć do OLED ~5000,00 zł

 

Hej

 

aktualna plazma (PANASONIC tx-p46g20e) sprawuje się bardzo dobrze, teraz idzie do innego pokoju, czas na nowe i pytanie czy lepsze?

Zależy mi dobrej jakości matrycy, kolory itd, celował bym w matryce 120Hz,

moje typy na ten moment

LCD: Samsung UE55NU8002

OLED LG OLED55B8

 

Samsung dorówna jakością obrazu do aktualnej plazmy? np czernią

Nie wiem czy jest sens dopłacać do OLED czy w ogóle pchać się w OLEDY (kwestia finansowa). 2000 zł to spora różnica, warta zachodu?

Nie chciałbym się przesiąść na coś gorszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warta zachodu, nu8002 a b8 to jak golf a audi a8 :) różnica jest gigantyczna w każdym aspekcie obrazu i nawet dźwięku. Do tego na samsungu dochodzi brak DTS i problem z nie którym plikami filmowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na twoim miejscu przeszedł do sklepu zobaczył matryce na żywo, puścił jakiś materiał. Twoje oczy to twój najlepszy doradca. Masz plazmę, więc nie będzie takiego efektu "wow" jak mają ludzie co kupują oleda, a wcześniej mieli słabe LCD. Wg mnie nie warto jeszcze brać OLEDów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na twoim miejscu przeszedł do sklepu zobaczył matryce na żywo, puścił jakiś materiał. Twoje oczy to twój najlepszy doradca. Masz plazmę, więc nie będzie takiego efektu "wow" jak mają ludzie co kupują oleda, a wcześniej mieli słabe LCD. Wg mnie nie warto jeszcze brać OLEDów.

 

 

:lol2: :lol2: :lol2: dlaczego ?

 

Powiedz mi że się wypalają :mad2: :mad2: tak jak plazmy się wypalały mam dużo znajomych co mają oled nic się nie wypala

 

Nawet najlepszy LCD wygląda słabo przy oledzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED w jakimś tam sposób wypala się przy odpalanych przez długi czas statycznych obrazach. Prawda to? I jak to się ma do modelu LG B8.

 

Sam mam na niego chęć ale trochę za drogi jest. Może staniej do tych 4k jak wyjdzie model na rok 2019 .. tylko ciekawe kiedy to będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyjdzie B9 to B8 zniknie z rynku jak zawsze się dzieje. Jak nie będziesz zostawiał TV na zpauzowanych filmach tylko będziesz normalnie korzystał z TV jak człowiek to nic się nie wypali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zniknie z rynku? Przecież to co im zostanie będą pewnie wyprzedawać.

Mam zamiar go używać tylko do filmów/ps4 więc nie grozi mi żadne wypalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracowałem dwa lata w tej branży On już jest wyprzedawany !!! jak się pojawi b9 to B8 zostanie max kilka tygodni na rynku i zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dużo znajomych co mają oled nic się nie wypala

No nie ten argument jest nie do pobicia, masz znajomych co mają! A ja mam znajomego co pracuje w LG :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim tokiem myślenia to najlepiej kupić crt. Pracowałem dwa lata na dziale tv na oledach leciało 12h dziennie zapętlone demo i nic się nie wypaliło. Ludziom ryje beret marketing samsunga wystarczy iść do salonu samsunga a tam na każdym tv naklejka nie wypala sie :lol2: a sprzedawcy zamiast dziędobry mówia oled sie wypala qled nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim tokiem myślenia to najlepiej kupić crt. Pracowałem dwa lata na dziale tv na oledach leciało 12h dziennie zapętlone demo i nic się nie wypaliło. Ludziom ryje beret marketing samsunga wystarczy iść do salonu samsunga a tam na każdym tv naklejka nie wypala sie :lol2: a sprzedawcy zamiast dziędobry mówia oled sie wypala qled nie

 

To wcale nie jest kwestia marketingu Samsunga. W OLEDach obraz statyczny musi się lekko przemieszczać podczas oglądania.

Dobrym LEDem będzie model 7303 od Philipsa - nie jest drogi, a bardzo ładny obraz daje i ma wszystkie współczesne bajerki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sklepu mam nie po drodze póki co:), aktualna plazma po oglądaniu ~1h pokazuje logo kanału w rogu ale po przełączeniu na inny kanał po jakimś czasie znika, więc mi to specjalnie nie przeszkadza,

wstępnie zastanawiam sie na LG B8

 

aktualnie LG OLED55B8 można wyrwać za 4900 PLN w NEONET, szczegóły na pepper.pl

inni polecają jeszcze serie 9002 - od Philipsa ale to 5900 pln :( i Toshiba 55X98 za 5000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz b8 a nie myśl o philipsach czy toshibach bez przesady to chińskie badziewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie b8 zrobil porzadne wrazenie dopiero po wlaczeniu Netflixa w ciemnym pokoju (nie moj pokoj nie moj tv). Jak sie odpalily te wszystkie bajery, DD, HDR, jakas ciemnawa scena to kapcie zerwało. W sklepie, w otoczeniu innych tv w podobnych cenach, z demowkami LG jakiegos mega szalu nie bylo.

 

Na plus tez dzwiek webos (zupelnie inna liga smartv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal sobie 80GB plik 4k to dopiero wygląda :) netflix wypada słabo przy tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie bierz B8, sam się zastanawiam nad 65" ale za duży do mojego pokoju a 55" jest w mega cenie 5399 zł minus 50 zł za każde wydane 500 zł w neonecie :o To wychodzi jakieś smieszne 4900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystkie telewizory są chińskie - takim tokiem myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chińska firma a chińska produkcja to jednak różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam C7 od 1.5 roku i nie ma mowy o wypaleniach, to brednie powtarzane przez januszy, którzy widzieli ten tv tylko w .jpg

Jeśli masz możliwość, bierz oleda, nie będziesz żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam C7 od 1.5 roku i nie ma mowy o wypaleniach, to brednie powtarzane przez januszy, którzy widzieli ten tv tylko w .jpg

Jeśli masz możliwość, bierz oleda, nie będziesz żałował.

 

Masz rację ale 70% użytkowników tego forum powiela te brednie i co zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, trzeba po prostu czasem zaryzykować i kierować się intuicją. W inny wypadku nigdy byś nic nie kupił, bo zawsze jest stado znawców i nawet najlepszy sprzęt potrafią uceglić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...